Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitmex İle Farklı Kazanç Yöntemi

Bitmex borsasını kullanarak farklı kazanç yöntemini anlatacagım olay margin üzerine kurulu lakin al sat olayı değildir. 2 sene önce benim kullandıgım lakin yeterli bütçe olmadıgı için vazgeçtiğim yoldur ortalama 6 ay boyunca kazandım zarar etmedim. Şimdi olay şu şekilde margin olayında bilirsinizki 10x yaptıgınız zaman paranızın 10 katı kadar işlem yaparsınız ama fiyat %10 artar veya azalırsa tüm margindeki paranız gider. Ben bunu düşük şekilde yapıyordum 1x veya 2x gibi durda kayıp olayınız daha düşük. Şimdi margin işlemlerinde birde funding olayı vardır piyasa durumuna göre fundingden para alabilirsiniz ben bunu kullanıyordum. Funding kısmında her 8 saatte bir kar oranı işlemdeki hesaplara yatırılır yani günde 3 defa funding kazancı alabilirsiniz. Ben yaptıgım zaman ETH ile yapıyordum çünki en çok funding ethde veriliyordu. Bu işlemi yaparken eth fiyatı benim için önemsizdi çünki fundingden kazanç almak önemliydi. Dikkat etmeniz gereken husus funding sell mi yoksa buy kısmınamı ödeme yapacagı genelde sell kısmına ödeme yapıyor ayda 90 ödemenin 85 i min. sell kısmınadır. İstatistik ve geçmişden bakabilirsiniz ;

Peki kazanç veya kar oranı ne olacaktır. Diyelim ki 2x ile girdiniz ve ETH nin bundan sonra %50 artmayacagını düşündünüz. Veya 1x ile girip ETH nin % 100 artmayacagını düşündünüz suanki fiyatı baz alırsak ETH 760 $ çıkarsa paranız gidiyor. Şuanki güncel oranları hesaplamadım benim zamanım için konuşacagım günde ortalama % 0.2 oranında funding karı sell deki işlemler için veriliyordu buda ayda min %6 oranında kar payı demektir. Bu rakam 1x için geçerlidir eger 2x oranında margin yaparsanız %12 aylık kar payı demektir. 10,000 Tl işlemi olan kullanıcı ETH %50 yi geçmezse aylık 1200 TL kar payı alır. Bu oranı hesaplayıp 1200 tl yi geçebilirsiniz. Eger çekmezseniz %50 + %6= %56 oranında margin işleminiz olur. Bu 5 ay sonra %80 olur yani ETH % 50 iken tüm margin işleminizi kaybedecekken suan %80 e gelmesi lazım kaybetmeniz için buda size büyük avantaj. Eski yılları düşünün kaç sene hiç yukarı çıkmadı işte bu kazançlar tamda öyle bir grafikken kullanılır. Umarım anlatabilmişimdir ben hep farklı yöntemleri denemişimdir borsalarda buda onlardan biri.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri