Çanlar Polkadot İçin Çalıyor

  • Transaction Fee: Kripto para transferlerinde işlemlerin güvenilir bir şekilde karşı tarafa aktarılmasını sağlayan madenciye ödenen işlem ücretine verilen isimdir.

KriptoLuis

Korgeneral
Süper Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Level 11 (11X)


0.00089499
  • 0.00000000  
  • #1
business-2684758_640.png

Birçok Farklı Analist Polkadot İçin Yükseliş Ön Görüsünde Bulunuyor

Kripto para topluluğu tarafından düşüncelerine değer verilen ünlü analist Benjamin Cowen, 9 Kasım 2021 tarihinde çektiği analiz videosunda Polkadot (DOT) için harika şeyler söyledi.

563 bin takipçiye sahip olduğu Youtube kanalında yayınladığı bu videoda ünlü analist Cowen, Polkadot’un uzun bir süredir konsolide olduğunu ve böylelikle güç depoladığını, patlama yapması için şartların yavaş yavaş olgunlaştığını belirtti.

Bilindiği gibi DOT, 15 Mayıs 2021 tarihinde 50 dolara çıktıktan 4 gün sonra piyasada Bitcoin’in öncülük ettiği sert bir düşüş yaşandı. 19 Mayıs gününü 25 dolarla kapatmayı başaran DOT, tarihler 21 Temmuz 2021’i gösterdiğinde ise 10 dolar seviyelerine dek düştü. Sonrasında inişli çıkışlı bir grafik izlese de, genel yönü hep yukarı doğru oldu ve 14 Eylül gününü 37,50 dolar seviyelerinde kapatmayı başardı. Sonrasında yaptığı düzeltme hareketlerinin ardından şu anda 35,50 dolar seviyelerinde bulunuyor.

İşte DOT’un geçen sene yaptığı bu 3 dolardan başlayarak 50 dolara dek süren hızlı yolculuğunu örnek gösteren Cowen, benzer bir grafik modelinin oluştuğunu vurguladı. DOT’un bir sonraki yükseliş hareketini başlattığında 100 doların hatta 200 doların üzerine çıkabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünen Cowen, bunun birkaç aylık kısa bir süre içinde gerçekleşmesini beklemediğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Coewn’a göre DOT, piyasanın yapacağı bir sonraki genel yükseliş hareketine öncülük edecek kripto para birimleri arasında yer alacak.

Polkadot’un harika bir proje olduğunun altını çizen başarılı analist, portföyünü oluşturan önemli kripto paralar arasında DOT’un da ciddi bir yer işgal ettiğini ifade etti. Yükselişin hemen gelmeyecek olmasının, DOT’a yatırım yapmak için bir engel teşkil etmemesi gerektiğini vurgulayan Cowen’a göre, birçok kişi yükseliş başladıktan sonra düşük seviyelerden DOT almadığı için pişmanlık yaşayabilir. Cowen’a göre DOT’un mevcut fiyatı satın almak için gerçekten de düşük bir fiyat.

Birkaç hafta önce, DOT hakkında Cowen gibi düşünen farklı analistlerin yorumlarına da rastlamıştım. SOL ve AVAX gibi kripto paraların yaptığı yükselişin ardından, uzun süreden beri sessizliğini koruyan ve daha iyi yerlerde olmayı hak ettiğini düşünen, bununla birlikte sıranın DOT’a geldiğini iddia eden başka analistler de mevcut kısacası.

Bu analistlerden biri de, görüşlerine bu forumda sıkça yer verdiğim ve başarılı analizler yaptığını defalarca test etme fırsatı bulduğum Elliot Wainman.

Wianman, özellikle Kusama parachain müzayedelerinin ve Poladot ağında hayata geçecek geniş kapsamlı bir Defi projesi olan Acala’nın sayesinde Polkadot’un bir ivme yakalayabileceğini Ağustos sonunda yaptığı bir analizde belirtmişti. Ayrıca Wainman’a göre, Polkadot hak ettiği değerin çok altında bulunuyor. Polkadot ağı üzerinde zincirler arası açık finans yapısı oluşturmayı amaçlayan Acala’nın, Ethereum tabanlı projelerle birlikte çalışan bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) başlattığını ve bu sayede kullanıcıların hem Truffle hem de MetaMask aracılığıyla ağda milyarlarca dolar kilitleyebileceğinden bahseden Wainman, bu durumun Polkadot’a çok yaracağını ifade etmişti. Polkadot’u, Solana ve Cardano projeleriyle kıyaslayan Wainman, potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda onun çok daha iyi yerlere geleceğini iddia etmişti.

Yine başka bir analist de portföyünde DOT bulundurduğunu hatta ciddi bir miktar stake ettiğini yine birkaç hafta önce yayınladığı bir videoda belirterek Polkadot’un muazzam potansiyele sahip, başarılı işlere imza atan uzman bir gelişitirici ekibi olduğunu vurgulamıştı. Polkadot sisteminin kullanımının teknik olarak diğerlerine göre daha zor olduğunun altını çizen analist, bu konuda yapılacak bazı iyileştirmelerle herkesin daha rahat kullanabileceği bir yapıya kavuşacak Polkadot’un daha çok kullanıcıya hitap edebileceğini de sözlerine eklemişti.

Polkadot’un genel durumuna göz attığımızda, tarihinde çıktığı 50 dolarlık seviyeden biraz uzak olduğunu söyleyebiliriz. Yine de, 50 günlük grafiğin 200 günlük grafiği yukarı doğru kestiğini de belirtmekte fayda var ki, piyasada bu durum altın koşu (golden cross) işareti şeklinde yorumlanıyor.

Altın koşu işaretini 30 Ağustos 2021 tarihinde veren DOT, o günden bu yana bazı yükseliş ve düzeltme hareketleri yaptı. En son 14 Eylül Tarihinde 38,80 dolar seviyelerini gören DOT, şu anda 35,60 dolar seviyelerinde yer alıyor.

37 milyar dolarlık piyasa değeriyle 8. En büyük kripto para birimi olan DOT’un son 24 saat içinde 1,76 milyar dolar civarında hacim gerçekleştirdiğini görüyoruz. Son olarak DOT’un haftalık artış oranı %11.

Özellikle şu aralar yakından takip edilmesi gereken bir kripto para birimi olarak karşımızda duruyor DOT.

Yatırırım tavsiyesi değildir.
 

Bu konudan KriptoLuis isimli kullanıcıya 0.00003366 Bitcoin verilmiştir

KriptoLuis

Korgeneral
Süper Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Level 11 (11X)


0.00089499
  • 0.00000000  
  • #2
Polkadot parachain müzayedelerinin ilk serisinin 11 Kasım’da başlayacağı ve 9 Aralık'ta biteceği duyuruldu. Bu duyurunun ardından DOT %12’den fazla değer kazandı.

Bu gelişme, whitepaper’ın temel teknik unsurunu tamamladığından dolayı çok önemli aslında.

YTD.
 

Şimdi Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Daha Önce Okuyan Kullanıcılar (Toplam Kullanıcı : 3)

Üst