Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

CBerry Platformu ve CBY Token

ccc.GIF

CBerry Platformu İle CBY Token Nasıl Kazanılır?

Bugün size yazılı içerikler oluşturarak güzel kazançlar elde edebileceğiniz merkeziyetsiz bir kripto para platformundan bahsedeceğim. Kazanç sağlamanın pratik yollarına değineceğim.

Daha önce Probit borsasının düzenlediği IEO etkinliğinden dolayı bu platforma kısaca değinmiştim. Ancak, o zamanlar platformu kullanmadığım için özelliklerine derinlemesine değinmemiştim. Şimdi, platformu kullandığım için tanıtırken bizzat kendi tecrübelerimden referans alacağım.

Platformumuzun adı CBerry platformu. Nasıl kazanç sağlandığından bahsetmeden önce, platform ve token hakkında kısaca bilgi vereyim.

CBerry, yazılı içerik üretilen platformlara farklı bir bakış açısı getirmiş durumda. İçerik üretimini ve DeFi piyasasını birleştiren bir anlayış benimsemiş durumda.

Platformun iki adet tokeni var. Bunlar, ikisi de BSC tabanlı olan CBY ve CBD.

CBY Token platformun ana tokeni diyebiliriz. Ürettiğimiz içerikler karşılığında daha çok CBY kazanıyoruz. Küçük miktarlarda da CBD veriliyor içerikler karşılığında. Zaten CBD Token, Whitelist’teki bilgilere göre, daha çok DeFi faaliyetleri için kullanılacak platform üzerinde.

Bizi şu anda ilgilendiren daha çok BCY Token. Maksimum arzı 5 milyon olan CBY’nin yalnızca %10’u proje ekibi için ayrılmış durumda.

CBY Token, Probit, Bitmart ve Bitforex borsalarında listeli. Telegram adminiyle yaptığım görüşmede yakında PancakeSwap borsasında da listeleneceğini öğrendim.

CBY’nin fiyatı piyasanın yaşadığı büyük düşüşten önce 0,80 dolar seviyelerine dek çıkmıştı. Şu anda ise 0,17 dolar seviyelerinde. Bu aslında büyük bir fırsat platformdan kazanç elde edebilmek için.

Fiyatının düşük olması nasıl olur da kazanç elde etmemiz için fırsat oluyormuş diye aklınızdan geçirdiğinizi tahmin ediyorum. Normalde tam tersi olması gerekir değil mi?

Şimdi, bu platformdan kazanç elde etmenin pratik yollarına bir göz atalım ve bu sorunun cevabını vermiş olalım böylelikle.

Yukarıda da bahsettiğim gibi CBerry, içerik oluşturma ve DeFi mantığını birleştirmiş durumda.

Platforma kayıt olduğunuzda size günde 1 adet içerik yayınlama ve 1 adet de beğeni yapma hakkı veriyor. Daha fazla içerik yayınlamak için platformun kendi tokeni olan CBY’den yine platforma yatırıp kilitlemeniz gerekiyor. Kilitlediğiniz token miktarına göre, içerik ve beğeni miktarı artıyor. Sadece sayılar da artmıyor üstelik, yaptığınız beğenilerin değeri de artıyor.

Şu anda kazanç fırsatı sunuyor dememin sebebi, fiyatı düşükken alıp stake ederek yazı yazmaya başlayabilmeniz daha kolay olduğu için.

Önemli not: Yazdığınız içerikler illaki kripto para birimleri ile alakalı olmak zorunda değil. Herhangi bir haber de paylaşsanız oluyor. Herhangi bir kelime barajı olmadığı için sadece bir cümlelik paylaşımlar bile kabul görüyor. Yani uzun uzadıya yazılar yazmanız gerekmiyor. İngilizce paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Onu da Google translate ile kolayca halledebiliyoruz.

cb m3.GIF

Yazıları "Publish" kısmından yayınlıyorsunuz. Yazının başlığının yazıldığı kısmın altındaki link kısmına da yine başlığın aynısını yazabilirsiniz.

Platformda 5 farklı kategori bölümü var. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Haberler, Kripto para ve Makale kategorileri. Platformu kullanmak oldukça kolay. Hiç bir şekilde zorlanmayacaksınız.

Şimdi biraz daha ayrıntıya girelim ve nasıl kazanç elde edeceğimizi netleştirelim.

Platformda yayınladığınız içerikler sadece diğer üyeler tarafından beğeni aldıkça kazanmıyorsunuz, aynı zamanda kendi içeriklerinize beğeni yapabiliyorsunuz. Diğer içeriklere yorum yaptığınızda da sistem otomatik olarak yorumlarınızı bir beğeni değerinde ödüllendiriyor.

Daha da netleştirmek için kendi hesabım üzerinden örneklendirerek anlatayım.

Ben platformda ilk kayıt olduğumda denemek için ilk 1 hafta sadece günde 1 adet ücretsiz verilen içerik ve beğeni hakkımı kullandım. Sonrasında 25 dolar değerinde 150 CBY stake ettim ve toplam içerik hakkım 9’a çıktı. Beğeni hakkım ise 18 oldu. Genelde içerik ve beğeni hakları iki katı şeklinde oranlanıyor.

Burada küçücük bir parantez açayım. Kripto piyasasında yatırımsız kazanç elde edilebiliyor elbet. Ancak bu o kadar da kolay değil. Airdrop etkinliklerinden belki. Ama o da çok zaman alıyor diğer tüm yatırımsız kazanç sistemleri gibi. Bu platformda da günlük 1 içerik ve beğeni hakkınız olacak tamam ama sırf 1 içerikle elle tutulur gelir elde edecek duruma gelene kadar çok zaman kaybı yaşayabilirsiniz.

benim.GIF

İlk stake ettiğim zamanlarda bir beğenim 0,060 dolar değerindeydi. Şu anda ise 0,10 dolar değerinde. Ben platforma stake yapalı 15 gün oldu ve o zamandan bu yana CBY miktarım 310 oldu. İçerik hakkım 17 olurken beğeni hakkımda şu an 32. Kazançlar otomatik olarak kilitli olan stake miktarınızın üzerine ekleniyor ve bu da hem içerik hakkınızı hem beğeni hakkınızı hem de beğeni değerinizi arttırıyor. Ayrıca belirtmem lazım ki, yorum yaparak CBY kazanma fırsatını yeni keşfettim. Yani bu kazançlarım da yorumların bir etkisi olmadı. İlerleyen dönemlerde onlar da eklenecek tabi.

Bu arada eklenen miktarın kilitli kalma süresi yok. İstediğiniz zaman kilidi bozup çekebilirsiniz. Ben daha fazla içerik hakkı elde etmek için çekmedim. Sonuçta stake edilen CBY miktarını azaltırsanız otomatik olarak içerik ve beğeni hakları azalacak ve de beğeni değeri elbette.

Ben 15 gün içinde kazandığım 150 CBY’yi genelde içeriklerime kendim beğeni yaparak kazandım. Bu arada 1 CBY’nin mevcut fiyatı 0,17 dolar. Arada diğer üyelerin beğenileri de oldu tabi. Hatta bazı günler çok ciddi beğeni kazançları elde ettim. Bir günde yayımladığım içeriklerin her biri 2,4 dolar değerinde beğeni aldı. O kazançlar da bugün yansıyacak platformdaki hesabıma.

cc ben.GIF

Kazançların çoğunluğunu kendi beğenilerimle aldığımı söylememin sebebi, platformda kendinize bir partner bulursanız normalin 2 katı kazanç elde etme şansınız olduğunu belirtmek içindi aslında. Ben henüz bir platform partneri bulamadım. Birkaç potansiyel arkadaş vardı ama onlarda olayı tam anlayamadıkları için konsantre olamadılar.

Kazançlar gözümüzün önünden akıp gidiyor yani.

Küçük bir hesap yapalım.

500 CBY stake ettiniz diyelim. 17 içerik, 34 beğeni hakkınız var ve 1 beğeniniz 0,10 dolar değerinde.

17 x 0,10 = 1,7 dolar (sadece kendi beğenilerinizin günlük kazancı)

Bir partneriniz olduğu zaman beğenilerinizi karşılıklı kullanacaksınız ve günlük kazancınız 3,4 dolara çıkacak. Hem siz hem de partneriniz günlük 3,4 dolar kazanacak kısaca.

Partneri nerden bulacağım diyorsanız bu konunun altında toplanıp anlaşabilirsiniz kolayca. CBerry’de birbirinizi takip ederek içeriklerini rahatlıkla görebilir ve beğeni atabilirsiniz.

Yayınladığınız içeriklerin kazançları platform hesabına tam 1 hafta sonra yansıyor. Yani 1 hafta sonra her gün kazançları “rewards” bölümünden claim edebiliyorsunuz.

cb menü.GIF

Peki, Platforma Nasıl Token Gönderip Stake Edeceğiz?

CBY’nin şu anda Probit, Bitmart ve Bitfonex borsalarında listelendiğini söylemiştik. Bu borsalardan birinden satın alarak CBerry platformundaki cüzdan adresinize gönderiyorsunuz. Sonra orada tek tuşla stake edebiliyorsunuz.

cb menü2.GIF

Probit borsasından satın aldıktan sonra cüzdana gönderirken bir defalık 0,01 BNB ($3) fee kesildiğini belirtemem lazım. CBY, Binance Smart Chain tabanlı bir token olduğu için fee BNB üzerinden kesiliyor. Biraz yüksek bir fee ücreti söz konusu ama kazanılacak miktar göz önünde bulundurulduğunda o kadar da kötü sayılmaz. Sonuçta bir defalık bir şey olacak bu.

Siz, Bitmart ve Bitfonex borsalarına bir göz atıp fee ücretlerine bakabilirsiniz. Bitfonex borsasının genel olarak %0.05 oranında fee kestiği bilgisi CoinGecko’da yer alıyor.

Ayrıca, CBerry’ye de küçük bir miktar BNB göndermeniz gerekiyor çünkü oradaki stake işlemlerinin ücreti de yine BNB olarak kesiliyor ama buradaki ücretler çok yüksek değil. Maksimum fee 0,002 BNB idi. Ben CBerry’ye 2 dolar değerinde BNB gönderdim ve bununla en az 20 işlem yaparım diye tahmin ediyorum. PancakeSwap’ta işlem yaptığınızda kesilen miktar kadar yani.

https://cberry.net/ Platformun web adresi. Referans kazancı yok diye biliyorum.

Son olarak, ben burada size illaki bu platforma yatırım yapın demiyorum. Bir kazanç fırsatı gördüm ve sizlerle paylaşıyorum. Kesinlikle yatırım tavsiyesi vermiyorum. İleride platforma olan ilgi azalır ve tokenin değeri düşer mi bilemem. Şu anda işler yolunda görünüyor ama bu piyasada neyin ne olacağı belli olmuyor sonuçta.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben de aktif kullanıyorum. 9 içerikten 6 usd kazandım şu ana dek. Bakiye hesabıma yarın eklenecek, daha fazla içerik ve beğeni hakkıyla devam edeceğim. Takipleştiğimiz için birbirimizin postları feed sayfamıza düşüyor. Birbirimizin postları beğenerek devam edeceğiz. @Hitasyurek ve @aygun hazar 'ı da görüyoruz dörtlü bir komunite ile gelirleri arttırarak devam ettirebiliriz herhalde. :)

Değeri düştü, bir CBY $0,12 şu an. Kaydolduğumdan beri toplamda 15-20 dk ayırmışımdır hesapta 23 CBY var şu an ve her gün yenileri artarak ekleniyor. Görenler bir denemeli diyorum.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri