Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Düğümlerin eşleşmemesi

Herkese selam,
3 adet düğümüm var ve düğümleri birbirine bağlarken anlayamadığım sorunlarla karşılaşıyorum. Poa'daki mühürlenmiş adreslerim aynı düğüm adreslerini saklıyor ve birbirlerine enode'lar ile bağlılar fakat her biri yalnızca iki eşleşmede kalıyor. Üçüncü düğümün eşleşmesi saniyeler içerisinde gelip gidiyor bunun nedenini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bütün nodlarda geth klasörünü silin
Hemen arkasından tek tek tekrar Genesis init edin
Sonra enode url adreslerini çapraz bağlayın
Tekrar çalıştırın
Bu sorun ya Genesis dosyaları farklı olduğunda yada genesislerin init edilmediğinde ortaya çıkar.

sanırım çapraz bağlamada sorun yaşıyorum 1 de 2'yi, 2'de de 1'i ve 3 ile 2'yi bağladım. Bir de merak ettiğim bir şey var genesis'i oluştururken verilen ilk adreslerin extraData'da yer alması bir şey değiştiriyor mu yoksa önemli olan alloc'da yer alan adresler mi? Ve son olarak node'ları başlatmadan önce ilk genesis'i mi başlatmam gerekiyor (çünkü ilk genesis'de bc ağının bağlantı noktalarını tanımlayarak init ediyorum)?

sanırım çapraz bağlamada sorun yaşıyorum 1 de 2'yi, 2'de de 1'i ve 3 ile 2'yi bağladım. Bir de merak ettiğim bir şey var genesis'i oluştururken verilen ilk adreslerin extraData'da yer alması bir şey değiştiriyor mu yoksa önemli olan alloc'da yer alan adresler mi? Ve son olarak node'ları başlatmadan önce ilk genesis'i mi başlatmam gerekiyor (çünkü ilk genesis'de bc ağının bağlantı noktalarını tanımlayarak init ediyorum)?
Tabiki extradata da yer almalı extradata 0 ncı bloğun hash değerini oluşturuyor.

Genesis başlatma diye birşey yok 🙃🙂. Genesis init etmek var.

Önce Genesis leri init etmelisiniz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri