Neler yeni

DeFi Rüzgarı, Bu Altcoin’in Patlamasını Sağlayabilir

  • P2P: Blokzincirin temelini oluşturan, kişiden kişiye transfer protokolü, dağıtık ağ mimarisi.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

defi-1-1-1200x900.jpg
DeFi uygulamalarında kilitlenen toplam değer 11 milyar doları aştı ve hala artıyor. Merkezi olmayan finans sermayesinin bu rekor akışı, Chainlink’in yükseliş ivmesini daha da ileriye taşımaya yardım edebilir.

DeFi verilerinin merkezinde yer alan bu kripto para biriminin, hızla yükselen bu istatistikle birlikte daha yükseklere çıkma ihtimali bulunuyor.

defi-pulse-link.png


Trend Yavaşlama Belirtisi Göstermiyor
DeFi hareketi, kripto para birimlerini ayı piyasasından çıkarıp finans dünyasının ilgi odağı haline getirmeye yardımcı oldu. Merkezi bir otorite gerekmeden finansal uygulamalara erişmenin bu yeni keşfedilen yolları, kripto para yatırımcılarının elde ettikleri değeri ve getiriyi en üst düzeye çıkarması için her türlü yeni yolu etkinleştirdi.

Yield farming, likidite havuzu ve token swap’ları, geleneksel borç verme ve borç almanın yanı sıra merkezi borsaların yerini aldı. DeFi, tüm bunları Ethereum tabanlı merkezi olmayan değişimler ve uygulamalar aracılığıyla mümkün kılıyor.

Trend ilk olarak 2020’nin başlarında Ethereum’un başı çekmesiyle ortaya çıktı ve daha sonra Aave, Yearn.Finance, SushiSwap ve diğerleri tarafından yapılan servetlerle gölgede kaldı.
En azından ilk başta. İlk başlarda DeFi piyasasına kilitlenmiş toplam değerde hakim olan Compound ve Maker, o zamandan sonra Uniswap’in popülaritesine yenik düştü. Son zamanlarda ücretsiz UNI token’larının piyasaya sürülmesi anlaşmayı imzaladı ve platformu TVL açısından en yüksek baskın likidite havuzuna itti.

UNI iyi giderken ve DeFi alanının geri kalanı hala güçlü olsa da, DeFi uygulamalarında kilitlenen TVL’deki sürekli artıştan yararlanabilecek başka bir kripto para birimi var. Bu altcoin, Chainlink’ten başkası değil.

Chainlink’in Boğa İvmesi Dönebilir mi?
DeFi uygulamaları ve Uniswap gibi otomatik piyasa yapıcılar doğru fiyat verilerine ihtiyaç duyar, böylece kullanıcılar takas ettikleri token’ın her zaman güncel piyasa değerlerini alırlar.

Bu uygulamalar, veri raporlamasında herhangi bir tutarsızlık olmadığından ve ona yapılan herhangi bir bağlantının fiyatlandırma verilerinde tam bir pariteye sahip olduğundan emin olmak için Chainlink gibi oracle’lara güvenir. Bu teknoloji, 2020’nin başlarında Dünya Ekonomik Forumu’ndan Chainlink’e bir selam verdi ve kripto paranın ilk zamanında bu yana iki yıldır yükselişinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor.

link.png


Balinalar Chainlink FOMO’nun sönmesi için çağrıda bulunurken, durum hızla büyüyen DeFi ölçütlerine göre daha yeni başlamış olabilir.

Ethereum’u mu Takip Ediyor?
Chainlink’in son fiyat hareketi, 2017’de kripto para piyasasının yaşadığı boğa koşusu sırasında Ethereum’da (ETH) keskin bir geri çekilmeye benziyor. Gün geçtikçe popüler hale gelen merkezi olmayan oracle token’ı, lider altcoin’in önceki yörüngesini takip etmeye devam ederse, bir sonraki büyük zirve olarak LINK token başına 75 dolara ulaşabilir.

Ayı piyasasının son iki yılı, Chainlink dışında kripto piyasası değerlemelerini düşürdü. Kripto para birimi bu düzeltme sonrası ortaya çıktı ve son iki yılda değerinin yükselmesine yardımcı olan temiz bir sayfa açtı. Altcoin, geçen yıl en iyi performans gösteren dijital para birimiydi ve görünüşe göre Bitcoin ve Ethereum gibilerini alt edecek kadar güçlü düşüşlere karşı bağışıklığı da var.

Analiste Göre LINK, Token Başına 75 Dolar Olabilir
Analist Tony Spilotro’ya göre 2017’de Ethereum en düşük seviyeden, ICO patlamasıyla beslenerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan bin 400 dolara çıktı.

Chainlink aynı yolu izlerse, ikinci V şeklindeki düşük ROI ile varlık token başına 75 dolarlık bir fiyata ulaşacaktır. Ve bu sefer ICO patlaması olmasa da, Chainlink’in merkezi olmayan bir oracle çözümü olarak kullanılması, onu DeFi alanındaki büyümenin merkezi haline getiriyor. Chainklink, muhtemelen teknik açıdan devamlılığı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda temeller de daha sağlıklı hale geliyor.

Chainlink (LINK), CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 9 dolardan işlem
 

Üst