Neler yeni
probit borsası

Dolar/TL Kuru Rekor Kırmaya Devam Ediyor

  • Full Node: Doğrulama yaparken başka bir düğüme ihtiyaç duymadan işlem yapabilen blokzincirinin tamamının kopyasına sahip düğümdür. Genellikle madencilik yapılabilmesi için ihtiyaç duyulur.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Dolar/TL kuru güne yeni rekorlarla başladı. Kur bugün 7.94 seviyesini gördü. Yazının yazıldığı sırada Dolar/TL kuru 7.92’den işlem görüyordu.

Analistlere göre dolar ve euro’nun rekor kırmasının nedeni, Türkiye’nin S-400’leri test edeceğine yönelik çıkan haberlerin etkisi ile kur üzerinde oluşan baskı. Jepolpolitik açıdan yaşanan gelişmeler kur üzerindeki etkilerine devam ediyor. Türkiye’nin S-400 füzelerini deneyeceğine dair çıkan haberler, Ermenistan-Azerbaycan gerilimi ve Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerin tümü kur üzerinde ciddi bir baskı oluşturuyor.TL’de yaşanan negatif ayrışma değer kaybını hızlandırmış oldu. Bugün Dolar/TL 7,94’ü, Euro/TL 9,34’ü aşarak rekor tazeledi. Sözcü’de yer alan habere göre Ahlatçı Yatırım piyasa bülteninde direnç seviyesinin 7.95 olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“TEKNİK OLARAK İNCELENDİĞİNDE, KURUN 7,88 SEVİYESİNDE BELİRLEYİCİ OLMAYA DEVAM ETTİĞİ GÖZLEMLENDİ. GELEBİLECEK ALIMLAR İLE BİRLİKTE KURDAKİ EĞİLİMİN YUKARI YÖNLÜ HAREKETİNE DEVAM ETMESİ DURUMUNDA 7,90, 7,92 VE 7,95 SEVİYELERİ TAKİP EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ DİRENÇ SEVİYELERİ.”
Bunun dışında Investing.com’dan Şenay Şerefoğlu’nun değerlendirmesinde dolar kurunda 8 seviyesinin takip edildiği belirtildi. Şerefoğlu, “Direncin aşılması ile 8,0 psikolojik seviyeyi takip edeceğiz. Geri çekilmelerde 7,64 ilk destek” ifadelerini kullandı.

Piyasaları Etkileyecek Olaylar
Bunun dışında genel olarak yurtiçinde ve yurtdışında ekonomik gündem sakin duruyor. Analistler ve yatırımcılar ABD’de haftalık işsizlik başvurularını ve Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) toplantı tutanaklarını takip edecekler. Teşvik paketine ilişkin haber akışları ve Covid-19’un durumu da piyasaların yönü üzerinde etkili olabilir.
 

Üst