Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Balinaları; Ether’in 400$’a Düşeceğini Düşünüyor

Ethereum Balinaları; Ether’in 400$’a Düşeceğini Düşünüyor​

ether-balinaları.png

Ethereum balinaları, Haziran ayı sonuna kadar fiyatların 400 doların altına düşmesine karşı koruma arayışıyla Ether'e bağlı satım opsiyonları için büyük bir satın alma emri verdi. Bu emir, Deribit'de Haziran ayında sona erecek olan 400 dolarlık kullanım fiyatı satış opsiyonunun 50.000 sözleşmesi için yapıldı ve kripto topluluğunda alarm zillerini yükseltti. Bu satım alıcısı, Ether'in fiyatının altı ayda %69 düşeceğini bekliyor. Bir satım opsiyonu, alıcıya dayanak varlığı ile birlikte belirlenmiş bir fiyattan satma hakkı verir, ancak bunu yapma zorunluluğu getirmez.

Not: Dinlenme teklifi ise, piyasadan uzakta olan ve henüz gerçekleştirilmemiş olan bir emirdir.

Alım-Satım Opsiyonları​

Alım opsiyonu alıcıları, dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan alma hakkına sahip olurlar. Satım opsiyonu alıcıları ise, dayanak varlığı belirli bir tarihte veya öncesinde önceden belirlenmiş bir fiyattan satma hakkına sahip olurlar. Alım ve satım opsiyonu alıcıları, yükseliş ve düşüş hareketlerine karşı koruma sağlamanın tazminatı olarak satıcılara bir prim öderler. Bu prim, piyasanın pozisyonuna ters düşmesi durumunda alıcının kaybedebileceği maksimum tutardır. Kâr potansiyeli sınırsızdır çünkü teoride piyasa aşırı yükseliş ya da düşüş gösterebilir.

Bu emir, olası bir fiyat düşüşünden kar sağlamayı amaçlayan düpedüz bir düşüş bahsi olabilir, ancak aynı zamanda eter ve diğer alternatif kripto para birimlerinde bir yükseliş noktasına veya vadeli işlem piyasası riskine karşı alınan bir önlem olabilir. Kripto para birimlerinin çoğu, pazar liderleri bitcoin ve eter gibi, hareket eder.

Genesis ya da Huobi kaynaklı bir kriz çıkarsa Bitcoin 13,850 dolar hatta daha aşağılara gidebilir. Bu olursa ETH de 400 dolarları görebilir. Sanki korumak için değil de düşeceğini öngördüklerinden dipten toplamak için yapmışlar bu hamleyi. YTD.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri