Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Coinbase'deki cüzdanıma MATIC gönderdim, gitmedi, ne yapabilirim?

Selamlar,

Başıma şöyle birşey geldi; Coinbase'de ki MATIC cüzdanıma Binance'den gönderim yaptım. Gitmedi desteğe yazdım, bana bu "Polygon Network" den gönderilmiş bu, bizim bu ağ ile iletişimimiz yok diyorlar.

"Our best recommendation would be to import your wallet using the recovery phrase to a trusted private wallet provider that supports this network to retrieve these funds."

demişler. Bu dedikleri gibi özel bir cüzdana aktarmak için bana ne lazım acaba? Coinbase'deki MATIC cüzdanımın private key'i falan mı gerekiyor?

Onada ulaşamıyorum hiç bir yerde görünmüyor.

Ne yapılabilir sizde, gitti gider mi acaba?

Binance ile görüşün. Gönderdiğiniz adres polygon adresi değilse göndermemişlerdir muhtemelen. Türkçe desteği mevcut.
Selamlar, binance ile gorüştüm. Sorunsuz gönderilmiş. Ancak, Coinbase bu platformu hatta transaction id ve linki de geldi. Ancak, "Coinbase Cüzdan şu anda bu ağı desteklemiyor ve bu fonlara erişimimiz yok." diyor.

Yalnız şöyle bir öneri yaptılar; "En iyi tavsiyemiz, bu fonları geri almak için bu ağı destekleyen güvenilir bir özel cüzdan sağlayıcısına kurtarma ifadesini kullanarak cüzdanınızı aktarmak olacaktır."

Ben bunu nasıl yapabileceğimi merak ediyorum.

Selamlar, binance ile gorüştüm. Sorunsuz gönderilmiş. Ancak, Coinbase bu platformu hatta transaction id ve linki de geldi. Ancak, "Coinbase Cüzdan şu anda bu ağı desteklemiyor ve bu fonlara erişimimiz yok." diyor.

Yalnız şöyle bir öneri yaptılar; "En iyi tavsiyemiz, bu fonları geri almak için bu ağı destekleyen güvenilir bir özel cüzdan sağlayıcısına kurtarma ifadesini kullanarak cüzdanınızı aktarmak olacaktır."

Ben bunu nasıl yapabileceğimi merak ediyorum.
dikkatli olmakta fayda var.
Matic ağı nasıl çalışır bakmadım ama private key ile cüzdanı istediğiniz yerden açmanız gerekir, MATIC'e ait bir cüzdan yok mu resmi onunla açabilirsiniz..

aslında COINBASE ve MATIK bu ikisinede pek aşina sayılmam umarım çözüm üretirsiniz.

Bildiğim kadarı ile Metamask ve Trust Wallet Polygon ağını destekliyor.
Mevcut cüzdanınız yok ise bunlardan bir tanesini oluşturun, cüzdana Polygon ağını ekleyin ve fonları bu cüzdanlara aktarmanın yöntemi için Coinbase ile yeniden iletişime geçin

'Polygon Destek Birimi' açtığım ticket'i şöyle cevaplamış;

Greetings from Polygon Support.

You basically sent the tokens to an address controlled by the exchange/wallet.

They hold the keys to that account on Matic. Only they can unlock it for you.

You would need to ask them to configure Matic Mainnet on their wallet (https://medium.com/stakingbits/setting-up-metamask-for-polygon-matic-network-838058f6d844) and send it back to an address that you control.

Note there's a disclaimer on the web wallet asking not to send funds directly to an exchange account.

Here is what any exchange needs to do in such a case (although not sure how much flexibility the support executives have to execute this):

- Assuming the exchange support executive has access to the account's private keys, they can transfer the funds from their account on Matic to your (the user's) address on Matic.

Note: Please don't send funds directly to exchanges that support only Ethereum you have to first withdraw from Matic to Ethereum and then send it to your exchange address

Regards,

Coinbase'in mi halletmesini istiyorlar, tam çözemedim.

evet coinbase matic cüzdanında gönderebilir size diyor
yalnız ne kadar esnek davranırlar bilemeyiz diyor
sonuçta desteği iyi ve üyeye önem veriyorlarsa ilgilenirler.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri