Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Doge bir başkadır

• Konbuyu başlatan jupiterdianysa
  • Başlangıç tarihi
J

jupiterdianysa

Misafir
Bugün biraz dogecoin hakkında konuşacağım. şimdiye kadar Elon Musk ve çok sevgili şirketi Tesla ile ilgili her şeyi ve Elon amcanın twitter'da kripto paralar - özellikle de DOGE- hakkında söylediklerini duymuşsunuzdur.
Ben de dört yıl önce dogecoini birkaç kuruş bile değilken almıştım. Bu kriptonun topluluk yönünü gerçekten beğendim ve bu hikayenin başından beri bir topluluğun temel bir parçası olduğu için dogecoinin alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Bu yüzden lafı daha fazla uzatmadan konuya geleyim.

Dogecoin, iki yazılım mühendisi Jackson Palmer ve Billy Marcus tarafından 2013 yılında oluşturuldu. Litecoinden çatallanarak oluşturulan ve shiba inu cinsi Doge adlı köpeğin ünlü memesine(biz buna caps diyoruz Türkçe’de sanırım) dayanıyor. Şuraya fotosunu da bırakayım:

dogecoin.jpg

Dogecoin gerçekten bir topluluk için oluşturuldu ve eğlenceli bir şey olması için yaratıldı. Herkese bitcoinin ciddiyetinden kısa bir mola vermek için bir sebep lazımdı. Çünkü bazen para, daha doğrusu bitcoin, hakkında konuşurken işler çok ciddileşebiliyor.

Dogecoin enflasyonisttir ve madencilikle çıkarılabilecek miktar için kesin bir sınır yoktur. Litecoin ile karşılaştıracak olursak litecoin iki buçuk dakikalık fakat dogecoin bir dakikalık blok süresine sahiptir. Tüm bu özellikleri sayesinde dogecoin zamanla popülerlik kazandı.

Reddit’i biliyorsunuzdur, bence duymayan kalmamıştır artık. Birisi Redditte gerçekten hoşunuza giden bir gönderi oluşturduysa, bu gönderi için bu kişiye birkaç kuruş göndererek destek olmak veya daha fazla gönderi oluşturması için teşvik edebilmek için Dogecoin, Reddit sisteminde bir tür bahşiş yöntemi gibi kullanıldı. Burda ana konu topluluğu tanıtmak, desteklemek ve kripto parayı kullanmak ile ilgiliydi. Çünkü o günlerde sadece bitcoin vardı ve dogecoin daha önce de söylediğim gibi bitcoine bir alternatif olarak kullanılıyordu. Eğlenceli, işlevsel ve herkesin sahip olabileceği bir coindi.

Topluluktan bahsetmişken, dogecoinin dünya için yaptığı bazı şeyler hakkında da konuşmak istiyorum. Örneğin, Afrika'da su kuyuları inşa etmek için para topladılar. Bizim kıymetini bilmediğimiz su, Afrika’da insanların ölebilmesine yol açacak kadar az miktarda ve hayati öneme sahip. Başka bir projede hizmet köpeklerini çocuklarla buluşturmak için para topladılar. Bu köpeklerin otistik çocuklar için ne kadar önemli olduğunu psikoloji hakkında biraz bilgisi olanlar daha iyi anlayacaktır, otistik çocukları desteklemeleri gerçekten takdir edilesi bir hareket. Başka bir örnek daha vereyim; Jamaika bobsleigh (yarış kızağı, baya bildiğimiz kar üstünde giden kızaklar) takımını kış olimpiyatlarına gönderdiler ve hatta bir Nascar sürücüsüne sponsor oldular. Daha ne olsun? Hangi kripto topluluğu bunca şey için bir araya gelebilmiş?

Dogecoin'de bu kripto topluluğunu bir araya getirdiği için insanlar bu coini sevdiler, kullanmaya ve tanıtmaya devam ettiler. Bunun gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum ve dogecoinin tüm bunlara vesile olmasını gerçekten çok seviyorum. Hatta kazançtan bağımsız sempati duyduğum tek coin diyebilirim. Gelecekte 1 dolar veya çöp olmasının benim için gerçekten hiçbir önemi yok.

Belki inanmayanlar olucaktır bir ara sub redditler de hit yarışmaları yapılırdı 10k 20k doge sırf emote gibi insanlar birbirlerine atardı şimdi o 10 20k atanlar pişmanmıdır acaba ...

Belki inanmayanlar olucaktır bir ara sub redditler de hit yarışmaları yapılırdı 10k 20k doge sırf emote gibi insanlar birbirlerine atardı şimdi o 10 20k atanlar pişmanmıdır acaba ...
10k Doge dediğiniz aşırı hypelı olmasına rağmen $550 ediyor. :) Ben pişman olmazdım, oraya gelene kadar ne fırsatlar kaçmıştır.

Pişman olduklarını hiç sanmam cüzdanlarında eminim hala sağlam kar ettirecek kadar doge vardır

Demek bu yüzden 'halkın parası' diyorlar. Çok güzel şeyler yapmışlar. Tebrik ederim; fakat Elon çok ciddi zarar veriyor bence.

Doge'ye bundan sonra farklı bir bakış açım olucak :), ama yinede sevmiyorum sevemyecemde heralde en azından büyük ihtimal :D ama o yiyilik yapan topluluklarını gerçekten tebrik ediyorum.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,738
Son üye
Berat28
Geri