Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Dogecoin'den Beklenmedik Düşüş!

cruan

Üstçavuş
BU KONU İÇERİSİNDE YAZDIĞIM HİÇBİR ŞEY YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

images (7).jpeg

Dogecoin son zamanlarda büyük yükselişler yaşayarak piyasa değerini 90 Milyar Doların üzerine çıkardı ve dünyanın en büyük 5 kripto para biriminde biri oldu.

Bu artışlar da büyük etkisi olan Elon Musk, ABD'nin en popüler programlarından biri olan Saturday Night Live'ı(SNL) sunacağını ve Dogecoin'den bahsedeceğini açıklamıştı.

Elon Musk'ın bunun hakkında bir dan fazla paylaşım yapması üzerine yatırımcılar #DogecoinTo1Dollar hashtagi ile günlerden programın yayınlanacağı günü bekliyordu.

Şuan bu yazıyı yazdığım dakikalarda program yayınlanıyor ve Elon Musk birden fazla kere Dogecoin'den bahsetti fakat Dogecoinde beklenmedik bir düşüş yaşandı.
Screenshot_20210509_074752.jpg

Geçtiğimiz günlerde $0.73(6.08₺) seviyelerine çıkan Dogecoin, bu sabah kısa süre içerisinde büyük bir düşüş yaşayarak $0.47(3.78₺) seviyelerine kadar geriledi.

Şuan Twitter dünya gündemindeki ilk 10 hashtagin 6 tanesi Elon Musk ve Dogecoin hakkında. Buralara atılan tweetlerin çoğu Dogecoin'in bu düşüşüne tepki gösteren tweetlerden oluşuyor.

Çoğu kişi tarafından SNL programı sonrasında $1 olacağı öngörülen Dogecoin tam tersi bir reaksiyon göstererek şu sıralar $0.51(4.35₺) fiyatından işlem görüyor.

Siz bu yaşanan gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce Dogecoin düşüşler yaşamaya devam mı edecek yoksa tekrar bir yükselişe geçer mi? (Tahminlerinizi ve fikirlerinizi belirtirken yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmeyi unutmayın)

Fikirlerinizi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İyi Forumlar.

Bu 1 dolar için hazırlık gibi geliyor bana alım fırsatı da olabilir YTD
Bende aynı şekilde düşünüyorum o yüzden alım yaptım. Ama düşüş esnasında panik satışı yapıp zarar eden kişi sayısı çok çok fazla. Gün içerisinde yine 5₺ seviyesine çıkar ve kalır diye düşünüyorum. Neler olacak bakalım hayırlısı YTD

Bence DOGE için herhangi bir şey öngörmek pek mümkün değil. Yükselmesinin sebebinin büyük bir kısmı Elon Musk'tı tabi ancak bunun yanı sıra DOGE'nin altında yatan felsefenin (şaka amaçlı üretilen bir kripto paranın diğer kripto paraları geçmesi) de etkisi vardı diye düşünüyorum. Sanırım insanlar buna ihtimal veriyor, inanıyor.

Elon Musk'ın 'fate loves irony (kader ironiyi sever)' düşüncesi doğru ise; yani kader ironiyi gerçekten seviyorsa 1 $ olması bence mümkün görünüyor. Sadece DOGE için değil diğer tüm kripto para birimlerinde çoğu formasyonun çalışmıyor olması, uzun yıllardır borsa ile ilgilenenleri bile şaşırtıyor, şaşırtmaya da devam edecek gibi görünüyor. Bu bağlamda sanırım DOGE için yapılabilecek tek analiz; 'to the moon' dedikleri kelime öbeğindeki 'moon' 1 $ olabilir.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Bence beklenmedik bir dusus degil.
İlk resmi cok beyendim bence herseyi anlatiyor gecen @SatoshiTURK ede soyledim ite kakada olsa 1 dolari zorlicak bence bu. Teknik bakimdan soylemiyorum sadece piyasanin gidisine gore kişisel bir tahmin YTD

Hep aklımı kurcalayan bir soru var, TSLA hissesi daha yeni yeni binanceda listelenmişken, kendi markasıyla kriptoya girmek varken neden dogeyi yükseltiyor. 1 dolar olduktan sonra yüzüne bile bakmaz diye düşünüyorum, sonuçta kendi hissesi tokenize edildi, dogeyle mi uğraşacak bununla mı?

Hep aklımı kurcalayan bir soru var, TSLA hissesi daha yeni yeni binanceda listelenmişken, kendi markasıyla kriptoya girmek varken neden dogeyi yükseltiyor. 1 dolar olduktan sonra yüzüne bile bakmaz diye düşünüyorum, sonuçta kendi hissesi tokenize edildi, dogeyle mi uğraşacak bununla mı?
Çünkü TSLA bir kripto para değil. NASDAQ'taki TSLA hissesinin stablecoini. Yani kripto para piyasasında ne kadar hacim elde ederse etsin fiyatı NASDAQ'taki hissesine sabit kalacak.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri