Neler yeni
probit borsası

Ethereum Madencilik Yazılımı

  • FOMO (Fear of missing out): Bir kripto para fiyatının yükselirken hissedilen kaçırma korkusudur.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

ethyazilim.jpg

Donanımınızı seçtikten ve aldıktan sonra, yazılım kurmanız gerekiyor. Öncelikle, ekran kartınız için sürücüye ihtiyacınız var, bunu üreticinin web sitesinden veya kartla beraber edinebilirsiniz.

Sonrasında, düğümünüzü kurup ağa bağlamanız gerekiyor. Bunun için, şu anda 20 GB boyutunda olan ve büyümeye devam eden Ethereum blockchain’ini indirmeniz gerekiyor. Sonrasında, düğümünüzü ağa bağlamalısınız. Bunu yapmanın birkaç yolu var. Komut çizgisine aşina olan kullanıcılar Geth indirebilir veya MinerGate ya da Ethermine gibi hizmetlerden faydalanabilir.

Kurulum bittikten sonra, düğümünüz ağın kendisine ve diğer tüm düğümlere bağlanır. Bu noktada madenciliğe başlayabilir, kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturabilir, ademi merkezi uygulamalar yaratabilir ve işlem yapabilirsiniz.

Deneme
Ether madenciliğine başlamadan önce, özel bir deneme ağı oluşturmak mümkün. Sözleşmeleri denemek, yeni bir teknoloji geliştirmek veya madencilik kapasitenizi test etmek için fazlasıyla kullanışlı bir araç. Özel bir deneme ağında tek kullanıcı sizsiniz, yani tüm blokları bulmak, tüm işlemleri onaylamak ve akıllı sözleşmeleri yürütmek sizin sorumluluğunuzda. Bir nevi Ethereum kum havuzu denebilir. Şu anda, bu Geth gibi hizmetlerin sunduğu seçeneklerle, bir komut çizgisiyle yapılabiliyor.

Olası karları hesaplarken, cihazınızın yaklaşık hash oranını bilmek de fazlasıyla yararlı olabilir. Bu kar hesaplayıcı ile, donanımınızın hash oranı ve ülkenizdeki elektrik masraflarını hesaplayabilirsiniz. Temel olarak, mümkün olan en yüksek hash oranını istiyorsunuz, ne kadar yüksekse o kadar hızlı Ether elde edebilirsiniz.
 

Üst