Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BNBBTC Grafik Analizi

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Selamlar. Bir arkadaşın isteği üzerine bu gün biraz BNB baktım. Bakmışken buraya da paylaşmak istedim. Bu yazıda BNBBTC paritesi ile ilgili konuşmak istiyorum. Ayrıca fark ettim ki sitede BNB ile ilgilenen sayısı az değil. Benimde şimdi eskiden daha az olsa da bir zamanlar sıklıkla yatırım yaptığım favori araçlarımdan biridir BNB. Bu yüzden sıkı takip ediyordum. Binance borsasında işlem yapanlar için BNB vazgeçilmez bir araçtır.

Şimdi Bitcoin bazlı Binance Coin grafiklerine birer birer bakalım.

BNBBTC SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201120_001838_org.telegram.messenger.jpg

BNB hiçbir zaman ana yükseliş trendinden düşmedi. Arada normal olarak düşüşler yaşadı tabii; ama bu düşüşler sadece ve sadece yatırımcıların tercihlerinden kaynaklandı. Yani diğer altcoin'ler gibi BTC etkisinde kalmadı; hep kendi yoluna baktı. Bunun geçerli geçersiz onlarca sebebi var. Temelde çok detaya girilebilir. Gerek yok. Teknik olarak genel durum ne imiş ona bakalım.

Yukarıda görüldüğü gibi saatlik grafikte SAT sinyali var. Bu sinyal kendinden önceki satış pozisyonuna göre hem çok derin hem de uzun süreli olmuş. Şimdiki SAT sinyali de çok çok ufak kalıyor. Bu yüzden düşüş riskinin devam ettiğini söyleyebilmekle beraber artık son bulabileceğini de söyleyebiliriz.

Yaklaşık 10 hafta önceki 0.0031₿ tepesinden sonra bu gün geldiği 0.0015₿ seviyesi hem dehşet verici hem de henüz dip değil. Dikkat etmek gerekiyor. Bunun sebebine aşağıda haftalık grafiği paylaşarak değineceğim.

BNBBTC 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201120_003340_org.telegram.messenger.jpg

Burada 4 saatlik grafiğin de satış pozisyonunda olduğunu görüyoruz fakat son 12 saattir saatlik yeni alımlarla durumu düzeltme çabası başlamış. Devam edebilir mi göreceğiz fakat devam etse de çok parlayamayacak gibi görünüyor. Bunun da sebebi haftalık grafikte.

BNBBTC 4 saatlik grafikte yukarı hareketler başlarsa ilk hedef 0.00172₿ olur. Daha yukarısı için günlük grafiğin durumu önem arz ediyor. Günlük grafikte ise durum hiç iç açıcı değil. Geçelim günlük grafiğe.

BNBBTC GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201120_004106_org.telegram.messenger.jpg

Görüldüğü gibi bu grafikte de SAT sinyali devam ediyor. Son yükseliş tepesinden bu güne kadar 31 gün geçti. O tepenin değeri 0.0027₿ olarak kayıtlara geçmiş bulunmakta.

BNBBTC paritesi ilk çıktığı günden bu yana yüksek tepeler ve derin dipler oluşturarak ilerliyor. Sıfır seviyesinden bu güne kadar 3 büyük 2 küçük tepe, 3 büyük ve 1 küçük dip oluşturdu. Bu gün bulunduğumuz yer 1 küçük dip. Bu henüz oluşmakta olan bir dip hareketi. Yani ya düşüş daha derin olacak ya da ana yükseliş trendinden çıkmadan yavaş yavaş, ama çok yavaş, ilerleyerek yukarı devam edecek. İlk AL sinyalinde de fırlayacak yukarılara. BNB'de işler böyle yürüyor.

Günlük grafikte gördüğümüz pembe ve mavi çizgi bir yükseliş trendini temsil ediyor. Bun trend bahsettiğim ana yükseliş trendinin içinde bir ara yükseliş trendi. Şu anki durumumuz ise bu ara yükseliş trendinin içinde bir düşüş trendi durumudur.

BNBBTC HAFTALIK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201120_005627_org.telegram.messenger.jpg

Haftalık grafikte de SAT posizyonu sürüyor ve daha iki haftayı doldurmadı. Her bir mumun bir haftada son şeklini alıp yeni bir mum için hazırlık yaptığını düşünecek olursak bu düşüş trendi bayağı devam edecek. Haftalık grafikte SAT sinyali devam ederken günlük ve diğer grafiklerde elbette AL sinyalleri oluşacak ve fiyatlar hatırı sayılır bir seviyeye yükselecek; ama haftalık AL sinyali oluşturana kadar haftalık grafik sürekli fiyatları aşağı çekecek. Bu bakımdan risk büyük. Son haftalık düşüş trendinin 18 hafta sürdüğünü hesaba katarak düşünmek gerekiyor.

Haftalık grafik şu an bir noktada düşüşe ara vermiş görünüyor. Devam ederse ilk durak 0.0012₿ olur. Daha devam etmek isterse de en fazla düşebileceği yer 0.00119₿ civarlarıdır. Daha aşağısı teknik olarak mümkün gelmiyor bana. Daha aşağısı gelse bile bilinçli anlık bir alımla gelir ve hemen yukarı fırlar. Bunun örneği yaşandı geçmişte.

BNBBTC paritesi riskleri hesaba katarak oluşturulmuş bir AL-SAT stratejisi ise kademeli alımlar yapılabilecek bir seviyede ilerliyor.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

vay be ne gülmüştük,
bu para etmez demiştik.
yanlış hatırlamıyorsam baya dağıtım yapmıştı?
yok mu yeni analiz :)

Para etmez olur mu hiç... Binance okyanusunda altın balık BNB. :D

Yeni analiz mi :D Ben de başka ne yazsam diye bakınıyordum. Başlayayım o halde. 1 saat kadar müsade. Haha :D

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri