Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

CHZ Ne Olacak ?

CHZUSDT_2021-12-10_16-36-50.png

Evet arkadaşlar dün sizlere uzun vadede tuttuğum Avax hakkında düşüncelerimi yazmıştım ve bugün de yine uzun vadede bence çok büyük yerlere gelecek bir coin olarak gördüğüm CHZ ile ilgili bir yazı paylaşacağım.

CHZ en son bu sene başında çok ciddi anlamda bir yükseliş yaptı ve 1 dolar seviyelerine göz kırpmıştı fakat o seviyeleri çok koruyamadı ve bitcoinin de etkisyle geri çekilmeler yaşadı ve uzun bir süre kendine 0.45- 0.50 dolar bandında gitgeller yapmıştı. Bu git geller uzun bir süre devam etti ve 0.20 ve 0.35 bandında akümüle olduktan sonra tekrardan 0.50 seviyelerine kendini atmıştı taki geçen haftaki btc düzeltmesine kadar.

Düzeltmeyle birlikte her coin gibi CHZ de nasibini aldı ve sert bir şekilde geri çekilme yaşadı. Şuan 0.30 seviyelerinde işlem görmekte.

Olası destek ve direnç noktalarına bakacak olursak önümüzdeki ilk direnç noktası tekrardan 0.50 dolar seviyeleri görünüyor. Olur da burayı aşmayı başarır ise ondan sonraki durağı hızlı bir şekilde 0.67 dolar bandı olacak gibi. Burdan sonraki durağımız ise eski ath seviyemiz ve psikolojik direnç olan 1 dolar seviyelerine çıkması kaçınılmaz olur. Burdan sonra ise tamamen piyasa durumu ve yatırımcılara göre çok çok daha güzel yerlere gitmesi içten bile olmaz.

Desteklere bakacak oldugumuzda ise şuan için zaten saglam bir destek noktasında tutunmaya çalışan chz nin buradan olası düşüşünde ilk durağı 0.20 dolar seviyeleri olacak gibi görünüyor. Bura çok sağlam bir destek fakat olur da burası da düşerse en güçlü kalemiz olan 0.1 seviyelerinde bence kendine güçlü miktarda yatırımcı bulacaktır.

Tabi ki bu yazdığım senaryolar CHZ ye bağlı olmadan bitcoinin yaptığı her hareketle ister istemez çok bağlantılı, olası bir bitcoin hareketine göre bizleri çok şaşırtacak hareketler yapması içten bile olmaz CHZ'nin.

Şuan için CHZ coinmarketcap sıralamasına göre en büyük 69. coin olarak yer alıyor ve şuanda 0.30 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir.

Mayıs ortasından itibaren fiyatını koruduğunu söyleyebilirim. Bir kesimin beklediği son boğa kapanışında ciddi rol oynayabilir. YTD.

Hocam geçen sene bence tam yükselmesini yapamadı malum spor tokeni ve covid spora çok büyük darbe vurdu bundan dolayı performansını tam gösteremedi bence
Ben de o yüzden bu sene güzel bir atılım bekliyordum ama bu sene de Eylül, hatta daha öncesinden itibaren gelen bir piyasa belirsizliği mi engelledi. Bilemiyorum.

Chiliz, fiyatlanmasını sektöründe tekken yaptı. Şu an Binance dahil büyük rakipleri var.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri