Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Dolandırıcı Siteler

Mehmetdemir.xd

Uzman Çavuş
Bildiğimiz üzere dolandırıcılık yöntemlerine başvuran birçok internette siteler veya borsalar var. Bu borsalar başta güven veriyor sonra yüz üstü bırakıp gidiyorlar. Giderlerse Devletlerden başka kimse izlerini bulamayacaklarını biliyorlar. Siteyi kapatmadan önce cazip tekliflerde bulunurlar. Şöyle birkaç örnek verelim:

Üye olana 10 bin Doge ücretsiz

Üye olana yüksek miktarda Bitcoin ödenekleri

Üye olanlara hediye 50 dolar gibi birçok cazip teklif sunuyorlar. Bunların yanında birçok kişi inanıyor tabiki. Özellikle bizim Türk milleti beleşi sever. Hemen böyle sitelere yönelirler. Sitelere yöneldikten sonra başta ödemelerini alırlar sonra site kapanır, site sahibi kaçıp kullanıcıları mağdur bırakırlar. Kaç kez dolandırılmaya çarpılırlarsa çarpılsınlar birçoğu kişi akıllanmış değil. Thodex borsası gibi mesela. Ücretsiz Doge dağıtımı dedi bütün millet varını yoğunu yatırdı.

Yok öyle üç kuruşa beş köfte. Kimse kimseye beleş lokma vermez. Sadece airdrop felan olur katılırsınız, öyle verir. Mining siteleri felan hep hikaye ben inanmıyorum açıkçası.

Thodex 2018 yılında kuruldu. Birçok ünlü reklam verdi ve milletin güvenini kazandı. Bu işler böyle işte reklamı ver sonra bütün paraları al ve kaç. Ben hiçbir Türk borsasında işlem yapmam, güvenmem. Benim kullandığım borsalar Binance ve Huobi Global'dir. Tabiki siz bilirsiniz hangi borsada işlem açıyorsanız açın. Ama unutmayın ki riskinizi göze alın. Ben size demiyorum illa Binance ve Huobi Global'de işlem açın diye. Yatırım tavsiyesş vermiyorum yanlış anlamayın.

Hı tabi piyasaya yeni borsalar girmiştir belkide. Belki onlarda güvenilir olabilir, bilemem. Bir çok arkadaşım dolandırıcılık işlerinde mağdur kaldı. Tonlarca parası gitti. Adam hiç korkmadan 30 bin dolar yatırıyor. Sen nasıl güveniyorsun hiç bilinmeyen borsalara? Bende bir yandan gülüyorum, bir yandan üzülüyorum. Sonuçta hepsi arkadaşlarım. Kaç kere uyarmama rağmen dikkate almadı bir çoğu, uyanlar da paraları sağlam kaldı.

Benim düşüncem az olsun ama öz olsun. Ufak ufak neyine yetmiyor kardeşim senin? Ne diye bu kadar çok para hırsına giriyorsun? Sonu hüsran olur bilmiyor musun? Neyse bu yazdıklarımı dikkate alınız. Lütfen güvenilir borsalara yatırım yapınız. Bu Satoshi Türk ailesinde en küçük yatırımcının bile mağdur olmasını istemem. Yatırım tavsiyesi değildir.

Bu tür dolandırma girişimlerini "dex", "chain", "referans", "cloud mining" gibi kelimelerle süsleyip forumumuza sponsor reklam vermeyi isteyen de birçok firma var maalesef. Arkadaşlar lütfen yüksek apr ile madencilik, yield farming vb. yapmak istiyorsanız Uniswap, PancakeSwap başta olmak üzere 10-15 tane güvenilir otomatik piyasa yapıcı yield farming borsası var. Hepsi merkeziyetsiz, hepsi her gün yeni güvenlik önlemleri arıyorlar. Paranızı orada değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.

en güvenilirini bulmak zor ama tanındık bilindik milyonların kullandığı siteler var. Bence onlar tercih edilmeli 1 kuruşa 10 kuruş veren bin kullanıcı siteyi kullanıp ben büyük darbe yedim derse bi insan zaten o siteye giriş yaparak habersiz şekilde kendi kendine darbe atmıştır. o yüzden ben dünya çapında tanındık sitelerin kullanılmasını tercih ederim.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri