Neler yeni
probit borsası

Cardano 3. Yıl Yıldönümünü Kutluyor!

  • Pool: İşlem zorluğunun artmasından dolayı madencilerin bir araya gelip işlem güçlerini birleştirmesidir. Bulunan bloktaki ödül, işlem gücüne göre havuzdaki ortaklar arasında bölüştürülür.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

cardano1.jpg

Büyüyen Cardano topluluğu, Shelley Network’ün en merkezi olmayan Blockchain ekosistemi olarak başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden neredeyse üç ay sonra, Cardano ağının üçüncü yıldönümünü kutluyor.

Popüler altcoin Cardano 3. yıl yıldönümünü kutluyor!
Charles Hoskinson, YouTube kanalında, Shelley’in başarısı, Daedalus’taki iyileştirmeler, Catalyst’in piyasaya sürülmesi (Voltaire dönemi) ve Goguen gibi diğer aşamaların Cardano topluluğunun büyümesini hızlandırdığını belirtti. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


TOPLULUK O KADAR ÇARPICI BİR ŞEKİLDE BÜYÜDÜ Kİ BU İNANILMAZ. SANIRIM DÖRT KATINA ÇIKTIK. BUGÜN, GÜNLÜK BAZDA İKİNCİ YIL DÖNÜMÜNE KIYASLA YEDİ KAT DAHA FAZLA İŞLEM VAR.
cardano2.jpg

Cardano, geliştirme aşamasında uzun bir süre geçirdi, ancak Charles Hoskinson’a göre en yüksek güvenlik standartlarını, Proof-of-Stake fikir birliğiyle ölçeklenebilirliği ve gelişimsel hesap verebilirliği sunmanın iyi bir nedeni var. Proje, 28 Eylül 2017’de kurucu Charles Hoskinson’un “zor bir görev” olarak adlandırdığı amaçlarla dünyayı şaşırtarak başlatıldı. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


ONU ÇIKARMANIN NE KADAR ZOR OLDUĞUNU HATIRLIYORUM … VE GERÇEKTEN İNANILMAZDI.
Cardano’nun Goguen dönemi merkezi olmayan finansmanı dönüştürecek
Shelley’nin piyasaya sürülmesinin ardından Cardano, akıllı sözleşmeleri veya DApp’ları tanıtacak Goguen gibi gelecek aşamaların, tam ademi merkeziyetçiliği hızlı bir şekilde takip etmenin daha az zaman alacağını ortaya koyuyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


SHELLEY ŞEKİLLENDİRDİ, 1.200’DEN FAZLA KAYITLI HİSSE HAVUZU VAR, AĞIN ÜÇTE BİRİNDEN FAZLASI MERKEZİ DEĞİL VE SADECE BİRKAÇ AY İÇİNDE %100 OLACAK.
cardano3.jpg

Charles Hoskinson’a göre Cardano, topluluğun Cardano’da DApp’ları geliştirmek için fikir sunması ve fon alması için bir kanal açan Catalyst’i başlattıktan sonra Goguen aşamasına girme yolunda ilerliyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

GOGUEN YOLUNDAYIZ, ORADA İŞLER OLDUKÇA İYİ İLERLİYOR. 30’DAN FAZLA BORSADA LİKİDİTEYE VE HER GÜN YARIM MİLYAR İLA BİR MİLYAR DOLARLIK İŞLEM HACMİNE SAHİBİZ.
ADA piyasa değeri ile ilk on kripto para birimden ayrıldı!
Şu anda, kullanıcılar 30’dan fazla borsada ADA ticareti yapabilir ve ödüller kazanmak, likidite sağlamak veya altcoin’i destekleyen diğer platformlara ADA yatırarak faiz kazanmak için çeşitli havuzlara dahil olabilir. Shelley’deki delegatörler zaten stake ödülleri kazanıyor ve her geçen aşamada daha fazla havuz blok üretebiliyor.

cardano4.jpg

ADApools.org’dan alınan veriler, 57204 üyenin 1169 hisse havuzuna 16 milyar dolar değerinde ADA yatırdığını gösteriyor. ADA’nın fiyatı Temmuz ve Ağustos aylarındaki boğa koşusu sırasında 0,11 dolara yükseldi, ancak fiyatlar o zamandan sonra 0,09 dolara düştü. Bu durum nedeniyle, ADA piyasa değeri ile ilk on kripto para biriminin arasından ayrıldı.

Charles Hoskinson: Cardano Ethereum’dan daha büyük ve daha iyi
Charles Hoskinson’a göre, Cardano’da olmak isteyen yüzlerce ilginç fikir ve proje var. Ayrıca ünlü uzmana göre, Cardano Ethereum’daki hem işlem ücretleri hem de ölçeklenebilirlik sınırlamaları için daha iyi bir çözüm sunacak. Cardano’nun ilk merkezi olmayan pazar yeri Shopify geliştirme aşamasında ve beş yüz binden fazla çevrimiçi mağazada ADA ödemelerine olanak tanıyacak.

cardano5.jpg

Önümüzdeki yıl Charles Hoskinson, Cardano’nun tamamen merkezden uzaklaşacağına ve binlerce değerli akıllı sözleşmeye ve yerel varlığa ev sahipliği yapacağına dair söz verdi. Ünlü uzmana göre, bu durum projeyi özellikle Ethereum 1.0 ve beklenen Ethereum 2.0 ile karşılaştırıldığında en iyi Blockchain ekosistemi haline getiriyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BU, ETHEREUM DA DAHİL OLMAK ÜZERE HAYATIMDA ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIM EN BÜYÜK PROJE OLDU. KAPSAM VE ÖLÇEK OLARAK ÇOK GENİŞ, VİTALİK’İN GÖRMEZDEN GELMEYİ SEÇTİĞİ ŞEYLERİ YAPIYORUZ, ÇÜNKÜ ONLAR SADECE ÇOK ZORLAR.
 

Üst