Neler yeni

Brezilya Kripto Şirketleri Kendi Kendini Düzenleyecek: Yıl Sonuna Kadar 100 Milyar Dolarlık Bir Pazarı Hedefleyin

  • Address: Kripto para göndermek veya almak için kullanılan alfanümerik karakterlerden oluşan diziye verilen isimdir.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Brezilya kripto şirketleri, ülkedeki kripto varlıklarının benimsenmesini meşrulaştırmayı ve artırmayı amaçlayan bir öz düzenleme kodu imzaladı. Belge, ülkenin kripto para şirketleri birliği olan Abcripto'nun himayesinde imzalandı.
brazilian.jpg

Bölgesel basında çıkan haberlere göre , kripto para saklama hizmetleri, aracılık hizmetleri ve borsalarda uzmanlaşmış Brezilyalı firmalar, "artık platformlarında suç ve kara para aklamayı önlemek için önlemler almak zorunda kalacak."

Kodu imzalayan ülkenin önde gelen kripto para firmaları arasında Foxbit, Ripio, Bitcoin Market ve Novadax bulunuyor. Dernek üyeleri, 2020'nin sonuna kadar 100 milyar dolarlık bir kripto para piyasasını hedeflediklerini söylüyor.

Anlaşmayı önemli bir dönüm noktası olarak gören Abcripto yetkililerine göre, "bu değişim platformları Brezilya'daki kripto para birimi işlemlerinin hacminin% 80'ini oluşturuyor."

İmza töreni canlı yayınlandı ve kod, "Growthtech tarafından oluşturulan blok zincirine dayalı özel bir platforma kaydedilecek." Growth Tech, noterlik ve emlak piyasası için dağıtılmış defter çözümleri geliştirir ve IBM bulut hizmetleri tarafından desteklenir.

Anlaşmanın amacı, tüm üyelerin uyması gereken operasyonel uygulamaları ve uyum standartlarını oluşturmaktır.

İmzanın ardından konuşan Abcripto'nun genel müdürü Safiri Felix, bunun hızla büyüyen pazar için önemli bir adım olduğunu söylüyor. Felix'e göre Brezilya'nın kripto para piyasası, son üç yılın her birinde çift haneli rakamlarla büyüdü.

Olağanüstü büyümeye rağmen, "bu ekosistem yasal boşlukla yüzleşmeye devam ediyor, çünkü kripto para birimleri için dört olası yasa hala ülkenin kongresinde tartışılıyor."

Kodun amaçlarını açıklayan Felix, "bu öz düzenlemenin temel amacının, şirketlerin 'serbest girişimini engellemeden' kullanıcıları korumak olduğunu söylüyor. Abcripto üyeleri ayrıca ülkedeki olumsuz algı kripto para birimleri ile savaşmayı taahhüt ediyor.

Kod ayrıca Brezilya kripto pazarını küresel standartlarla uyumlu hale getirmeye çalışıyor çünkü "tüm platformların müşterinizi tanıyın (KYC) temel gereksinimlerini uygulaması" gerekiyor.

Ayrıca, "üyeler güvenlik parametrelerini artırmalı, yasal altyapılarını güçlendirmeli, serbest piyasa ilkelerine saygı göstermeli ve kullanıcıların gizliliğine saygı göstermelidir." Yasa ayrıca bu düzenlemelere uymayan üyeleri cezalandırmayı da amaçlamaktadır.

Bir yıldan fazla bir süredir kripto pazarından temsilciler, "Brezilya ekosistemine adapte etmek için uluslararası düzeyde özdenetim vakalarını araştırıyorlar" diyor.

Yine de Felix, "bir noktada Brezilya hükümetinin kripto para şirketleri için düzenleyici bir çerçeve yayınlayacağına" inanıyor.

Öz düzenleme kodunun imzalanmasından kısa bir süre sonra medya raporları , Brezilya yasama meclisinin o ülkedeki bitcoin ve kripto para birimlerini düzenlemeyi amaçlayan başka bir yasa önerdiğini öne sürdü.

Raporlar, Brezilyalı Senatör Soraya Thronicke tarafından önerilen yasa uyarınca, Brezilya'nın merkez bankasının ve Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun kripto para birimlerini düzenlemesini istediğini söylüyor.

Bu arada Felix, küresel salgın Covid-19'un Abcripto'yu kendi kendini düzenleme hareketini hızlandırmaya zorlamada rol oynamış olabileceğini ortaya koyuyor.

Felix, "Bu sağlık olgusu, bitcoin tabanlı işlemler de dahil olmak üzere dünya çapında finansal teknolojilerin kullanımını tetikledi" diye açıklıyor.

Yönetici müdür, "bu, 30'dan fazla Brezilya kripto borsasının kullanıcıları için koruma önlemleri alması için uygun bir an olabilir" diye ekliyor.
 

Üst