Neler yeni

Bu Üç Faktör Bitcoin İçin Taze Yükselişlere İşaret Ediyor

  • IPO (Initial Public Offering): ICO ile çok benzer bir yapıdadır ancak aralarındaki fark IPO süresince piyasaya sürülen hisselerin mülkiyeti her zaman piyasaya süren firmaya aittir.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

bitcoin-btc-kriptokoin-com-1-2.jpg

Bitcoin, son birkaç gün içinde inanılmaz derecede güçlü bir fiyat hareketi yaşadı. Boğalar sahneye çıktı ve kriptoyu 11.000 $’lık dirence doğru itti. Bu durum son 9.900 $’lık düşük seviyelerden kayda değer bir artışa işaret etti

Bu düşüşler geçtiğimiz birkaç hafta boyunca ziyaret edildi ve ayılar hararetle Bitcoin’in makro gücünü geçersiz kılmaya çalıştı.


Bu fiyat hareketi neticesinde bir analist, BTC’nin kısa vadede yükselmesini beklemesinin birkaç önemli nedenine işaret etti.

Bitcoin ve toplam kripto piyasası için son birkaç ay çalkantılı geçti. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, ayılar, fiyatını 9.900 $ ‘a kadar düşürdüklerinde BTC’nin piyasa yapısını geçersiz kılmaya çalıştı.


Bu seviye güçlü bir destek olarak kaldı, ancak birden çok kez ziyaret edildi.

Sonunda, boğalar kısa vadeli fiyat hareketinin kontrolünü yeniden ele geçirmeyi başardılar, bu da bugün 11.000 $ ‘a doğru güçlü yükselişle sonuçlandı.


Bunun hakkında konuşurken, bir analist şu anda bu yukarı doğru hareketin daha da genişleyeceğini öne süren üç özel faktöre baktığını açıkladı.

Bu faktörlerin birleşmesi, BTC’yi hem teknik hem de temelde güçlü bir konuma yerleştiriyor gibi görünüyor.

Bitcoin Güç İşaretleri Gösteriyor

Bitcoin şu anki fiyatı olan 10.900 $ seviyesinde % 2 artışla işlem görüyor. Bu, sadece iki gün önce belirlenen son 10.200 $’lık düşük seviyelerden kayda değer bir artışa işaret ediyor.

Bugünün yükselişi, dün görülen bir uzantıya işaret ediyor ve bu süre zarfında fiyat, bazı satış baskısıyla karşılaşmadan önce 10.600 dolara fırladı.

Bu seviyenin üzerindeki nihai kırılma, bugünün hareketini hızlandırmaya yardımcı olan şey aslında.

Bundan sonraki eğilim, büyük ölçüde 11.000 dolarlık bölgeye bağlı. Çünkü burada güçlü bir reddedilme artışı engelleyebilirken, bu seviyenin üzerindeki bir kırılma onu önemli ölçüde daha yüksek seviyeye taşıyabilir.

Bu Üç Faktör Bitcoin İçin İyiye İşaret Ediyor

Kripto para biriminin kısa vadeli görünümü hakkında konuşurken, popüler bir trader BTC’nin bundan sonra nereye gideceğini anlamak için üç eğilimi yakından izlediğini açıkladı.

Bu faktörlerin, yakın vadede 11.000 $ seviyesini aşan bir yükselişin yaklaştığını gösterdiğine karar verdi.

“1) Finansman negatif olarak kilitlendi. 2) 3400’ün üzerinde SPX (aşağı hareket sırasında itici bir faktördü). 3) DEFI alanı genel olarak iyi gidiyor (1 YFI = 3,8 BTC). Yakın gelecekte 11.250 dolarlık alan BTC için makul.”

Bu faktörler önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin için iyi olmaya devam ederse, 11.000 dolarlık bölgedeki konumunu geri kazanmak için bu gelişmeler BTC’ye ilaç olabilir.
 

Üst