Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Cardano ADA Staking - Ada Nasıl Stake Edilir. ( Madencilik ) Rehberi

Cardano ADA Staking ( Madencilik ) Rehberi - Ada Nasıl Stake Edilir.

Cardano POS alt yapısını kullanarak işlemlerin doğrulanması karşılığında kullanıcılara ödül vermektedir, Bir nevi madencilik gibi düşünülebilir.
Ben fazla uzatmadan sizlere elimden geldiğince sade bir şekilde Ada Staking işlemini anlatmaya çalışacağım.

öncelikle Daedalus resmi Cardano cüzdanını bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor
şu adresten indirebilirsiniz https://daedaluswallet.io

İndirdikten sonra kurulumu standart bir şekilde yapıyoruz arkadaşlar.

Sonrasında yeni bir cüzdan oluşturuyor ve kesinlikle Seed Etiketlerini saklıyorsunuz 12 veya 24 Adet olan hangisini seçerseniz.

1635202157848.png

Cüzdan oluşturduktan sonra Cardano ağı ile senkron olması bağlantı hızınıza göre değişiyor Ben 100 MB fiber bağlantı ile 3-5 saat arası sürüyor.
Windows İşletim Sisteminde Sync block dosyaları standart olarak şu dizinde oluyor
Bold olarak işaretlenen yeri kendi kullanıcı adınızla değiştirin bu ek bir bilgidir.
Opsiyonel olarak ekledim belki merak edenler olur.
Kod:
C:\Users\[USERNAME]\AppData\Roaming\Daedalus Mainnet

Buraya kadar her şeyi basit bir şekilde yaptık arkadaşlar. Bundan sonrasında ise Cardano Ada Stake için cüzdanımıza bir miktar ada göndermeliyiz.
Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere receive menüsüne tıklayın

27-Daedalus_Mainnet_4.4.1_19369_.png

Açılan sayfada işaretli alandaki adresler size ait bir adet adresi alıp her hangi bir borsadan cüzdana Ada Stake işlemi için aktarımı gerçekleştirin.

28-Daedalus_Mainnet_4.4.1_19369_.png

evet buraya kadar her şey tamam sanırım şimdi geldik asıl olaya arkadaşlar, ben ada nasıl stake edilir merak ettim ve 23 adet ada stake işlemi yaptım
Resimdeki gibi ada staking işlemi için tıklayın.
29-Daedalus_Mainnet_4.4.1_19369_.png

Aşağıdaki videodaki gibi bir ekran görüyorsanız Cardano staking için hazırız demektir.

Şimdi aşağıda ada stake etmemiz için havuzlar mevcut.
Doygunluk ve potansiyel ödülü dikkate alarak ben P2P 4 havuzunu seçtim.
Sizde kendiniz inceleyerek size uygun olanı seçin.

32-Daedalus_Mainnet_4.4.1_19369_.png

Örnek olması için bu kez FISH havuzunu seçtim ve aşağıda işaretlediğim düğmeye tıkladım
33-Daedalus_Mainnet_4.4.1_19369_.png

Bir bilgilendirme ekranı geliyor, Cüzdan seçi Havuz Seç ve Delegate yanni delege olmayı onayla diyor. bir miktar kesinti olacağını belirtiyor, kesinti sanırım 1-2 USD civarı ve geri iadesi yoktur.

34-Daedalus_Mainnet_4.4.1_19369_.png

Evet arkadaşlar buraya kadar sanırım her şey tamam videoda gördüğünüz gibi benden minik minik bir rakam istedi :) ben bu işlemi sizlere anlatmak için 2 hafta önce falan stake işlemini başlattım önce videoyu izleyin ve detaylara değineyim..

Bakın 23 adet Ada stake etmişim bana 2 haftada videoda görünen ödülü vermiş.

Az gelebilir, Çünkü arkadaşlar ada stake işlemine ilk start verdiğiniz andan itibaren yanlış hatırlamıyorsan 5-7 gün arası bir bekleme oluyor. buna kısaca 1 hafta diyelim ve siz ödülleri 1 hafta sonra kazanmaya başlıyorsunuz. birde ödül dönemi şöyle işliyor
5 günde bir ödülünüzü alıyorsunuz. Kazanç arttırmanın tek yolu Ne Kadar cardano staking ederseniz o kadar gelir artıyor. Cardano calculator veya Ada stake calculator olarak arama yaparsanız yüzlerce bulabilir ve hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Kafanıza takılanları sorabilirsiniz arkadaşlar.

Son düzenleme:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri