Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

CHZ/USDT - Grafik Analiz Paniğe Gerek Var Mı?

BTC

Kıdemli Çavuş
CHZ/USDT dün çanak ve hedefini vermiştik ancak bugün izin vermediler gün boyu düşüşle geçti.

Son 8 saattir tekrardan yükselmeye başladı bunun bir dönüş işareti mi yoksa ölü kedi sıçrayışı mı? Olduğunu göreceğiz. İlk hedef çanak direncini kırmasıdır. 0,68 dolar üstüne çıkarsa bence çok iyi olur yani konum itibariyle olumlu olur.

4 saatlik stokastik RSI Al verdi ancak hacimli olarak gözükmüyor. Düşüşlerde ise çok büyük bir çıkış mumu görmedik. Yani insanların hala daha elinde CHZ tuttuklarını söyleyebiliriz.

Sırayla indikatör destek seviyeleri:

Bollinger bandı: 0,5980
Supertrend: 0,54854
MavilimW: 0,52288

Buralar potansiyel dönüş yerleridir. (Düşecek diye bir şey yok buradan yürüyedebilir dediğim gibi EĞER düşerse potansiyel dönüş yerleri.) Neden buralardan dönebileceğini bir aşağıdaki resimde anlattım.

GPixGFsT

Şimdi ise saatlik CHZ / USDT grafiğine bakıyoruz burada "Supertrend" indikatörünün nasıl destek olarak çalıştığını görüyorsunuz. Eğer yeşil çizgini altına kırarsa sat sinyali veriyor. Bir dizi formülle oluşturulup bazı indikatörlerin birleşiminden oluşan bu göstergeyi sizde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yukarıdaki destek değerlerini takip edebilirsiniz.

Saatlik grafikte super trend desteği: 0,60 $ (Bollinger bandı ile kesiştiği için aynı değerler.)

fGQ5sZU7

Ben ne yaptım?

Ben indikatörlerden göstergelerden çok kendi çizdiğim çizgilere güvenirim. Bu yüzden destek altında kapanış yaptığımda sattım zaten 0,48`de (İlk konuyu açtığımda) almıştım. Şuan 0,68 üstüne atarsa tekrar alacağım. Yani zararım yok 0,68 civarından sattım yine o civardan olumluya döndüğünde alacağım.

Sizin bu şekilde yapmanıza gerek yok. Size tavsiyem böyle zamanlarda KENDİ kararlarınızın olmasıdır. Yani mesela destek belirleyin kendinize 0,60 desteğim dediniz altına kırdığında satın bekleyin 0,60 üstüne çıkarsa zaten yeniden alırsınız bu sayede zararınız asla olmaz.

Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını verebilir. Herkes kendi kararından sorumludur. Ben kimsenin verdiği kararın sorumlusu DEĞİLİM.

Son düzenleme:
Sizin bu şekilde yapmanıza gerek yok. Size tavsiyem böyle zamanlarda KENDİ kararlarınızın olmasıdır. Yani mesela destek belirleyin kendinize 0,60 desteğim dediniz altına kırdığında satın bekleyin 0,60 üstüne çıkarsa zaten yeniden alırsınız bu sayede zararınız asla olmaz.
Aynen öyle hocam, kendi stratejinizi belirleyeceksiniz ki daha az üzülün kötü sonuçlarda. En azından grafiği açın bir şeyler karalayın, ne bilim şirketi araştırın, geçmişte grafiklerin nasıl bir güzergah izlediğine bakın.
Eline sağlık bu arada.

• Beğen
Tepkiler: BTC

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,729
Son üye