Neler yeni

En Son 2014’te Görüldü! Bitcoin’i 20.000 Dolara Gönderen Sinyal Tekrar Belirdi

  • Orphan Block: Blokzincirindeki geçersiz blok parçalarına verilen isimdir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

btc.png

Bitcoin, 12.000 dolar bölgesindeki bir redden sonra son iki ayda nispeten dar bir ticaret aralığında işlem gördü. Önde gelen kripto para birimindeki stabil fiyat hareketi, S&P 500 ve değerli metallerde durgunlaştığı için geliyor.

Bitcoin’in önemli uzun vadeli destekleri tekrar aldıktan sonra daha yüksek seviyelere çıkamaması, bazı yatırımcıların kripto para piyasasının güçlü bir düşüş görmeye hazır olduğundan korkmalarına neden oldu. Neyse ki boğalar için, kısa süre önce tarihi bir sinyal daha fazla yükselişin geleceğini doğruladı. Bu sinyal en son 2014 yılında, Bitcoin’i 20.000 dolara çıkaran boğa trendinden önce görüldü.


btc2.jpg

Analist: Bitcoin, önemli uzun vadeli yükseliş sinyalini oluşturuyor!
Ünlü piyasa analisti Eric Thies, 5 Ekim’de Bitcoin‘in Temmuz ayında çok az kişinin fark ettiği önemli bir uzun vadeli yükseliş sinyali oluşturduğunu belirtti. Kripto para biriminin altı aylık KDJ’si, 2014’ten beri ilk kez yükseliş eğilimi oluşturdu.

KDJ, Stokastik Osilatörden türetilen teknik bir sinyaldir, yani analiz edilen zaman dilimi içinde bir varlığın aşırı alınıp satıldığını gösterir. Bu son sinyal, boğaların şu anda kontrolü elinde bulundurduğunu gösteriyor. Eric Thies, bu sinyalin son oluşumunun önemi hakkında şu yorum yaptı:


BU ÇILGIN YÜKSEK TF İLE İLGİLİ NOTLAR: KDJ’NİN BOĞAYA GEÇTİĞİ ÖNCEKİ TARİH 2014 YILIYDI VE BİTCOİN 200 DOLARLIK DÜŞÜK SEVİYELERDEN İŞLEM GÖRÜYORDU. DAHA SONRA BTC 20.000 DOLARA YÜKSELDİ.
btc3.jpg

Uzun vadeli temeller de Bitcoin’deki yükseliş beklentilerini doğruluyor
Uzun vadeli temeller de Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentilerini doğruluyor. Bir kripto analitiği firması olan CryptoQuant, uzun vadeli Bitcoin on-chain sinyallerinin on birinden onunun şu anda “satın al” veya “güçlü satın al” sinyalleri oluşturduğunu bildirdi. Bu sinyaller arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hash Ribbons, MVRV Oranı, Stok/Akış Oranı, Stablecoin Tedarik Oranı ve Madencilerin Konum Endeksi bulunuyor.
 

Üst