Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum ( ETH ) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 07.06.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Alternatif koinler son zamanlarda kısmen de olsa Bitcoin tersine hareket etmeyi başardı. Bir miktar yükseliş gösterdiler; fakat Bitcoin etkisinden tam olarak kurtulamadılar. Ethereum da altcoinlerin başı olarak bu trende ayak uydurmak durumunda. Şu an için AL sinyalleri dururken aşağı yönlü hareketler de başladı. Bu durum sert düşüşler göstermeyebilir; fakat sert yükselişler de beklenmemeli. Gelin grafiklere bakıp anlamaya çalışalım.

ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210607_201540_370.jpg

Saatlik grafikte Ethereum, SAT pozisyonuna daha yeni girdi. Gösterdiği yükseliş için grafikte görülen dik yokuş yanıltıcı olabilir. Kanallar görünsün diye iyice yaklaştırdım. Gerçekte kanal aralığı sade 178 Dolar gibi küçük bir aralık. Bu aralıkta sıkışık bir biçimde dalgalanmaya çalışıyor. Yani yatay seyrediyor. Bu durumda yükseliş trendi çok heyecan vermesin; ama düşüş trendleri korkutmalı. Panik yok; ama korkmak olabilir.

Şu anda Ethereum saatlik grafik için aşağıda 2672$ seviyesinden sonra 2552$ seviyesi bekliyor. Yukarıda ise 2850$ seviyesi şimdilik uzaklaşıyor.

ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210607_201609_644.jpg

Saatlik grafikteki SAT pozisyonu gece yarısına kadar devam ederse sabah saatlerinde 4 saatlik grafik için aşağı yönelmekten başka bir seçenek kalmıyor.

Aşağıda 2550$ seviyesinden sonra 2275$ seviyesi kaçınılmaz olur. Yukarı yönelirse 2850$ veya açen fazla 2900$ civarları gelir ki küsuratın hiçbir önemi yok bana göre. Yani kanalı 2000$ ile 3000$ arası düşünebiliriz.

ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
IMG_20210607_201637_994.jpg

Şimdi, geldik günlük grafiğe. Günlük grafik için burada kuracağım cümleler tüm altcoin piyasası için geçerlidir. Çünkü hatırı sayılır alternatif koinlerin hepsi aynı vaziyette şu an.

Bitcoin, son bir haftadır yatay seyrederken altlar sabırsız davranarak Bitcoin'den ayrılmayı denedi ve bir miktar başarılı oldular. Bitcoin, hafif düşüşe başladığında hemen cevap düşüşe yönelme şeklinde oldu; fakat sınırlı düşüşler oldu. Bitcoin, hafif yukarı yöneldiğinde ise altlardan gelen cevap, Bitcoin yükselişinden daha sert yükselişler oldu. Bu durumda altcoin piyasası canlı kalmayı kısmen başardı.

Bitcoin günlük grafikte AL pozisyonuna geçmeden altlar günlük AL sinyali veriyorsa Bitcoin AL pozisyonuna geçtiğinde altları bir düşünün.

Sonuç olarak eğer Bitcoin yukarı yönelirse ciddi bir ivme yakalayabilir ve her yer yemyeşil olur. Bitcoin etkisinin çok önemli olduğunu unutmayalım.

Ethereum için günlük grafikte yukarıda bekleyen 3470$ şimdilik hayal oldu. Çünkü yön aşağı. Aşağıda ise 2600$ seviyesinden sonra 1700$ ve 1520$ bekliyor.

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Öncelikle yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz için teşekkürler, grafiklerden bağımsız olarak güncel gelişmeleri ve haberleri okuduğum kadarıyla, teknikten tamamen bağımsız olarak bir değerlendirme yapmam gerekirse, 2021 i kapatmadan özellikle BTC de 100.000 $ seviyelerinin aşılacağını düşünen biri olarak ETH için de 2021 sonlanmadan önce 5.000 $ seviyelerinin aşılacağını düşünüyorum, bunu neredeyse tüm yorumlarımda belirtirken dayandırdığım bir takım sebepler tabi ki de mevcut, bunlara en basitinden bir örnek vermek gerekirse, ABD de yaşanan bankalar arasında BTC EFT sinin tartışılması konusunu sunabilirim, eğer ki bu konuda olumlu bir gelişme yaşanırsa çok kısa vadede beklediğim değerlere ulaşabileceğini düşünüyorum ki bunun çok olası olduğunu düşünmekteyim.

Tabiki de yazdıklarım herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemekte olup, herkesin beklentilerini karşıladığı bir senaryo dilerim :)

Öncelikle yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz için teşekkürler, grafiklerden bağımsız olarak güncel gelişmeleri ve haberleri okuduğum kadarıyla, teknikten tamamen bağımsız olarak bir değerlendirme yapmam gerekirse, 2021 i kapatmadan özellikle BTC de 100.000 $ seviyelerinin aşılacağını düşünen biri olarak ETH için de 2021 sonlanmadan önce 5.000 $ seviyelerinin aşılacağını düşünüyorum, bunu neredeyse tüm yorumlarımda belirtirken dayandırdığım bir takım sebepler tabi ki de mevcut, bunlara en basitinden bir örnek vermek gerekirse, ABD de yaşanan bankalar arasında BTC EFT sinin tartışılması konusunu sunabilirim, eğer ki bu konuda olumlu bir gelişme yaşanırsa çok kısa vadede beklediğim değerlere ulaşabileceğini düşünüyorum ki bunun çok olası olduğunu düşünmekteyim.

Tabiki de yazdıklarım herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemekte olup, herkesin beklentilerini karşıladığı bir senaryo dilerim :)

Bitcoin yükseliş trendine girme hazırlığı yaptığında forumda bahsi geçen 100 bin 200 bin temennilerinin mümkün olmadığını, 2021 yılı için en fazla 60 ile 70 bin arasında olması gerektiğini ifade etmiştim. Şu an öyle gidiyor ve 100 bin sadece temenni olarak kaldı.

Benim senaryo buydu ve şu an oynuyor. Senaryomu bertaraf edecek gelişmeler olursa sıra senin senaryona gelir. İzlemeye devam bakalım. :)

Yatırım tavsiyesi değildir.

Şu anki gidişat için düşüş trendinde olduğumuz konusunda hemfikiriz, fakat hem kişisel olarak beklentilerim ve inanmak istediğim senaryo olarak düşünüyorum sanırım biraz ve sizin yapmış olduğunuz gibi teknik bir değerlendirme yapmadan fikir beyan ediyorum, bu çok önemli bir nokta ki, günlük alım satımlarımda sizin yorumlarınızı çok fazla benimsiyorum, uzun vadede bahsetmiş olduğum gibi BTC EFT si gibi gelişmelerin olumlu ivmeler katacağını düşünmekteyim.

Tekrar belirtmek istiyorum ki herhangi bir teknik analiz olmadan sadece inandığım ve gelişmesini öngördüğüm gelişmelere dayanarak böyle bir beklenti içerisindeyim :)

Herhangi bir yatırım tavsiyesinde bulunmayıp, herkesin umduğu fiyatlara ulaştığı bir piyasa dilerim :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri