Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Blogger İle Para Kazanmak Mümkün mü?

Merhaba öncelikle herkese. Bugün Blogger'dan para kazanılır mı, ne kadar kazanılır onu anlatıyor olacağım. Öncelikle Blogger'da para kazanmanın tek bir yolu vardır. Bu da blogunuza "Adsense" reklamı eklemekten geçer. Peki nasıl yapabiliriz?

blogger

İlk Olarak Ne Yapmamız Gerekli?

-İlk olarak Blogger sitesine giriyoruz ve ardından Gmail hesabımız ile giriş yapıyoruz.
-Ardından blog ayarlarımızı yapıyoruz yani temayı, düzeni ayarlıyoruz.
-Ardından 1 ay boyunca düzenli olarak her gün veya 2 günde 1 kez blog paylaşıyoruz.
-İsterseniz sitelerden template satın alıp blogunuza uygulayabilirsiniz.
-Bu işlemlerden sonra yani 1 ay boyunca her gün düzenli blog paylaştıktan sonra eğer bu işten para kazanmak istiyorsanız sol menüden kazançlarım kısmına gelip Adsense hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor?
indir (1).png

-Sitenize Adsense'in size verdiği kodu yapıştırdıktan sonra siteniz Google tarafından incelemeye alınılıyor ve eğer düzenli paylaşım yaptıysanız, özgün içerik paylaştıysanız Google isteğinizi onaylıyor ve sitenizde Adsense reklamları gösterilmeye başlıyor.
-Sitenizin Adsense tarafından onaylanması ortalama olarak 2-14 gün arası sürmektedir.

Öneriler

-Özgün içerik üretmeye gayret edin aksi takdirde Google'dan ret alabilirsiniz.
-Blogunuza olabildiğince emek verin ve reklam yaparak blogunuza trafik çekmeye çalışın
-Hemen bırakmaayın, ilk gün blogunuz çok az görüntülenecek fakat ay sonuna kadar pes etmezseniz binlerce trafiği blogunuza çekebilirsiniz.
-Sitelerden asla ve asla makale, resim, içerik kopyala yapıştır yapmayın. Bunun hukuki yanı başınızı ağrıtabilir.

Kazançlar

-Her işte olduğu gibi Blogger'da da kazançlar değişiklik göstermektedir. Reklam tıklanma ve görüntülenmeden para kazanırsınız. 1000 reklam görüntülenmesi başına 1 tl gibi bir ucret kazanabilirsiniz.

AdSense'in allah belasını versin. Ayrıca Blogger'ın geri kalmış bir teknoloji olduğunu düşünüyorum. WordPress tercih ediyorum.

Öncelikle Blogger'da para kazanmanın tek bir yolu vardır. Bu da blogunuza "Adsense" reklamı eklemekten geçer. Peki nasıl yapabiliriz?
Tek yolu yoktur. Daha birçok yolu vardır.
Mesela tanıtım yazısı yayınlarsın, footer backlink satarsın, banner reklam satışı yaparsın, sitenin kategorisi uygun ise ürün satışı yaparsın, affialite sistemlere katılıp yüzdeli gelirler elde edebilirsin.

Böyle konularda biraz daha geniş çaplı düşünmek gerek bence çünkü ürettigin içerik başkalarına benzememesi gerek herkesin konu aldıgı içerikler genelde tercih edilmez çünkü heryerde aynı konuşmalar ama kendine özgü ilgi çekici şeyler olurda daha güzel olur. Son zamanlarda bende düşünüyorum güzel içerik bulursam neden yapmıyım.

İyi ve sürekli bir blog ile güzel miktarlar kazanabilirsin. Şahsen benim yakın arkadaşımın bir blogu var günlük 5k civarı müşteri çekiyor reklam gösteriyor birazda satış yapıyor.

Kısacası bu işte para var aga ama uğraşana :D. YTD

Merhaba öncelikle herkese. Bugün Blogger'dan para kazanılır mı, ne kadar kazanılır onu anlatıyor olacağım. Öncelikle Blogger'da para kazanmanın tek bir yolu vardır. Bu da blogunuza "Adsense" reklamı eklemekten geçer. Peki nasıl yapabiliriz?

Ekli dosyayı görüntüle 3858

İlk Olarak Ne Yapmamız Gerekli?

-İlk olarak Blogger sitesine giriyoruz ve ardından Gmail hesabımız ile giriş yapıyoruz.
-Ardından blog ayarlarımızı yapıyoruz yani temayı, düzeni ayarlıyoruz.
-Ardından 1 ay boyunca düzenli olarak her gün veya 2 günde 1 kez blog paylaşıyoruz.
-İsterseniz sitelerden template satın alıp blogunuza uygulayabilirsiniz.
-Bu işlemlerden sonra yani 1 ay boyunca her gün düzenli blog paylaştıktan sonra eğer bu işten para kazanmak istiyorsanız sol menüden kazançlarım kısmına gelip Adsense hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor?
Ekli dosyayı görüntüle 3859

-Sitenize Adsense'in size verdiği kodu yapıştırdıktan sonra siteniz Google tarafından incelemeye alınılıyor ve eğer düzenli paylaşım yaptıysanız, özgün içerik paylaştıysanız Google isteğinizi onaylıyor ve sitenizde Adsense reklamları gösterilmeye başlıyor.
-Sitenizin Adsense tarafından onaylanması ortalama olarak 2-14 gün arası sürmektedir.

Öneriler

-Özgün içerik üretmeye gayret edin aksi takdirde Google'dan ret alabilirsiniz.
-Blogunuza olabildiğince emek verin ve reklam yaparak blogunuza trafik çekmeye çalışın
-Hemen bırakmaayın, ilk gün blogunuz çok az görüntülenecek fakat ay sonuna kadar pes etmezseniz binlerce trafiği blogunuza çekebilirsiniz.
-Sitelerden asla ve asla makale, resim, içerik kopyala yapıştır yapmayın. Bunun hukuki yanı başınızı ağrıtabilir.

Kazançlar

-Her işte olduğu gibi Blogger'da da kazançlar değişiklik göstermektedir. Reklam tıklanma ve görüntülenmeden para kazanırsınız. 1000 reklam görüntülenmesi başına 1 tl gibi bir ucret kazanabilirsiniz.
bu islerde cok fazla para olabiliyor

Bundan 10 yıl önce para kazanma konusunda alternatif olabilirdi ama bu dönemde diğer alternatifleri daha fazla para kazandırıyor. Blogger üzerinde yapacağınız 1 yıllık çalışmanın gelirini, Youtube ve Sosyal Medyalarla yapacağınız 4-5 aylık çalışmayla daha fazla verim alabileceğinizi düşünüyorum.

Ekleme: Blogger dan para kazanamazsınız demiyorum. En azından böyle bir işten gelir elde edemeseniz bile "ben çalıştım olmadı" diyebilmeniz önemli. Blogger konusunda benim de gelir beklentim yoktu ama SEO ve içerik konusunda beni geliştirdiğini düşünüyorum.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri