Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BtcTurk İnkar Ediyor. Fakat Gerçekten Hacklendimi

Aykdr

Çavuş
14 Mayıs'ta hacklendi iddialarıyla gündeme gelen BtcTurk hakkında yapılan hacklendi iddialarını reddetmişti. Fakat bir hacker forum sitesinde yapılan açıklama akılları karıştırdı.

BtcTurk'ün kendileri tarafından hacklendiğini ve bilgilerin 1 BTC karşılığında satılacağını açıkladı. Eğer 16 Mayıs'a kadar alıcı çıkmazsa, bilgileri ücretsiz olarak açıklayacaklarını söylediler. 50 kullanıcının bilgilerini açıklayan grup, sırasıyla 500, 5.000, 50.000, 500.000 kişi olacak şekilde bilgileri açıklayacaklarını belirttiler. Bu ana kadar 50 kişinin e-posta, ad soyad, telefon numarası, IP adresi gibi bilgilerinin olduğu bir post paylaştılar.

Raidforums isimli bir siteden yapıldığı söylentiler arasında. Bilgilerin nereden öğrenildiği sorulunca hackerlar;

• "2018'de bir BtcTurk çalışanı tarafından birden fazla hacker'a satıldığını,

• Şirketin bu bilgilerden haberi olduğunu ve kamuoyuna duyurmadıklarını,

• Kendi grup arkadaşlarından birinin, bu olaydan dolayı yatırımının %85'ini kaybettiğini, şirketin bu olaydan dolayı arkadaşlarını suçladığını, hata yaptığı için yatırımını kaybettiğini söylediklerini" ifade ediyor.

Yakında daha fazla açıklama yapılacağını belirten hacker grubu, ilerleyen günlerde acaba neler yapacak. En önemliside BtcTurk nasıl hareket edecek. Merakla bekliyoruz...

Sonuçlandı

btcturk-hacklendi-mi-scaled.jpg

Ücretli dağıtmalarıda kötü olacaktır.
Yani her ikisi de kötü bir senaryo, ücretli giderse belli başlı kişilerde olur diye düşündüm, her türlüsü kötü tabi.

Kripto para birimlerini bilemem de, şirketlerin nasıl kurumsal olduklarını gösteren yegane şey KRİZ YÖNETİMİ,
Bende yaptıkları açıklamaya inanmıştım.
İlerleyen günlerde bizleri ne bekliyor merak etmeye başladım..

Şu zamana kadar kullandığım en kullanışlı ve ara yüzü diğerlerine göre karmaşık olmayan nadir sitelerden birisi. İnşallah böyle birşey olmamıştır. Aksi taktirde binlerce insan hayal kırıklığına uğrayacak

Ben o uygulamayı kullanmasamda çevremde kullananların hiçbirisi çıkmadı sorduğumda.
Ve kendileride asılsız haber diye düşünüyorlar.
İnternette dönen haberlere ve yorumlara bakılırsa site sorumlulularının yapmış olduğu açıklama ''asılsız yalan haber'' cümlesi sanırım doğru.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,742
Son üye
Berat28
Geri