Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ByBit Borsası Vadeli İşlem Grid Botu

lit0lit

Kıdemli Üstçavuş
Ekran görüntüsü 2023-04-06 193615.png

Son zamanlarda popüler olan vadeli işlem Grid Botlarını denemek ve nasıl çalıştığını anlamak için küçük bir miktar usdt yatırdım.

Yukarda ki botta ki işlem 10 usdt'lik Nötr bir Matic işlem grid botu ve yaklaşık 2 saatte matic piyasası bu saat aralarında fazla dengeli olduğu için bir zarar kar durumu ortaya çıkmadı.

Ekran görüntüsü 2023-04-06 193559.png

Daha sonra internette araştırma yaptıktan sonra anladım Nötr pozisyonun ne olduğunu;
Long veya Short işlem değil de Nötr işlem botu kullanırsanız, bu Yapay zekanın kararına kalıyormuş Long ve Short pozisyonları almak ve piyasanın likiditesine göre kendi kendine daha az riskli işlem emirleri veriyormuş.

Ekran görüntüsü 2023-04-06 193736.png

Burada görüldüğü üzere 2 saatte toplam 2 emir vermiş ve henüz gerçekleşmemiş.
Benim kullandığım botlar en az riskli olanlar yani Nötr Botlar, Yapay zeka geçmiş verilere dayanarak sizin için Long veya Short emirler açıyor.
Sadece Long veya Short olarak kullanmaya başladığınız botlar ise daha çok kar elde etmenize olanak sağlayabiliyor, fakat Paranızın "0" a inmesi gibi de bir problem var.
vadeli işlemde ki paranızı korumak istiyorsanız Stop Loss Emri vermeniz gerekiyor. Mesela 100 dolarlık bir işlem açtınız ve botu takip edemeyeceksiniz o durumda Botu BTC üzerinden açtığınızı varsayarsak ve BTC kuru açtığınız an 28.000 Dolarsa sizin 27.000 dolar bandında stop loss emri vermeniz gerekiyor daha az riskli olması için.
Tabiki şunu da unutmamak gerek, 5X den yukarı bir çarpan verirseniz bayağı bir riskli olduğunu söylüyorlar. Ben 3X de botu başlatmıştım.
Bildiğim kadarıyla Bybit borsası haricinde Kucoin ve Binance globalde de bu botlardan var.
Kripto borsası oldukça volatil olduğundan vadeli işlemlere hiç bulaşmamanız da fayda var.
İnternetten teknik ve temel analiz dersleri alabilirsiniz, Youtube da bir sürü ücretsiz kaynak mevcut.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Teşekkürler. Müsait bir vakitte inceleyeceğim. İlgimi çeken bir konu oldu özellikle short ve long pozisyonlarda işlemlere detaylı bakacağım.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri