Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum ( ETH) Grafik Analizi, AL SAT Sinyalleri 19.05.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arakdaşlar. Bu gün piyasada çok ciddi bir düşüş hareketi başladı. Biz tabii forum olarak buna hazırdık çünkü düşüşü önceden haber vermiştik. Hatta bu sabah Bitcoin analiz yazımda 29 bin civarına kadar düşecebileceğeni, destek seviyelerini göstererek belirttim. Okuyanlar ve dikkate alanlar kendi stratejisi ile harmanlayın başarılı oldular. Diğerleri ah ü vah ediyor şu an. Oh olsun!

Bu düşüşten tabii ki normal olarak alternatif coinler büyük oranda etkilemdiler. Gelin altcoinlerin en büyüğü olan ETH hakkında konuşalım.

ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYA
IMG_20210519_202540_976.jpg

Ethereum saatlik grafikte 1850$ seviyesine kadar geriledikten sonra şu an yukarı yönlü hareket ediyor ve anlık fiyat tabelası 2823$ seviyesini gösteriyor. Bitcoin etkisiyle zaten düşüş trendinde olan ETH yine BTC etkisiyle bu kadar gerilere kadar geldi. Peki biz ETH analizinde işin neresindesin? Dün yazdığım yazıda şöyle dedim:

Başarılı olamazsa aşağıda 2580$ seviyesi kaçınılmaz olur.

Oluşan panik havasında ETH 2580$ seviyesini güzel bir direnç olarak kullandı ki şu an bu seviye civarlarında seyrediyor. Tabii ki şu saatten sonra 1850$ seviyesi daha önemli bir destek ki burayı tekrar test edecek. Bitcoin için aynı önemdeki seviye ise 34800$ 29231$ seviyeleriydi ki o seviyeler de destek olarak iyi çalıştı.

Şimdi dikkat edilmesi gereken nokta 2580$ seviyesi. Bu seviyenin üzerinde kalıcı olması gerekiyor.

ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210519_202605_886.jpg

Ethereum 4 saatlik grafikte SAT pozisyonu dünden bu yana halen devam ediyor. Bu günkü düşüşün en küçük göstergesi buydu. Daha büyüğü günlük grafikti.

Şimdi beklenen, hazır yukarı yönelmişken 2580$ seviyesinin üzerinde devam etmesi. Başarabilirse 3216$ seviyesi ciddi bir destek olarak karşılık verecek; fakat şu an önemli olan 2580$ seviyesi ve bu seviye tekrar test edilecek. Daha aşağıda 1850$ seviyesi de büyük ihtimalle tekrar gelir.

ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
IMG_20210519_202628_434.jpg

Günlük grafiğin bu duruşu her şeyi anlatmaya yetmiyor mu? Şu görüntüyü gören adam devamı gelecek, diyemiyorsa kaybetmeye mahkumdur. Neyse!

Günlük grafik için şu an önemli olan seviye 3216$ seviyesi. Bu seviyenin altında hareket etmeye devam ettikçe sıkıntı büyüyecek. Zaten yeni başlamış blr SAT sinyali ile bir süre aşağılarda dalgalanmaya devam edeceği kesin. Daha aşağısı için birkaç seviye belirteyim de sonra "ben demiştim" demeye hakkım olsun. Ben bu niyetle yazıyorum, değil mi?

Aşağıda 1850$, 1770$, 1520$ ve daha aşağısı var. Ama buraların garantisini veremem. Yukarıların garantisini hiç veremem. Ben bu güne kadar neyin garantisini verdim?

Bu gün aldığım mesajlar, saçma sapan fikirler canımı çok sıktı. Hem üzüldüm hem kızdım. Bir değil iki değil. Abiciğim boşuna yazmıyoruz buraya. SatoshiTürk'ü takip edin. Az okuyun. Fikir oluşsun kafanda. Sonra gidip ne yapıyorsan yap. Adam okumamış etmemiş, gelip özelden ağlıyor. Ağla!

Kolay gelsin.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri