Neler yeni
probit borsası

Blockchain ve Hukuk Sistemi

  • Scamcoin: Dolandırıcılık amacıyla çıkarılmış altcoin’dir. Scamcoinler genellikle sahte veya kopya projelerle, hiçbir temel fikir ya da amaç taşımaksızın bu işle ilgilenen kişilerin yatırımlarını toplayıp piyasadan çekilme niyetiyle ortaya çıkarlar.

zkud

Kıdemli Çavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
122
Tepkime puanı
26
Puanları
285
Konum
Ankara


0.00003889
  • 0.00000000  
  • #11
Yapay zekaların destekleyen biriyim fakat hukuk işine dâhil edilmeleri kötü sonuçlar doğurur bence . Emsal davayı baz alarak sonuçlandırma yapacak şekilde kodlanmış olacak, o da diğer ülkedeki aynı davayı baz alıp davayı ona göre sonuçlandıracak fakat işin içine sonucu etkileyecek bir duygusal durum girebilir. Bu duygu, belki davanın sonucunu değiştirmeyecek fakat alınacak olan cezanın hafiflemesini sağlayacak olabilir. Bu yüzden bence yapay zeka duygu değerlendirmesini detaylı yapamaz ve sonucu farklılaştıramaz.

Sonuç olarak yapay zekanın yeri endüstri dalları ve o şekilde kalması olması gerektiğini düşünüyorum.
 

macro32

Çavuş
Level 1 (1X)
Katılım
16 Ağu 2022
Mesajlar
40
Tepkime puanı
8
Puanları
110
Yaş
32
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek


0.00001087
  • 0.00000000  
  • #12
Görüşlerin güzel bir kısmına katılıyorum yorumlara baktım eleştirilerin de bir kısmına katılıyorum baya politik bir yaklaşım yaptım ancak kendi fikrim de ulus devlet yapılarının tiyatro sahnesi olduğu buna en iyi gözlemi kendi ülkemizden yapabiliyoruz politikacılar genel hatları ile yalancıdır amaçları para kazanmaktır bu her ülkede aynı rejim türlerine göre şekli değişse de aynı olan hep halklara olur.

Bu bağlamda blok zinciri ve kriptoloji ile finans sisteminin revize edilmesi gerekmektedir. Çünkü mevcut finans sistemi belli odaklara hizmet için tasarlanmıştır. Zaten kaliteli iktisatçılar da bu teknolojiyi desteklemekte bence olması gereken teknolojinin merkeziyetsiz kalması ve temel düzeyde regülasyonlarla kontrol edilmesi.
 
Üst