E-Spor Takımı Oyuncularına XRP İle Ödeme Yapacak

Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Vanity Address: Özel plakalarda olduğu gibi özel bir metin ile başlayan bitcoin adresidir.

burk1

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)


0.00001832
  • 0.00000000  
  • #1
SBI Group’un bir parçası olan SBI e-Esports, oyuncularına Ripple‘ın yerel kripto parası XRP ile maaş ödemesi yapmaya başlıyor.

Japon finans şirketi SBI Group’un kısa bir süre önce kurulan e-spor ekibi SBI e-Sports, bugün iki profesyonel oyuncuyu daha takımlarına dahil etti ve her iki oyuncu da maaşlarını XRP ile alacak. Super Smash Bros. ve FIFA oyuncuları olan iki yeni transfer, XRP ile ödeme almayı kendileri kabul etti.

Şirket, SBI’nin kripto para satış bölümü olan SBI VC Trade ile ortaklık kurarak Eylül ayı sonunda oyunculara XRP ile ödeme yapacağını açıklamıştı. Ancak yapılan duyuruya göre XRP ile ödeme kabul etme kararı tamamen oyuncuların insiyatifinde olacak.

SBI e-Sports tarafından duyurulan sözleşmelerde, Nintendo Switch dövüş oyununda Japonya’nın en iyi profesyonel oyuncularından birisi olarak kabul edilen Ultimate oyuncusu Kenji “Ken” Suzuki ve FIFA 21 oyuncusu Subaru “Mikey” Sagano artık SBI bünyesinde maçlara çıkacak.

Ken’in sözleşmesi ile yapılan duyuruda “Oyuncunun istekleri ve SBI VC Trade ile yapılan sponsorluk sözleşmesine bağlı olarak, oyuncunun maaşı Japon yeni yerine XRP ile ödemesi gerçekleşecek”. Sözleşmelerdeki XRP unsuru sadece takımın duyurulurunda değil, aynı zamanda bireysel oyuncuların imzalar hakkındaki tweet’lerinde de belirtildi.
 

Üst