Neler yeni

BitMEX Suçlamaları Sonucu Bitcoin' de Ani Düşüş!

  • Microtransaction: Bir hizmet alımı karşılığında çok küçük bir ödeme yapmak işlem ücretleri, komisyon gibi kesintiler gerektirdiğinden kredi kartı gibi mevcut ödeme sistemleri kullanılamamaktadır. Bu tip işlemlerin kripto para ödemeleri ile gerçekleşebilmesine verilen isimdir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

061ba0301d13fedf965e2461cc11acbf.jpg

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, saat 19:00 sularında CTFC, popüler kripto para borsası BitMEX’in aleyhine dava açtı. FBI ise cezai suçlamalarda bulundu.

BitMEX, artık endüstri standardı haline gelen Bitcoin için çeşitli sözleşmeler sunan oldukça popüler bir türev kripto borsasıdır. Borsa ayrıca erişim kolaylığı nedeniyle de Bitcoin traderları arasında favori olarak görülebilir. Bu yıla kadar borsa, müşteri tanıma veya kara para aklama önlemlerine uymak zorunda değildi ancak Ağustos ayı itibarıyla borsa, zorunlu müşteri tanıma düzenlemeleri uygulayacaklarını bildirdi.


CFTC ise düzenlenmemiş bir ticaret platformu işletmek de dahil olmak üzere birden fazla CFTC düzenlemesini ihlal ettiği için BitMEX’e ceza kesti. CFTC başkanı “Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalara karşı kanunları çiğneyen kötü oyuncuların avantaj elde etmesine izin veremeyiz,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca federaller BitMEX’i kara para aklama ve terörle mücadele faaliyetleriyle ilgili Banka Gizlilik Yasalarını ihlal etmekle de suçladı.


Bitcoin ve altcoin’lerde sert düşüş
Bitcoin, duyurunun üzerinden 15 dakika geçmesinin ardından %1.54 oranında düştü ve bir anda 300 dolara yakın değer kaybetti. Yazım sırasında da düşüş sürüyor ve CoinMarketCap verilerine göre öncü kripto para birimi BTC, %2.78 oranında kayıpla 10.479 dolardan işlem görüyor. BTC, düşüşe geçmeden hemen önce 10.900 dolara çok yakın seviyelerden işlem görüyordu.

bitcoin-charts-1.png
 

Üst