Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Btc Hakkında Sorularım

MustafaŞahin

Uzman Çavuş
Hocalarım Merhaba

Şimdi şunu biliyoruzki kripto parlar her geçen gün hayatımızda dahada fazla yer edinmeye başladı ben kripto parlara hakkında pek bilgi sahibi olan birisi değilim öğrenmeye çalışıyorum. Btc sürekli değerlenmeye devam ediyor 17.000 Doları görmek üzere. Benim merak ettiğim konu ise Btc'nin değerinin artması ülkelerin ekonomisine bir yararı olurmu özellikle bizim ülkemize. Birde mesela btc mart ayında çok büyük düşüş yaşadı bu ani düşüş bir kereye mahsus oldu sanırım bu düşüşler neden oluyor hep değerli olması gerekmiyormu sonuçta sınırlı para birimi Btc.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
İyi Forumlar...

Hocalarım Merhaba

Şimdi şunu biliyoruzki kripto parlar her geçen gün hayatımızda dahada fazla yer edinmeye başladı ben kripto parlara hakkında pek bilgi sahibi olan birisi değilim öğrenmeye çalışıyorum. Btc sürekli değerlenmeye devam ediyor 17.000 Doları görmek üzere. Benim merak ettiğim konu ise Btc'nin değerinin artması ülkelerin ekonomisine bir yararı olurmu özellikle bizim ülkemize. Birde mesela btc mart ayında çok büyük düşüş yaşadı bu ani düşüş bir kereye mahsus oldu sanırım bu düşüşler neden oluyor hep değerli olması gerekmiyormu sonuçta sınırlı para birimi Btc.

İyi Forumlar...
aslında şuan bir yarar yok ama eğer bunada vergi gelirse ülke ye bir kazanç daha doğacak

Yada direkt btc ye vergi sistemi yerine siteye vergi konulursa binance gibi büyük sitelere kazanabilirler ama iyice vergi vergi derken millet bıkar o yüzden gelirse iyice isyanlar başlar

Ve bunun sonu görülemez çünkü şuan millet vergiler bu kadar fazla diye sosyal medyada biribirini yiyor .Bunu göze alcaklarını sanmıyorum

Hocalarım Merhaba

İyi Forumlar...

exchange yaptığımız siteler bizden kdv alıyor ama bu kripto paraya özel bir vergi değil ülkemizde yapılan bütün ticaretlerde 18% alınmakta zaten devlet vergi olayının üzerinde çalışıyor bakalım bizlere ne kadar yaslayacak ben çok merak ediyorum 20% gibi bir rakam bekliyorum ben
para sınırlı da olsa sonuçta arz talep olayı balina amcalar bir kuyruk silkeliyor dalgalanma başlıyor.
Bütün yükselişler sallantılı olur biliyorsun birden bira 100bin $ olmasını beleyemeyiz elbet inecek yükselecek
buda benim düşüncem

exchange yaptığımız siteler bizden kdv alıyor ama bu kripto paraya özel bir vergi değil ülkemizde yapılan bütün ticaretlerde 18% alınmakta zaten devlet vergi olayının üzerinde çalışıyor bakalım bizlere ne kadar yaslayacak ben çok merak ediyorum 20% gibi bir rakam bekliyorum ben
para sınırlı da olsa sonuçta arz talep olayı balina amcalar bir kuyruk silkeliyor dalgalanma başlıyor.
Bütün yükselişler sallantılı olur biliyorsun birden bira 100bin $ olmasını beleyemeyiz elbet inecek yükselecek
buda benim düşüncem
3-5 küçük kazançlara zaten vergi olmaz sanırım . Ama belirlenen bir kazanca vergi olacaksa da olsun .Sonra kara kara düşünmeye gerek yok . Biliyorsunuzdur , youtube de kazananlar epey bir süredir vergi işlemleri için vergi dairelerine davet ediliyor. Bitcoin kazançlarında da bu tür sıkıntı yaratabilecek sürprizler olmaması için umarım net açıklamalar olur.

3-5 küçük kazançlara zaten vergi olmaz sanırım . Ama belirlenen bir kazanca vergi olacaksa da olsun .Sonra kara kara düşünmeye gerek yok . Biliyorsunuzdur , youtube de kazananlar epey bir süredir vergi işlemleri için vergi dairelerine davet ediliyor. Bitcoin kazançlarında da bu tür sıkıntı yaratabilecek sürprizler olmaması için umarım net açıklamalar olur.

Ben bankaya çekim esnasında azar azar çekim yapıyordum. Fark etmedikleri için sıkıntı olmuyordu. Ama bir keresinde mecburen yüklü çekim yaptığım için fark ettiler ve çağırdılar beni bankaya. Bu para nereden geliyor diye sordular. Kripto para ticaretinden dediğimde susup kaldılar. İncelediler herhangi bir ba*h*s, ku*ma*r gibi bir gelir kaynağından gelmediğini anlayınca bıraktılar beni. Yasa boşluğu olduğu için bir şey yapamadılar.

Oldu bir yasa çıktı ,sanırım geriye doğru uygulamazlar herhalde. Gerçi uzun süredir vergi söylemleri var ama bir açıklama daha net gelmedi . Keşke bizim de bitcoin sever bir vekilimiz olsaydı ...

Oldu bir yasa çıktı ,sanırım geriye doğru uygulamazlar herhalde. Gerçi uzun süredir vergi söylemleri var ama bir açıklama daha net delmedi . Keşke bizim de bitcoin sever bir vekilimiz olsaydı ...
Geriye dönük olmaz. Yatırma anında fark etmezlerse yine kurtuluyorsun ama genelde fark ediyorlar yüklü miktar olunca.

Bizim vekiller de mutlaka yatırım yapıyorlardı ama bunu dile getirmek cesareti yok adamlarda.

Konu başlığı yorumlara açık ,herkesin yorum yapabilecegi tarzda.
Hiç bir şey için geç sayılmaz , 20-30 yaşında olsam , abartmadan kesinlikle yatırım yapardım herhalde. Hadi yatırım yapacak imkanın yok ,mini mini musluktan topla ,başka sitelerden kazandıgın dolar ve ruble tarzı kazançları btc ye çevir, işte hazır fırsat forumda kuralların dışına çıkmadan yaz kazan ...Kazandıklarını da at bir hesaba dursun .Küçük küçük ticaretini ögrenerek arttırmaya bak. Var mı bir zararı , yok .Kim bilir belki 20-30 yıl sonra ,belki çöp olur belki servet ..
Bitcoin sever vekiller gün gelir mutlaka olur, elimde biraz olmakla beraber ben yukarıdaki düşüncelerimi sıfırdan bu yaşta uygulamaya başlamış olsaydım , 20-30 yıl sora herhalde bitcoin sever dede ünvanını kesin alırdım . :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri