Neler yeni

Coronanın Gelişi Önceden Bellimiydi ?

  • Digital Signature: Transfer işlemlerinde public (açık) ve private (gizli) anahtarları kullanarak adres kaynağını doğrulayan dijital imzaya verilen isimdir.

sudee

Er
Katılım
22 Kas 2020
Mesajlar
0
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Yaş
20
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Bildiğimiz üzere ülkemiz ve dünya olarak büyük ve zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Bu süreçten geçerken aklımıza neden daha önceden tedbirli olunmadı,neden herşey bir anda gelişti diye türlü türlü fikirler geliyor. Başta bunun geçmişte yaşandığına dair fikirler,kehanetler, bilimsel olmayan şeyler ile sosyal medyada kendimizi inandırma çabası içindeyiz ya da hiç bir bilim adamı çıkıp dememiş ola ki böyle düşündük, kehanetlere inandık.Önceden bunu söyleyen kişilerin kahinler olduğunu düşündük,bilim adamlarının değil.Oysa ki Türkiye Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler Dergisinin 2019-05-02 adlı makalesinde ki;
“SARS-Corona Virüsüne Genel Bakış” adlı yazıda bizi bekleyen karanlık yakın dönemi yakın tarihte bilimsel olarak gayet güzelce açıklanmıştı.Ama ben de dahil böyle bilimsel makaleleri genelimiz okumadığımız okumayı sevmediğimiz için önceden bilenlerin kahinler olduğunu düşünüp bilimi göz ardı ettik. Bir daha ki salgını umarım bizler görmeyiz. Ama görürsek daha tedbirli yaklaşacağımıza hiç şüphe yok!
 

Üst