Neler yeni
probit borsası

Çiftlik Bank'ın Bitcoin Madencilik Cihazlarına Ne Oldu ?

  • ICO (Initial Coin Offering): Bir şirketin fon oluşturma amacıyla kendi kripto parasını piyasaya sürerek oluşturduğu kitle fonudur. Genellikle, şirket belli bir miktarda kripto parayı piyasaya sürerek, bu tokenler’den elde ettikleri gelir ile projelerini hayata geçirmeye çalışırlar.

casamedya

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Katılım
4 Kas 2020
Mesajlar
83
Tepkime puanı
51
Puanları
185
Yaş
27
Konum
Isparta
Cinsiyet
Erkek


0.00007151
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan casamedya isimli kullanıcı 0.00002862 Bitcoin kazanmıştır

0.00002862 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 12.50 Türk Lirası Değerindedir.


Çiftlik bank denilen uygulama yüzünden milyonlarca insan mağdur olmuştu. Bu site üzerinden yüzbinlerce hayvan alıp para kazanmayı hedefleyen kişi veya kurumlar dolandırılmış ve mağdur edilmişti. Bitcoin olarak ise bu kuruluşun tosun adlı sistem kurucusu ile bitcoin madenciliği alışverişi yapılmış ve bitcoini hekleyip bitcoin madenciliğini çöküş noktasını getirmişlerdir. Bu sistem çöküşünü uzatmayı hedefleyen tosun bitcoini bu ölçüde kullanmaya çalıştı ve bitcoin üzerinde bu çöküşü uzatmayı hedefledi. Bu aydıb olan kimse çiftlik bank üzerinden yapılmış olan yakın bir zamanda ki oluşturmuş olduğu bitcoin madenciliği tesis ve kurumunda bir tesis içerikli video yayınladı bu tesiste görülmek üzere ki video dahilinde yüzlerce cihaz bulunmaktadır. Peki çiftlik bank çöktü. Daha sonra bitcoin madenleri ne ne oldu? Çünkü çiftlik bankasının çökmesiyle birlikte tosun yurt dışına kaçtı. Arada kaynayan bitcoin madenciliği ne alemde?


Bitcoin madenciliğine ne oldu?

Bu dolandırıcılık üzerine milyonlarca haber ve hatta bu dolandırıcı sistem hakkında kitap bile yazıldı. Gazeteci kimliğiyle tanıdığımıza İsmail saymaz tosun bank adlı kitabında buna yer vermektedir. Kitabı okuduğumuzda göreceğiz ki kitabın içerisinde buna dair bilgiler yer almaktadır. Peki bu bilgiler nelerdir? Bu bilgiler şunlardır; bitcoinin çiftlik bank süreci ciftlik banktan kayda değer bir servet kazanan hakkı Cangül aracılığıyla başlamıştır. Hakkı Cangül çiftlik bankın yanı sıra bitcoin madenciliği de yapan bir ticaretçiydi. Çinden tam tamına 35 bitcoin cihazı getirmiş olan hakkı Cangül, bir gün balıkesirde iken Mehmet cangülü ziyarete gelmiş olan aydın kişi sohbet ederken bu sırada hakkı cangülün aslında bitcoin madenciliği de yaptığını öğrenmiş ve ondan bu konuda yani bitcoin madenciliği konusunda yardım istemiştir.
İlk etapta 1000 Bitcoin cihazı satın alacağını hedeflediğini belirtti
İlk etapta 1000 bitcoin cihazı satın alacağını söyleyen bu aydın, Bunun üzerine aydın olan kişi, 1000 cihazı gerçekten satın almış ve Akhisar da tavuk çiftliği kurup üretime başlamak istediğini duyurmuş ve bu planı yapmıştır. Bunun üzerine ise bu aydın kişi 1000 bitcoin cihazını satın almıştır. Yaptığı hesaplamalar neticesinde görülüyor ki; bu cihazlar 11 milyon 460 bin tl ye mal olacak gibi görünüyordu. Bu aydın daha sonra bitcoin fiyatının en üst seviyeye çıkıp zirveye oturduğunu görmüş ve 20 aralık 2017 tarihinde hakkı Cangül için bu cihazları kuran serhat dutmanın hesap kartına makine alım ödemesi başlığı altında tek işlemde 11 milyon 460 bin tl gönderdiği bilinmektedir. Ancak bu hesap ve para bloke edilmiştir. Daha sonra aydın tabi ki parayı farklı yollarla göndermeyi başardı.


Daha sonra 550 Bitcoin cihazı alındı

Sonra neler oldu inceleyelim. Piyasadan toplamda 550 bitcoin cihazı satın alındığını görüyoruz. Dolandırıldıklarını düşünmeyen alıcıların bu durumda olmaları çokta yadırganmayacak seviyededir. Bu cihazların nerelerde ve ne şekillerde toplandıklarına göz atalım. Bu cihazlar çiftlik banka ait olan çiftlik bankın acarkent teki villasına toplandığını görmekteyiz. Bunların ardından ise ocak ayında yıl olarak 2018 yılın da Akhisar da bahsettiğimiz kurulumunu yapıp satın aldığı tavuk çiftliğine taşımıştır. Aydın kişi buradan video paylaşarak çiftlik bankın facebook hesabına yükleyerek buradan görülebilirliğini sağlamıştır. Bunlara daha sonra ulaşılamadığı gibi çiftlik bankın da piyasadan kaybolması olası bir durum teşkil etti. Bu çiftliği kurmaıs kimi piyasacılar için kötü bir izlenim oluşmasına sebep olmuştur. Kaçan tosun dolandırdığı kısımla yanına kar bıraktı.
 

Bu makaleyi hazırlayan casamedya isimli kullanıcı 0.00002862 Bitcoin kazanmıştır

0.00002862 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 12.50 Türk Lirası Değerindedir.


Üst