Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Cardano (ADA) Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 13. 04.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Cardano (ADA) grafiklerine bakacağız. Her şeyin çok iyi gittiği ADA grafiklerinde son yaptığı ATH olan 1.54$ yolculuğu başlamış bulunmakta. Zaman kaybetmeden grafiklere bakalım.

ADAUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210413_212738_692.jpg

Saatlik grafikte AL pozisyonu çok güçlü devam ediyor. Şu an hafif aşağı yönelik çalışıyor. Yukarı devam edebilirse önünde 1.54$ seviyesi zor değil. Daha yukarısı in günlük grafiğe bakacağız. Aşağıda ise 1.40$, 1.36$, 1.27$ seviyeleri de var.

ADAUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210413_212831_039.jpg

ADA 4 saatlik grafikte uzunca bir yatay seyirden sonra yukarı yöneldi ve bu yönelişte muhakkak ki BTC etkisi büyük. Yine de kazanç ADA'nın ve yatırımcılarının kazancı tabii.

ADA için 4 saatlik grafikte 1.40$ seviyesinden sonra 1.54$ yine kaçınılmaz. Tabii bunun için 1.31$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi şart. Başaramazsa aşağıda 1.23$ seviyesi önemli ve sonrasında 1.18$ seviyesi var.

ADAUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210413_213038_706.jpg

Günlük grafikte ADA, AL pozisyonunu 15 gündür sürdürüyor. Bu gün ise özellikle iyice yukarı yöneldi. AL pozisyonu devam ettikçe ilerlemesine bir aşağı bir yukarı devam edecek.

ADA için günlük grafikte yukarıda 1.40$ seviyesinden yukarı durmayı başarırsa 1.54$ ve daha yukarısı kolay olur. Aşağısı ve yukarısı için daha önce belirttiğim seviyeleri aynen kopyalayayıp yazıyı uzatmadan bitireyim:

ADA için günlük grafiğin dirençleri: 1,40$, 1,55$, 2,30$, 5,01$, 8,43$, 10,64$...

ADA için günlük grafiğin destekleri: 1.23$, 1.18$, 1.02$, 0,66$, 0,51$, 0,39$, 0,26$...

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

ADA ile ilgili bu aralar olumlu gelişmeler okuyorum. Yeterince konsolide oldu sanırım.
10,64 güzel olurdu doğrusu :D
YTD.
Biraz daha zamanı var ama imkansız değil. Sabır çok önemli.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

1.2$ çizgisini aşağı yukarı pek bozmadı. Tam Şahin hocam bugün grafik incelememiş herhalde dedim gördüm konuyu. Hocam grafiklerin farklı sonlarının olmasının sebebi ne? Al sinyali Sat sinyali olarak demiyorum. Grafiklerin sonundaki seviyeler farklı. Siz mi belli seviyeyi seçiyorsunuz acaba?

1.2$ çizgisini aşağı yukarı pek bozmadı. Tam Şahin hocam bugün grafik incelememiş herhalde dedim gördüm konuyu. Hocam grafiklerin farklı sonlarının olmasının sebebi ne? Al sinyali Sat sinyali olarak demiyorum. Grafiklerin sonundaki seviyeler farklı. Siz mi belli seviyeyi seçiyorsunuz acaba?
Her zaman dilimi için ayrı önem arz eden seviyeler var. Her dilimin ayrı desteği ve direnci; güvenli bölgesi gibi seviyeleri var. Hepsi bir sıraya dizilmiş şekilde gerçekleşir. Bu yüzden her grafiğe ayrı seviyeleri belirlemek şart. Yoksa analiz bir işe yaramaz.

Her zaman dilimi için ayrı önem arz eden seviyeler var. Her dilimin ayrı desteği ve direnci; güvenli bölgesi gibi seviyeleri var. Hepsi bir sıraya dizilmiş şekilde gerçekleşir. Bu yüzden her grafiğe ayrı seviyeleri belirlemek şart. Yoksa analiz bir işe yaramaz.
Hocam peki ben dirençlere bakarken derinlik ve işte belli noktalardaki alım ve satım yoğunluğuna bakıyorum. 1-2 gündür bu şekilde kâr bıraksam da nötr kaldığı için bakiyemin olduğu coinler de var. Bu yorumlamalarım çok mu hatalı? Mesela burada DENT başlığını açarken buna yoğunlaştım ama DENT'te istediğim etkiyi alamadım.

Hocam peki ben dirençlere bakarken derinlik ve işte belli noktalardaki alım ve satım yoğunluğuna bakıyorum. 1-2 gündür bu şekilde kâr bıraksam da nötr kaldığı için bakiyemin olduğu coinler de var. Bu yorumlamalarım çok mu hatalı? Mesela burada DENT başlığını açarken buna yoğunlaştım ama DENT'te istediğim etkiyi alamadım.
Alım satım emirlerinin yoğunluğu çok önemli değil hocam. Anlık olarak değişebiliyor. Kimi iptal ediyor, kimi yeniden emir giriyor.

Ayrıca tek bir borsadaki yoğunluk tüm piyasayı etkilemez. Diğer borsaları yok sayamazsınız. Marketten izlesen daha verimli olur.

Diğer bir konu tahta ve derinlik ile hacim konusunda çok fazla bilgi eksiği var. Yanlış yorumlanıyor ya da hiç yorumlanamıyor. Bu da hatalı emir girişlerine neden oluyor. Tahtayı izleyerek fikir sahibi olabilirsin.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri