Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BTC neden reklamlarla lanse ediliyor?

Herkese merhaba,
Çok eski btc takipçileri iyi hatırlayacaktır, son 6 ayda medyada yapılan reklamlar hiç yoktu, btc yi kimse kale almazdı, ne olduysa son 6 ayda oldu.
2014 senesinde, bir arkadaşa, satoshi sıfır adedine göre, bu btc nin 1 milyon dolar olmasını bekliyorum demiştim de, bana gülmüşlerdi:))
7 yılda gelinen noktaya bakarmısınız, ilginç.
Bu nokta, bana göre sadece kapının aralanmasıdır, açılması bir 10 yıl sürer.
Mesela, Türkiye'de btc ATM si olduğunu kaçımız biliyor ki?
Her şeyin, yıllar öncesinden düzenlenmiş bir plan olduğunu var sayıyorum.
Gelin, gidiş yönümüzü, olasılıkları, planlarımızı, bu platformda, saygı çerçevesinde tartışalım.
Herşey gönlünüzce olsun

Son düzenleme:
pandemi
global ekonomik kriz
evlere kapanma
yeni gelir arayışı
= Kripto Para
güzel bir konuya değindiniz, şu son 1 yılda bu piyasaya adım atan çoğu kullanıcı bir çok şeyden bi haber. bakalım neler olacak önümüzdeki yıllarda.

bende şöyle olacak böyle olacak dediğim de bir çok insan gülerdi, bugün geneli arayıp bilgi istiyor..
yatırım tavsiyesi vermiyoruz takip edin bizi deyip geçiyoruz.

insanlarda bir garip.

Aslında değil. Btcturk, Yeni Malatyaspor'a 2 sezondur isim sponsoru mesela. Paribu, YouTube viral reklamlarını 2 senedir yapıyor keza. Ama şu an trend, dolayısıyla daha çok reklam oluyor. Her maçın reklam panolarında Bitci reklamı defalarca dönüyor.

İlerleyen zamanlarda daha çok göreceğiz bu reklamları. Benimsenme arttıkça, pastadan pay almak isteyen kurumlar, Bitcoin üzerinden reklam yapmayı sürdürecek. Önceden tüm margarinler "Sana" markasıyla özdeşleştiriliyordu bu ülkede. Onun gibi, dünyada kripto para birimleri de Bitcoin ile özdeşleşti. :)

Şimdi birinci soru, niçin reklam?
Reklam bir pazarlama tekniğidir, alınması istenen ürün en cazibeli şekilde lanse edilir. (ekmek için reklam yapılmaz)
İnsanlar, iyi kötü, temel ihtiyaçları olan, barınma, yiyecek ve giyecek temininden sonra gelecek kaygısı taşırlar, yada yaşam ve temel ihtiyaçlarını olabildiğince lüks yapmak için alternatif kazanç ve yatırım ararlar. Bunlar bilinen şeyler.
BTC için bilmediğimiz ise reklamları kim finanse ediyor?
Planlanan şey ne olabilir? Olaya önce buradan yaklaşabilirsek, sanırım bir tık ilerlemiş oluruz.
Ne dersiniz?

Reklam verenler sadece Bitcoin reklamımı yapıyor yani? Ben herhangi bir platformun Bitcoin üzerinden reklam yaptığını düşünmüştüm. O zaman bir tuhaflık var demektir. :unsure:
Vallahi bakkal,berber,temizlikçi bahsi geçince bende biraz alayım diyor nerden gördüyse artık:)
Cebine koyacak birşey olmadığını, özel kodlu digital cüzdanı olduğunu, ve fiyatını TL olarak söylediğimde ise gözler faltaşı gibi oluyor.
İnsanımızdaki sürü psikolojisi maalesef böyle, araştırma zahmet oluyor onlara:)

Vallahi bakkal,berber,temizlikçi bahsi geçince bende biraz alayım diyor nerden gördüyse artık:)
Cebine koyacak birşey olmadığını, özel kodlu digital cüzdanı olduğunu, ve fiyatını TL olarak söylediğimde ise gözler faltaşı gibi oluyor.
İnsanımızdaki sürü psikolojisi maalesef böyle, araştırma zahmet oluyor onlara:)
Telegrama bir göz at hocam :D

birde şuraya

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka