Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

DOTUSD Grafik Analizi

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. PolkaDot'un DOT'uyla devam edelim. Bu hafta aslında çok güzel ilerledi. Hatta bu gün de iyi bir ilerleme kaydetti; fakat şu an saatlik grafikte oluşmak üzere olan SAT sinyali nedeniyle biraz biraz aşağı yönelme hazırlığı yapıyor. Evet, DOT için sırada düşüş var. Bir süre aşağılarda gezinip tekrar yukarı yönelecektir. Şimdi Saatlik grafikten başlayarak neler olabileceği hakkında teknik analize dayalı görüş geliştirelim.

DOTUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ

1.png

Saatlik grafikte SAT pozisyonu oluştu. Şu an saat, 23.03 ve SAT sinyali daha yeni geldi. Bu sinyal Bitcoin etkisi ile oluştu. Atlcoinler gün boyunca Bitcoin'in tersine hareket etti. Tam da altcoinlerin doğasında olması gerektiği gibi yani. Bu sebeple panik yok. Saatlik grafikte oluşan bu pozisyon fiyatları bir süre aşağıda tutacak ve yatırımcıya güzel bir alım fırsatı verecek. Önemli olan nereden girilmesi gerektiğini bilmek. Bunun için de gerekli olan destekleri iyi belirlemiş olmak. Şimdi bu desteklerle beraber dirençlere de bakalım.

Dirençler: 27.05$, 25.83$
Destekler: 24.58$, 23.34$, 22,78$

Ana kanal 27.05$ ile 22.78$ arası. Bu kanalda dalgalanırken dikkat etmesi gereken 24.58$ seviyesi. Bu seviyenin üzerinde seyrettiği sürece 4 saatlik grafik güvende kalır.
Bir de 4 saatlik grafiğe bakalım.

DOTUSD 4SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ

4.png

4 saatlik grafikte AL sinyali devam ediyor. Saatlik grafiğin satış baskılarına dayanabilmesi için fiyatların 23.85$ üzerinde kalması gerekiyor. Saat 23.29 ve fiyatlar şu an 24.72$'ı gösteriyor. Sakin olmak gerekiyor. İnebileceği en makul yer, 22.78$. Daha aşağısında 4 saatlik grafik için 21.39$ seviyesi var.​

DOTUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ

g.png

Günlük grafikte AL sinyali devam ediyor. Hem de çok güzel devam ediyor. Gece üçte açılacak olan yeni günlük mumla DOT için 20.05$ direnci yukarı doğru kırılacak ve kalıcılığı onaylanmış olacak. Bu sayede daha yukarılara devam edebilmesi için yeni yollar açılmış olacak. Anlayacağınız yükseliş için yine düşüş gerekmiş oldu. Tıpkı geçen hafta olduğu gibi. Günlük grafikte AL sinyalinin varlığı, yükselişlerin devam edebileceğinin en büyük işareti.

Dirençler: 26.00$, 27.05$, 27.98$
Destekler: 22.78$, 20.05$, 15.08$

DOTUSD HAFTALIK GRAFİKTE AL SİNYALİ

indir.png

Haftalık grafikte AL sinyali var ve kolay kolay düşüş pozisyonuna gireceğe benzemiyor. Çünkü bunun için önce günlük grafiğin satış sinyalleri vermesi lazım ki bu da ancak üç haftalık bir sürekli düşüş olursa gerçekleşir. DOT gibi bir proje için pek mümkün görünmüyor. Çünkü ETH'nin yükünü hafifleten bir proje ve piyasanın buna ihtiyacı var. DOT sağlam bir yatırım aracı. Seneye bu vakitlerde DOT hakkında tekrar konuşalım.

Dirençler: 26.00$, 27.05$, 27.98$, 30.42$, 31.89$, 50.00$, 62.00$
Destekler: 22.78$, 20.05$, 15.08$, 12.82$, 11.99$, 11.08$, 10.35

Destek ve dirençler uzun vade seviyeleridir. Yatırım stratejileri yapılırken buna dikkat etmek gerek. Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

@satoshiturk bu yazıyı takip diyor musun hocam? 27.05$ desteği ile uğraşıyor şu an. Destek iyi çalışıyor. Düşüşe devam edecek gibi duruyor. Devamında 22.78$ var. YTD Her şey 27.05$ desteğinin kırılma şiddetine bağlı.

@satoshiturk bu yazıyı takip diyor musun hocam? 27.05$ desteği ile uğraşıyor şu an. Destek iyi çalışıyor. Düşüşe devam edecek gibi duruyor. Devamında 22.78$ var. YTD Her şey 27.05$ desteğinin kırılma şiddetine bağlı.
Hocam ben farkındaysan bir kaç gündür her yazıya dahil olamıyorum piyasa çok hareketli gözüm sürekli grafikler iniş çıkışlarda takip ediyorum ama tüm herşeyi cevap vermiyorum diye görmüyor sanma :)

Hocam ben farkındaysan bir kaç gündür her yazıya dahil olamıyorum piyasa çok hareketli gözüm sürekli grafikler iniş çıkışlarda takip ediyorum ama tüm herşeyi cevap vermiyorum diye görmüyor sanma :)
Ha iyi o zaman. Gözünden kaçmışsa uyarayım da ona göre davranırsın diye yazdım. Sıkıntı yok o halde. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,208
Kullanıcılar
6,739
Son üye
mistirlow
Geri