Dash Coin’i Nedir?

  • Full Node: Doğrulama yaparken başka bir düğüme ihtiyaç duymadan işlem yapabilen blokzincirinin tamamının kopyasına sahip düğümdür. Genellikle madencilik yapılabilmesi için ihtiyaç duyulur.

Klcaslnnn36

Çavuş
Level 1 (1X)


0.00001790
  • 0.00000000  
  • #1
Değerli dostlarım;
Hepinize merhaba dostlarım sizlere yardımcı olabilmem için yazdıklarımı atlamadan okursanız olurum diye düşünüyorum:)
Dash 2017 yılında damga vuran Cripto paraları arasında yer almıştı hepimizin bildiği üzere.Yaklaşık bunda 3 ay önce Dash’ın 1.500 dolara yükseldiğini çoğumuz gördük bunu gören insanlarda Dash Coin’i nedir sorusunu uyandırıyor.Bilmenizi isterim ki adından çokça bahsetmişti.Bence Dash Coin’i gelecek vaad eden coinler arasında yer almakta.
Dash Coin nedir?
2014 Yılında ortaya atılan.Dosh Coin’i kendine amaç olarak belirlediği,Kullanıcı bilgilerini korumak ve anonim olmak hedeflerini seçmektir.
Dash Coin’i aynı zamanda merkezinde gizlilik barındıran ilk cripto para birimidir.Gizliliği ilke olan Dash ortaya kimin çıkardığı tam kaynak olarak kanıtlanmadı bilinmiyor ama oklar her zaman bir kişi üzerinde de oluyor tabiki de .
Dash Coin karıştırıcı servisi sayesinde sağlanılan gizlilik güvenliği Dash için çok büyük avantaj olmaktadır.Kimliklerini koruyabiliyorlar.
Gizlilik sayesinde Dash Coin’leri daha rahat Muhafaza edilebiliyorlar.
Bitcoin‘de mevcut olan bir çok problemi çözdüğünü iddia eden Dash aynı zamanda kullanıcılarına daha hızlı veri aktarma sağlamaktadır.Bu sayede kullanıcıların zamandan kâr edebiliyorlar yani daha hızlı işlem yapabiliyorlar bununla birlikte kullanıcılar için çok büyük farklılık oluyor.
Dash sistemi kendi kendini idare edilebilir sistem olarak kurulmuştur.Kendi kendini yönetebilen Dash hiçbir yerden yardım almaması sebebiyle kullanıcılarından aldığı ek masrafları mümkün oldukça aşağıda tutuyor ve daha sa aşağıya indirme çabaları göstermekteler.
Dash Coin’i kullanan en çok ülke “Venezuela”’dir.
Hızlı para transferi ile öne sürülmektedir.
Gizlilik odaklı özellikleri ile para transferlerinin anonim olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır.
Merkezi ve yönetimi bulunmamasından dolayı Dash madencilik yapan alt coinler arasında yer almaktadır.
Değişler Oranlarına sahiptir.Oranlar,her yıl %7,1 oranında düşürülmektedir çünkü toplam 18 milyon adet üretilmesi için piyasaya 7 milyondan fazlası sürüldüğü bilinmektedir.
Grafik analizlerine bakacaktan Dash’de olan büyük dalgalanlarını gizlilik olması ile bağlandırabiliriz şahsi görüşürümdür.
Değerli dostlarım;
Sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım bir yanlışım olduysa affola.
Yazdıklarımı atlamadan okursanız sevinirim:)
 

Bu konudan Klcaslnnn36 isimli kullanıcıya 0.00000149 Bitcoin verilmiştir

Şimdi Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, Üyeler: 0, Misafirler: 1)

Üst