Ethereum 2.0 Doğrulayıcıları Ne Zaman Para Kazanmaya Başlayacak?

  • Konbuyu başlatan Cansın ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • ATH (All time high): Bir kripto para fiyatının ulaştığı en tepe nokta, kendi rekoru.
C

Cansın ÇETİN

Misafir


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
Ethereum 2.0 için geri sayım başlamışken stake faaliyetleri de birkaç gün önce etkinleştirildi. Operasyon şu an için istenilen hızda büyümese de, erken yol almış doğrulayıcılar ne zaman para kazanmaya başlayacaklarını sorgulamaya başladılar. Bakalım, Ethereum 2.0 erkenden katılanlar için bir “sabreden derviş muradına ermiş” hikayesine dönecek mi?

Resmi olarak mevduat sözleşmesinin başlamasından bu yana 6 gün geride kaldı. Alım Ethereum 2.0 için beklenen ilgi ile istenilen hızda gerçekleşme de; 50 binin üzerinde ETH sahiplik kanıtı (Proof-of-stake) algoritması ile stake edilmeye başlandı. Stake faaliyeti şu an ETH kullanan tabana inemedi ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve birkaç ETH balinası gibi yalnızca Ethereum fanatikleri arasında kaldı.

Erkenciler ödülleri kapacak mı?


Şu an birçok Ethereum sahibi ellerindekileri stake etmek için Beacon Chain’in ağ hayatına başlamasını ve stake faaliyetinin çok daha kolay hale gelmesini beklerken, erken davrananlar da yok değildi. CryptoPotato’ya göre erken davrananlar yatırılan miktar arttıkça, getiriler zamanlar azalacağı için en büyük ödülleri kazanabilirler.

Cinneamhain Ventures ortağı Adam Cochran Twitter hesabından, bu kanıyı destekler nitelikte açıklamalarda bulundu. Cochran insanların ETH 2.0 kapsamında stake etmenin olumlu yönlerini tam olarak kavramadığını öne sürdü ve şu an operasyonun yavaş ilerlemesinden dolayı erken davrananların büyük kâr elde edeceğini söyledi.

Ethereum 2.0 için 1 Aralık hayal olabilir


Şimdiye kadar stake edilen Ethereum miktarı ulaşılması gereken toplamın yalnızca %9,6’sına denk geliyor. Ethereum 2.0 aşamaları içinde Beacon Chain oluşumunun hayata geçirilmesi için 524 bin 288 ETH’ye ulaşmak gerekiyor ve ilk haftadaki performansa bakıldığında bunun için daha çok yol kat edilmesi şart. Ethereum 2.0 ağına geçişin gerçekleştirilmesi için 473 bin 956 ETH’nin daha stake edilmesi lazım.

Twitter’da 50 bine yakın takipçisi olan kripto para yorumcusu Omar Bham’ın da desteklediği gibi şimdiye kadar olması gerekenin yalnızca %10’u stake edildiği için 1 Aralık lansmanın suya düşme ihtimali giderek yükseliyor. Vİtalik Buterin, “Phase 0” için 1 Aralık tarihini işaret etmiş ve bunu geçtiğimiz hafta Twitter hesabından duyurmuştu. Fakat çoğu piyasa uzmanına göre teknik şartlar ve şu anki durum ele alındığı bu tarih iyimser bir tahmin olarak görülebilir.

Ethereum 2.0 Doğrulayıcıları Ne Zaman Para Kazanmaya Başlayacak? isimli makale Cansın ÇETİN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

kaynak : https://koinbulteni.com/ethereum-2-0-dogrulayicilari-ne-zaman-para-kazanmaya-baslayacak-84784.html
 

Üst