Neler yeni

Ethereum Hashrate Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  • Genesis Block: Satoshi Nakamoto tarafından bulunan blokzincirindeki ilk Bitcoinin bloğudur.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
14
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Glassnode tarafından bildirilene göre Ethereum (ETH) hashrate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ethereum madencileri, DeFi heyecanı ve yükselen ücretlerin ardından hashrate yeni bir rekor seviyeye yükseltti. Hashrate 250 T/s’yi geçti ve yılın başından bu yana %80 oranında arttı.


Glassnode verilerine göre, Ethereum hashrate yeni bir ATH’ye ulaştı. Bazı yatırımcılar ve trader’lar bu yükselişin bullish olduğunu ve ETH fiyatını olumlu yönde etkileyeceğini ifade ediyor. ETH has oranında yaşanan bu artış, genel olarak merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne bağlanıyor.

Ethereum Hash Oranı Nedir?

Ethereum hashrate, mevcut Ethereum bloğunu çözmeye çalışan Ethereum madencileri tarafından kaç tane hash üretildiğinin bir tahminini belirten hesaplanmış bir sayısal değerdir. Ethereum ağının hashrate değeri arttıkça ETH hashrate sayıları o kadar büyür ki kısaltmaların kullanılması gerekir. Kısaltmalar, bir saniyelik zaman çerçevesinde gerçekleştirilen karma sayısını temsil eden SI’dan türetilmiş birimlerdir.

Ethereum hashrate’in her bloğun ne kadar hızlı veya yavaş çözüldüğünü belirlemediğini söylemek önemlidir. Blok süresi olarak adlandırılan bu zamanlama, blokların sabit bir zaman diliminde çözülmesini sağlamak için her blok zorluğu yeniden hedefleme sırasında yukarı veya aşağı doğru ayarlayan Ethereum madenciliği zorluk değeri tarafından uygulanır.

Ethereum hashrate, mevcut Ethereum zorluğu, tanımlanan Ethereum blok süresi ve son (X) blok sayısının ortalama blok süresi kullanılarak hesaplanır.

Artan Hash Oranı Ne Anlama Geliyor?

Ethereum’da artan hashrate, blockchain üzerinde yer alan kullanıcıların aktifliğinin arttığını belirtiyor. Özellikle DeFi hareketinin devam etmesi ve gün geçtikçe daha çok insanın DeFi’a yönelmesiyle beraber Ethereum’un temelleri de güçleniyor.
 

user74

Er
Katılım
14 Eki 2020
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
istanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #2
Hash rate nedir öğrenmiş oldum
 
Üst