Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ETH Teknik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 28.02.2020

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. ETH teknik analizi ile devam ediyoruz. Son zamanlarda işlem ücretleri, Ethereum 2.0 ölçeklendirmesi gibi konularla gündem olan ve şubat ayında güzel artışlar gösteren ETH de Bitcoin etkisinden kurtulamadı.

İleriki dönemlerde Ethereum'u yerini almayı planlayan ve güçlü bir rakip olarak gelişen Cardano faaliyetleri de ciddi oranda ETH yatırımfılarını kendine çekiyor. Ayrıca DOT ve AVAX gibi projelerin de ETH rakipleri arasında yer aldıklarını düşünüyorum. Neyse grafiklere bakalım.

ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
ETH teknik analiz 1.jpg

Grafiğin dünden bu yana olan bölümüne bakıyoruz. Yaklaşık olarak 1 gün 13 saat süren yatay seyrin ardından aşağıya yönelik bir karar verdi ve düşüşe şu an devam ediyor.

Dalga boylarını yüksek tutarak ilerlemesi hem büyük riskler hem de büyük fırsatlar barındırıyor. Şu an 1525$ ile 1313$ arasında dalgalanıyor. 1313$ çok önemli bir seviye saatlik grafik için. Burası şu an çok yakın ve bu seviyenin altı boş.

ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
ETH teknik analiz 4.jpg

ETHUSD 4 saatlik grafikte de düşüş meyilli çalışmalar devam ediyor. Yukarı yönlü çıkışların süreklilik kazanabilmesi için 1493$ seviyesinin üzerine çıkıp kalıcı olmalı. Aşağıda düşüş devam ettiği için 1271$ daha yakın.

ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
ETH teknik analiz g.jpg

ETHUSD günlük grafikte de tahmin edilebileceği üzere SAT sinyali devam ediyor. Bu grafik tüm düşüşlerin sebebi. Saatlik ve 4 saatlik grafikler, günlük grafik yüzünden yukarı yönelemiyor. Yönelse bile başarılı olamıyor ve günlük grafik fiyatları sürekli aşağı çekiyor.

Günlük grafikte yukarıda dirençler; 1631$ 1713$, 2040$...
Aşağıda ise düşüşlerin devamı münasebeti ile kısa vadede 1205$, 1041$, 985$... seviyeleri daha yakın.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Hocam eth nin büyük bir patlama yapacagına inanıyorum bu durum geçici
Evet hocam. Çoğu altcoin için olduğu gibi ETH için de geçicidir muhakkak. Fakat ETH tahtı için yarışan projeler varken ETH'nin çok sağlam adımlar atması gerekiyor. Yoksa tek başına kalır piyasada.

@sahinadm hocam şimdiki durumunu ele almış. O geleceğin konusu.

Birkaç kelimeyle öngörümü özetlemem gerekirse,

Ethereum EIP 1559 ile işlem ücretlerinin bir kısmını yakacağından arz sıkıntısı olacak

Ethereum Proof of Stake'e geçeceğinden ve Ethereum elde edebilmek için stake işlemi gerçekleştirmek gerekeceğinden arz sıkıntısı olacak

Ethereum 2.0 ile madencilerin Ethereum satma zorunluluğu kalkacağından arz sıkıntısı olacak..

Daha varda şimdilik bu kadarını bırakayım. Bana göre mevcut rakiplerine direnmesi gerekiyor. En azından Temmuz'a kadar ki süreci rakiplerinin üzerinde tamamlarsa olay alır başını gider diye düşünüyorum.

Ethereum'u bu işlem ücretlerine rağmen insanlar tercih etmeye devam ediyor. Ethereum tercih ediliyor, bunu unutmamak lazım.

Babası durumunu düzeltmeden oğlu nasıl rahatlayacak @mocker hocam...

Alttaki her iki grafikte 19.02.2021 ve 28.02.2021 tarihleri arasında , aynı zaman dilimlerinde . Üstteki BTC , Alttaki ETH.... Sizce ne kadar farklı ? veya fark var mı ?

Ekran Görüntüsü (1610).png

Ekran Görüntüsü (1615).png

@sahinadm hocam şimdiki durumunu ele almış. O geleceğin konusu.

Birkaç kelimeyle öngörümü özetlemem gerekirse,

Ethereum EIP 1559 ile işlem ücretlerinin bir kısmını yakacağından arz sıkıntısı olacak

Ethereum Proof of Stake'e geçeceğinden ve Ethereum elde edebilmek için stake işlemi gerçekleştirmek gerekeceğinden arz sıkıntısı olacak

Ethereum 2.0 ile madencilerin Ethereum satma zorunluluğu kalkacağından arz sıkıntısı olacak..

Daha varda şimdilik bu kadarını bırakayım. Bana göre mevcut rakiplerine direnmesi gerekiyor. En azından Temmuz'a kadar ki süreci rakiplerinin üzerinde tamamlarsa olay alır başını gider diye düşünüyorum.

Ethereum'u bu işlem ücretlerine rağmen insanlar tercih etmeye devam ediyor. Ethereum tercih ediliyor, bunu unutmamak lazım.
Düşüşleri arz sıkıntısı yaratarak mı engellemeye çalışacaklar? Suni bir çözüm bu. Fiyatları baskı altında tutmaktan başka bir işe yaramaz. İşte tam o zaman ETH bir balon olur. Doğal bir çözüm lazım.

Babası durumunu düzeltmeden oğlu nasıl rahatlayacak @mocker hocam...

Alttaki her iki grafikte 19.02.2021 ve 28.02.2021 tarihleri arasında , aynı zaman dilimlerinde . Üstteki BTC , Alttaki ETH.... Sizce ne kadar farklı ? veya fark var mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 2838

Ekli dosyayı görüntüle 2839
İşte durumunun geçici olduğunun kanıtı. Şu an tüm piyasa böyle. BTC çok fazla etki ediyor. Bu etki ile gelen düşüşlerden korkmamak gerek.

Bu şekilde benzer düşüşlerin olması BTC'nin 2017'deki gibi derin bir düzeltme yapabileceği korkusu.

@sahinadm hocam....

Geçici durumla ilgili tam olarak ne kastettiğinizi tam anlayamadım.. Ama belki de ben tam açıklayamamış olabilirim.... Şöyle daha net cevap vereyim.... Bitcoin toparlanmadan, teknik anlamda ve normal şartlarda Eth nin toparlanması için hiç bir sebep ortada görmüyorum.

@sahinadm hocam....

Geçici durumla ilgili tam olarak ne kastettiğinizi tam anlayamadım.. Ama belki de ben tam açıklayamamış olabilirim.... Şöyle daha net cevap vereyim.... Bitcoin toparlanmadan, teknik anlamda ve normal şartlarda Eth nin toparlanması için hiç bir sebep ortada görmüyorum.
Aynen bu düşünceni kast ettim hocam. Ellerine sağlık.

ETH 2.0 güncellemesi Ethereum ağındaki işlem ücreti sorununa çözüm olursa ki olacak. O zaman ETH için bir problem kalmıyor rakipleri haricinde. Üzerinde pek çok proje olan bir ağ olduğu için de hep bir adım önde olacak. Arz sıkıntısı tek başına çözüm olmasa dahi, durumunun iyileşmesine katkı sağlamaz mı?
Ayrıca, bu piyasa Bitcoin etkisinden bir gün kurtulacak. Gerçi yakın bir gelecekte olacakmış gibi görünmüyor. Bu gerçekleştiğinde ETH'nin önemi daha çok anlaşılabilir diye düşünüyorum.
Yine de, en önemlisi 2.0 güncellemesi.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri