Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Madenciliği Mantıklı mı?

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımda Ethereum madenciliği avantaj ve dezavantajlarından bahsetmek istiyorum.

Kripto Para Haberleri sayesinde Kripto Para Madenciliği aslında söyle söylemek daha mantıklı Ethereum Madenciliği çünkü günümüzde en çok rağbet gören madencilik yöntemlerinde Ethereum başı çekiyor.

2016-2017 Yılları yani Ethreum 1-9 USD aralığında iken biz 3-4 arkadaş hepimiz ayrı ayrı bu işi yapıyorduk.
Ekran kartları o dönemlerde Sapphire R9 390 serisi iyi getiri sağlıyor 125 MHZ hızlar alıyorduk.

Başladığımızda 4 Adet R9 390 Nitro serisi ile aylık olarak 750-1000 TRY gibi bir tutar kazanıyorduk, Bitmedi bu kazancın 450-550 TRY arası elektrik faturası.

1300 TRY 4 adet ekran kartı 5200 TRY
2016-2017 yıllarında biz bu ekran kartı sayısını Kişi Başı 8 Adete yükselttik 8 adet ekran kartı ile ben almış olduğum ekran kartlarının parasını çok kolay çıkarttım.
Sonrasında zaten ekran kartlarının Ethereum maden zorluğundan dolayı değerleri zamanla düşmeye başladı.
Ekran kartlarının miningte kullanıldığını belirterek sahibinden isimli tekel sitede satışa çıkarttım ve bıraktım.

Şimdi O Dönemde Yaptığım Bu İşin Avantajlarını Yazmak İsterdim Ama Benim gibi 8 adet ekran akrtı alırım zamanla çoğaltırım gibi şeyler düşünmeyin.

Dezavantajları
Ev Ortamında Yapılmaz Sıcaklık ve Gürültülü
Evde kullanmış olduğunuz elektrikle yapılmaz pahalı
Normal bilgisayarda kullandığınız PSU lar ile yapılmaz yetmiyor çünkü.
Elektrik gitti geldi power ac loss var ama bilgisayardan anlamak gerek.
Programları çalıştırmak için başlangıç düzeyinde pc kullanmayı bilmek gerek.

Burada en önemli nokta kazdığınız etherleri anında satıp satmama kararı.
çünkü biz sürekli geldiği gibi sattık. 2017'de bıraktık sonrası zaten yaşananları biliyorsunuz yükseldi sürekli.

Küçük bir yatırımla girecekseniz girmeyin.
Elektriği ucuza mal edemiyorsanız girmeyin.
Soğuk bir ortam sağlayamıyorsanız girmeyin.
Bilginiz yoksa hiç girmeyin.
2016-2017 yılı ekran kartı fiyatları bu civarlardaydı.
Bunların Kaç GB olduğunun öneminden daha çok Saat hızlarının önemi
Bunlardan bi haberseniz girmeyin.
Overclok nedir bilmiyorsanız girmeyin.
Ben minig ring'imi satıyorum sizde kazanın ilanlarına itibar etmeyin kazanıyor olsa kimse ufak ringleri satmaz ekmeiğini yemiş elden cıkartmaya çalışıyor yada ucuza mal edip kazanç sağlamaya çalışıyordur

gördüğüm kadarı ile bugün ekran kartı fiyatları ile geri rio süresi değişebilir.
aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.
kısaca kendi deneyimlerimi aktarmaya çalıştım.

Diğerlerini biraz biliyorum ama Overclok nedir bilirim. Hani eskimiş halı kenarlarını şeritle kaplıyorlar ya. Mahalle mahalle geziyorlar eski minibüslerle. Overlockçu geldi diye bağırıyorlar hani. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Şaka bir yana, ben denemeyi düşünmüyorum şuan için. Konu hakkında bir kaç video izledim. Bir şeyler okudum. Öyle basit bir iş değil. Eni konu araştırılıp hesaplanmadan olmaz.
Elektrik giderlerini düşürmek için güneş panelleri ya da rüzgar tribünü iyi fikir olabilir. Onu da yapacaksan ciddi bir sermayeyle yapmak lazım.

2016'da arkadaşım Radeon'larla birkaç rig kurmuştu. Tarihini hatırlamıyorum ama Ethereum'un $3 olduğunu hatırlıyorum. Şimdi baktım, Şubat 2016 imiş. Sanırım 5 ay sonra falan satmıştı o da riglerini. O zamanlar gerçekten güzel kazanıp sonra 3D yazıcı ithalat işine girdi, şimdi sektörde öncü firmalardan birinin sahibi. :)

2016'da arkadaşım Radeon'larla birkaç rig kurmuştu. Tarihini hatırlamıyorum ama Ethereum'un $3 olduğunu hatırlıyorum. Şimdi baktım, Şubat 2016 imiş. Sanırım 5 ay sonra falan satmıştı o da riglerini. O zamanlar gerçekten güzel kazanıp sonra 3D yazıcı ithalat işine girdi, şimdi sektörde öncü firmalardan birinin sahibi. :)
biz tutmadık işte hocam :D
geleni sattık...

Yazıda da yazdığınız gibi o uygun ortam ve şartlar olursa mantıklı, lakin bütçe ve ortam uygun değilse kimse borç harç edip, borcumu birkaç ayda kapatacam diye girmesin, mantıksız olur.

Elimde bir tane lenovo laptop var. Ekranı bozuk. Ekrandan mı ekran kartından mı bilmiyorum. Çapam var. Overlok makinem var. Hayalimde Rio tatilim var. ETH madenciliği yapabilir miyim? :D

Zorluk derecesi arttıkça ekran kartlarının işi bitiyor mu artık ?
Örneğin 4 gb ile kazım yapılabilirken şimdi 6 gb ile kazım yapılıyor.
4 gb ile kazım yapılırsa kazanç verir mi ?

Zorluk derecesi arttıkça ekran kartlarının işi bitiyor mu artık ?
Örneğin 4 gb ile kazım yapılabilirken şimdi 6 gb ile kazım yapılıyor.
4 gb ile kazım yapılırsa kazanç verir mi ?
Gigabyte'ın bir önemi / mantığı yok hocam. GPU Ethereum mining hashrates yazarsanız hangi ekran kartıyla ne kadar verim alabileceğinizi görebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Juf

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,226
Kullanıcılar
6,719
Son üye
beylikduzuexchange