Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Hardforkları

images (7).jpeg

Ethereum, bir blockchain ağıdır ve bazen ağın bir bölümünde meydana gelen anlaşmazlıklar nedeniyle ağın bir kopyasının çıkarılması gerekir. Bu olaya "hard fork" denir. Ethereum ağında çeşitli hard forklar olmuştur ve bunlar arasında en bilinenleri şunlardır:

Ethereum Classic: Ethereum'un ilk hard fork'udur ve 2016 yılında gerçekleşmiştir. Ethereum Classic, Ethereum'un hacklenmesine karşılık olarak çıkarılmıştır ve Ethereum'un tarihini değiştirmeyen bir ağ olarak kurulmuştur.

Byzantium Hard Fork: Ethereum'un bir diğer hard fork'udur ve 2017 yılında gerçekleşmiştir. Bu hard fork, Ethereum ağının performansını iyileştirmek amacıyla yapılmıştır.

Constantinople Hard Fork: Ethereum'un diğer bir hard fork'udur ve 2019 yılında gerçekleşmiştir. Bu hard fork, Ethereum ağının performansını iyileştirmek ve daha az enerji tasarrufu sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Berlin Hard Fork: Ethereum'un en son hard fork'udur ve 2021 yılında gerçekleşmiştir. Bu hard fork, Ethereum ağının performansını iyileştirmek ve güvenlik önlemlerini artırmak amacıyla yapılmıştır.

Istanbul Hard Fork: Ethereum'un diğer bir hard fork'udur ve 2019 yılında gerçekleşmiştir. Bu hard fork, Ethereum ağının performansını iyileştirmek amacıyla yapılmıştır

Ethereum Classic haricindekiler yalnızca ağ yükseltmesi amaçlıydı sanırım. Coinmarketcap'te ETH ve ETC haricinde EthereumPoW (ETHW) diye bir şey listeli çünkü.

Ethereum Classic haricindekiler yalnızca ağ yükseltmesi amaçlıydı sanırım. Coinmarketcap'te ETH ve ETC haricinde EthereumPoW (ETHW) diye bir şey listeli çünkü.
Evet ETC hariç diğerleri rutin güncellemeler ve ağ geliştirmelerden ibaretti. Tabi ki bunlarda da karşı çıkan kesimler oldu. Çok yaşayamadılar tabi ki ETHW ; POW dan POS2a geçiş güncellemesinde POW da kalmak isteyenlerin Ethereum'u oldu. Ondan ortaya çıktı.

Ethereum POS'a geçmek için büyük çaba harcadı. Gelinen son noktada, bir grubun POW'da kalmak istemesi ve buna bağlı olarak bir çatal gerçekleşmesi şaşırtıcı geldi bana. Düzenlerini korumak istemişler sanırım. Ekipman vs...

Istanbul Hard Fork'tan şimdi haberim oluyor. Bu gece araştıracağım, ilgimi çekti.
Bu arada The Merge'in ardından Binance cüzdanıma birkaç yüz TL'lik ETHPoW gelmişti ama ne ticareti yapılabiliyor, ne de withdraw edilebiliyordu. Sadece BNB'ye dönüştürülebiliyordu, ben de o %2 komisyonu vermemek için inatla dönüştürmemiştim.

Istanbul Hard Fork'tan şimdi haberim oluyor. Bu gece araştıracağım, ilgimi çekti.
Bu arada The Merge'in ardından Binance cüzdanıma birkaç yüz TL'lik ETHPoW gelmişti ama ne ticareti yapılabiliyor, ne de withdraw edilebiliyordu. Sadece BNB'ye dönüştürülebiliyordu, ben de o %2 komisyonu vermemek için inatla dönüştürmemiştim.
Binance ETHPoW listelememek için çok uğraştı. Sonrada yok pahasına BNB ye çevir.
Güzel değerlendi bir ara ETHPoW

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri