Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Erzurum’da Bitcoin Dolandırıcılığı

Ekran Görüntüsü (352).png

Haber sitesi coinkolik, yaptıgı haberde Erzurum da geçen bir dolandırıcılık vakasını gündeme taşımış.

Erzurum da ikamet eden iki kişinin dolandırıcılık hikayesi yaklaşık olarak 10 ay öncesinden başlıyor. Fakat 6 yıldır bu işi yaptıkları bildirilen iki dolandırıcı yine 10 ay önceden başlayarak bölge halkından adına inşaat dedikleri sistem vasıtasıyla para toplamaya başlıyor. Mağdurların verdikleri bilgilere göre yaptıkları işin Bitcoin olduğunu sonradan söyleyen kişiler para toplamaya yine devam ediyorlar. İddialara göre bu işten kar payı almak umuduyla evini, arabasını satan kişiler dahi var. Gelişen süreç içinde sözde yatırım yaptıklarını düşünen kişiler kar paylarını veya ana paralarının ödenmesini istediklerinde ,dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen kişiler hesaplarının çalındığını iddia ederek ödeme yapmıyorlar.

Verilen bilgilere göre ise mağdur sayısı tahminen 200 kişi ve bunlardan 40 kadarı dilekçeleri ile şikayetçi olmuş durumda. Konu artık mahkemede.

Sağlam sitelerden alışveriş yapmayınca olan budur. Güvenilir lisanslı bbdk güvencesinden olan firmalardan alışveriş yapmak lazım cointral üzerinden işlem sağlıyorum herhangi bir problem ile karşılaşmadım.

Dolandırıcıların performansını da hesaba katmak gerekebilir burada.
Gerçekten yetenekli insanlar çıkıyor aralarından. Şeytan tüyü var dediklerinden.
İnsan zaten kandırılmaya müsait bir canlı türü :)
Bir de allayıp pulladılarsa kanan çok olmuştur.
Ben mesleğim gereği, ilgi çekici bulmuşumdur dolandırıcıların performanslarını :)
Hatta bir oyunculuk ajansında çalıştığım dönemlerde bir tanesini yakından tanımıştım.
Arkadaş olmuştuk ve beni dolandırmaya çalışırken gösterdiği performans etkileyiciydi doğrusu.
Bunun farkına varmama rağmen, yaptığı manevralar ilgimi çektiği ve devamındaki performansıyla ilgili merakımdan dolayı inanmış gibi yapmıştım :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri