Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ETH Rekora Çok Yakın

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Ethereum ile devam ediyoruz. Son zamanlarda bayağı iyi yükseldi ve yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.

Yükseliş sebebi olarak Bitcoin etkisi kadar başka bir sürü etken gösterilebilir. Temel analize giren tüm bu neden ve etkenleri, gelen haber derlemelerinden okuyoruz. Bunların dışında bir de teknik olarak grafiklerin ortalama durumlarına bakmak gerekli. Şimdi grafiklerin son durumlarına kusaca bir göz atalım.

ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210109_182103_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte 6 Ocak günü görülen 1291$ zirvesinden sonra bir yatay seyre girmiş ve şu an aynen devam ediyor. Bu zirve, yıllardır görülmemiş bir seviye ama Tüm zamanların rekoru değil. Rekor için 1420$ doların üstü lazım.

Bu seviye de çok zor değil tahmin edilebileceği gibi. Aşağıda ise 1135$ desteği ve onun altında 1065$ desteği sağlam duruyor, saatlik grafik için.

ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210109_183327_org.telegram.messenger.jpg

Screenshot_20210109_183514_org.telegram.messenger.jpg

Grafiği bir yakından bir uzaktan çektim ki 4 saatlik yükseliş trendinin hem geneli görülsün hem de özelde son hareketteki yatay seyir net görülsün. Bu yatay seyir, Amerikan Doları bazlı Ethereum için zor bir karar aşaması aslında. Yaklaşık 1 gün 12 saattir süren bu karar aşamasında yukarı doğru bir yatay seyir durumu var. Bu da yönün çoğunlukla yukarı doğru olacağı hissini veriyor; fakat bu, bu durumdan her zaman yukarı doğru bir karar çıkacağı anlamına gelmiyor. Her an aşağı sert bir kırılma da gelebilir. Bu yüzden ciddi bir takip lazım.

Kanal ise 1291$ ve 1065$ seviyeleri arasıdır. Güvenli bir kanaldır. ETH 1000$ üzerinde kaldıkça olumlu.

ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210109_190240_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafikte de AL sinyali devam ederken ETHUSD paritesi, iyice güven veriyor. Buna bir de haftalık ve aylık grafiklerdeki AL sinyalleri eklenince iyice rehavete kapılan ETH yatırımcılarının esasında daha dikkatli olması gerekiyor. Çünkü ETH de BTC gibi derin düşüşleri ile meşhur.

Şimdilik durum güzel. Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Bu güzel haber. Ben de 800 dolar seviyelerindeyken aldım bir miktar. % 50 kar ettirdi. Yaklaşan faturalar konusunda iyi oldu benim için. :)
Bitcoin satışından sonra aynı gün alıp yerine koysaydım evimin sanırım3-4 yıllık tüm fatura tutarını cebimde görecektim. Şimdi, ayıların ayılık yapmasını beklemekten başka seçenek yok. Fatura kazançlarını umarım zamanında cebinize atarsınız. :)

Kimi beklesin diyor kimi yükselsin diyor kimi hiç yatırım yapmıyor. ETH çok farklı bir yere sahip kripto dünyasında. :)

Düşüş ile birlikte satış yapmıştım 9000 seviyesini gördüğün de biraz daha azalmasını bekliyordum fakat tekrar hızlı bir artış yaptı.

Düşüş ile birlikte satış yapmıştım 9000 seviyesini gördüğün de biraz daha azalmasını bekliyordum fakat tekrar hızlı bir artış yaptı.
Düşüş ve düzeltme arasındaki farkı araştır hocam.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri