Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin'in 2021 Yılında 100 Bin Dolara Çıkma İhtimali Nedir?

bitcoin-3014614_640.jpg

Bitcoin'in 2021 Yılı İçinde 100 Bin Dolar Seviyelerini Görmesi Neredeyse İmkansız Görünüyor

Uzman bir ekonomist ve kripto para analisti olan Alex Krüger, 95 bin takipçiye sahip olduğu resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in 2021 yılı içinde 100 bin dolar seviyelerini görmesinin pek de mantıklı olmadığını düşündüğünü belirtti.

Geçen hafta gerçekleştirdiği toplantının ardından, 2022 yılının ilk çeyreğinde enflasyonu engellemek için faiz artırımına gidebileceği sinyallerini veren FED’in, kripto para piyasasının üzerinde şahin misali uçtuğunu belirten Krüger, bu şartlarda Bitcoin için sert bir yükseliş ön görmüyor.

Piyasada konuşulan Bitcoin ETF’si onayının SEC tarafından gerçekleştirilmesi gibi bir durumda ancak bahsi geçen seviyelerin görülebileceğini belirten Krüger, bu onayın 2021 yılında olmasının pek de mümkün olmadığının altını çiziyor.

SEC’in Bitcoin ETF’sine onay verdiği haberini alır almaz Bitcoin satın alabileceğini söyleyen ünlü analist, Bitcoin’in tekrardan 41 bin dolar seviyesine düşmesi halinde çok daha düşük fiyatların görülebilme riski olduğunu savunuyor.

krüger.GIF

Kripto para piyasasının ani yükselişinin zaten zor durumda olan geleneksel piyasayı iyice zora sokabileceği gerçeğinden hareket edersek- bu forumda da fikirlerine yer verilen bir yapay zeka da bu fikri savunuyordu- Bitcoin’in daha kontrollü büyümesi için çaba harcayacaklarını anlamamız pek de zor olmaz.

Kripto piyasasının sert yükselişler yapmasını engellemek için resmi yetkililerin ellerinde yeterince argüman var. Düzenlemeler, kısıtlamalar, vergilendirmeler, SEC davaları vs.

Sonuçta, hızlı büyümeyi engellemek için her türlü yola başvuracaklardır. ABD’nin kripto paraları yasaklamayacağını söylemesi, tamamen önünü açacağı anlamına gelmiyor. Şu sıralar stabilcoinlerin düzenlenmesi gündemde. Kripto para borsalarını zaten bir şekilde sıkıştırıyorlar. SEC’in gizli defterinde dava açmayı planladığı kim bilir kaç tane kripto para projesi vardır.

O yüzden tüm bu gelişmeleri ve uzman görüşlerini birlikte değerlendirdiğimizde Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerini görmesi için 2022 yılının hatta 2023 yılının sonunu beklemek zorunda bile kalabiliriz.

Peki, sizce Bitcoin ne zaman 100 bin dolar seviyelerine çıkacak ve hatta o seviyelerde kalıcı olacak?

Yatırım tavsiyesi değildir.

Bira baktım ama mesajlar arasında bulamadım ki biz bu konuyu sene başlarında tartıştık ve 2021 yılı için en fazla 70 bin civarları olacağını söylediğimi hatırlıyorum. Yıl henüz bitmedi ve Bitcoin, 64 bin seviyesinden aşağı yöneleli neredeyse 6 ay oldu. Yılın son aylarındayız ve yarın günlük grafikte AL pozisyonu gerçekleşecek. Fiyatlar da bu haftadan itibaren bu sinyal doğrultusunda hareket ediyor. Daha net değil; fakat önümüzdeki hafta bir miktar daha yukarı çıkabilir. Devamını getirirse 70 bin de 100 bin de imkansız değil. Defalarca söyledim ve tekrar söyleyeyim ki 95 ile 5 bin arasında çok büyük ve göreceli korkunç bir silsile geliyor. İzleyelim.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Çin gibi büyük devletlerin bitcoin in önünde durması onu çok fazla yavaşlatıyor hatta geri götürüyor. Eğer Avrupa veya Amerika'dan destek bulur ise 2022 sonralarına doğru bu hedefin gerçekleşebileceğini düşünüyorum

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,207
Kullanıcılar
6,738
Son üye
milyoner62
Geri