Neler yeni

EOS'un Yeni Sosyal Medyası

  • DDoS: Kripto para borsalarının sıklıkla karşılaştığı saldırılardır. Saldırı yapılan sunucunun kaynaklarını tüketerek hizmetin engellenmesi sebep olabilir.

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Level 11 (11X)
Level 12 (12X)
Level 13 (13X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
3,926
Çözümler
1
Tepkime puanı
2,537
Puanları
285
Konum
Kocaeli
Cinsiyet
Erkek


0.00058065
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Vonzarovich isimli kullanıcı 0.00001736 Bitcoin kazanmıştır

0.00001736 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 9.90 Türk Lirası Değerindedir.


EOS tarafından geçen sene beta olarak çıkacağı duyurulan ve 14 Şubat 2020 tarihi itibariyle beta olarak piyasada kendine yer edinen, sosyal medya projesi VOICE; 14 Şubat 2020 itibariyle betaya girmesinden itibaren ilk başta ABD'de ikamet edenler, daha sonrasında da tüm dünya üzerinde üyelikleri aktif etmeye başladı. Ancak son zamanların tepki çeken ve merkeziyetsizliği fazlasıyla eleştirilen kripto para olarak ön plana çıkan EOS, çıkardığı sosyal medya ile yepyeni bir sektöre adım atmayı hedefliyor.

EOS Teknoloji direktörü Dan Larimer tarafından yapılan açıklamada "Sosyal medya alanında adil bir sistem kurmayı hedefleyerek ve kesinlikle bot, sahte üyeliğe engel olmak için her türlü önlemi alarak, herkes için en uygun ve kullanışlı sosyal medya projesini kurmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle EOS tabanlı VOICE pojesini Block.One bünyesinde geliştirmeye başlayacağımızı ve yol haritası kapsamında 2020 yılının ilk çeyreğinde beta aşaması ile sizlerin beğenisine sunacağımızı bildirmekten mutluluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

14 Şubat tarihinde beta aşamasının başarılı gittiği yönünde ABD'den bilgiler alınmış olsa da, sıkı kimlik doğrulama prosedürü nedeniyle bir çok kripto para seven tarafından tepkiyle karşılanmaya devam ediyor. Defi çılgınlığı ve neredeyse bütün kripto paralarda 3 kata kadar artan yükselişlerden nasibini almayan nadir kripto paralardan olan EOS, yatırımcılarını da fazlasıyla üzdü. Projeye olan tepkilerin bir nedenininde bu olduğunu şahsen düşünüyorum.

Öncelikle belirtmek isterim ki bu projeyi fazlasıyla merak ettim. en başından beri ön kayıt aşamasındayım. Ama gün geçtikçe benimde güvenimi sarsmakta olan bir projeye dönüştüğünü söylemeliyim. Özellikle direttiği kimlik onayı olayı ve beta aşamasında vadedilen davetiyelerin bir türlü gelmemesi bu düşüncelerimin daha da artmasına neden olmakta.

Beta aşamasını merakla beklerken 14 Şubat 2020 tarihinde, yani sevgililer gününde sadece ABD kullanıcılarına açılacağını, test sürecinin sonunda kazanımların silineceğini ama katılanların ödüllendirileceğini öğrendim. Sonuçta sinir bozucu bir deneyim halini almıştı neresinden tutarsanız. Dan Larimer'i Steemit projesinden tanırım. O projenin fazlasıyla ekmeğini yediğimi ve VOICE projesinin temelde fazlasıyla Steemit projesine benzerlik gösterdiğini söyleyebilirim. Ama hemen hemen her yerde olduğu gibi bu projede de ABD vatandaşlarını bir adım öne çıkartmak rahatsız edici oldu.

Neyse konuyu fazla dağıttım sizlerden özür diliyorum. Sonuçta sürekli olarak proje içerisinden davetiyelerin geleceği yönünde haberler alıyorum. Çeşitli ülkelere davetiyeler gitti, çeşitli insanlara. Bunların arasında Türk kullanıcılarda var. ama ilk ön kayıt yapanlar arasında olmama rağmen hala tarafıma bir mail gelmedi. bu da bu durumun en sinir bozucu olanı. hala takip etsem de yavaş yavaş projeye olan ilgimi kaybediyorum.

Her şeye ve tüm anlattıklarıma rağmen ön kayıt aşamasına katılmak isterseniz aşağıdaki link üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şu an halihazırda herkes okuyabiliyor ama herkese davetiye gitmiyor. İlerde mevcut üyelerin de davetiye gönderebileceği söyleniyor ama henüz bu konuda resmi bir açıklama yok. Bana ve çevremdeki kimseye davetiye gitmedi, belki size gelir.


Bu da projenin içeriklerinin yayınlandığı adres. içerikleri incelemek istersiniz diye buraya bırakıyorum.

 

Bu makaleyi hazırlayan Vonzarovich isimli kullanıcı 0.00001736 Bitcoin kazanmıştır

0.00001736 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 9.90 Türk Lirası Değerindedir.


Üst