Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Dijital Yuan Adım Adım İlerliyor

binary-797274_640.jpg

Dijital Yuan Adım Adım İlerliyor

Çin Merkez Bankası tarafından oluşturulan Dijital Yuan projesi son hızıyla ilerlemeye devam ediyor.

Dijital Yuan, Çin Halk Bankası’nın resmi para birimi olan Yuan’ın dijital versiyonu. Merkez bankalarının çıkardığı belirli bir fiat paranın resmi dijital karşılığı CBDC şeklinde ifade ediliyor.

Bugün açıklanan ilerleme raporu, Dijital Yuan’a sahip olan 20 milyondan fazla hesap olduğunu ve 5,4 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştiğini ortaya koydu.

Dijital Yuan, piyasadaki en büyük CBDC projesi olarak nitelendiriliyor. Çin’de standart Yuan hala kullanımda çünkü pek çok kişi fiat para kullanmaya devam ediyor. O yüzden Dijital Yuan standart Yuan’ın yerine geçmeyecek, sadece onu desteler bir pozisyonda olacak.

Bununla birlikte, Dijital Yuan’ın kendine göre farklı özellikleri olacak. Öncelikle işlevine zarar vermeyecek şekilde akıllı sözleşmelerle programlanabilecek olan Dijital Yuan, hem güvenli ve uyumlu çalışabilecek hem de otomatik ödemelere izin verecek nitelikte olacak.

Raporda ayrıca, Dijital Yuan’ın diğer elektronik ödeme sistemlerine kıyasla daha az bilgi topladığı, resmi makamlar tarafından özellikle talep edilmediği sürece bu bilgileri paylaşmayacağı belirtildi.

Çin Merkez Bankası, gerekli güvenlik önlemlerini aldıklarını, keyfi bilgi paylaşımı yapılamayacağını, gizliliğe önem verileceğini ifade etti.

Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC'ler)
Öte yandan Çin, dijital Yuan'ı piyasaya sürdü. İngiliz hükümeti de merkez bankasına bir dijital para birimi kurma görevini verdi. Dijital para birimi Sterlin ile birlikte var olacak ve Britcoin olarak adlandırılacak.

Dijital Yuan'ın şu ana kadar çok başarılı performans sergilemesinin karşılığı olarak UK, Britcoin; Facebook da Diem çalışmalarını hızlandırmış olmalı. Bu denli kullanıma bu kadar hızlı ulaşması büyük ölçüde olumlu referans olmuştur.

Dijitalin de bitcoini olarak başı Yuan çekmeye başlamış o zaman.
Dijital Yuan'ın şu ana kadar çok başarılı performans sergilemesinin karşılığı olarak UK, Britcoin; Facebook da Diem çalışmalarını hızlandırmış olmalı. Bu denli kullanıma bu kadar hızlı ulaşması büyük ölçüde olumlu referans olmuştur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri