Neler yeni

Ethereum Ölçeklendirme Projesi SKALE Hayata Geçti

  • Deflation: Deflasyon, enflasyonun tersidir. Belli bir zaman boyunca fiyatların sürekli düşüş göstermesi durumudur.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

skale.jpg

Ethereum blok zincirindeki trafiği kolaylaştırmayı ve işlem maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan ölçeklendirme projesi SKALE Network, Faz 2 ana ağının lansmanını duyurdu.

Skale Ne Getiriyor?
Blockchain ağı, token sahiplerinin ağ güvenlik havuzlarını destekleyerek ödül kazanmasına izin verecek. Kilitli Toplam Değeri 78 Milyon USD ile hayata geçiyor.

Tüketicilerin, özellikle oyun sektöründeki yüksek talepleri göz önüne alındığında, dApps geliştiricileri Ethereum’un yavaşlığından şikayet ediyor. Diğer varlıklar alternatifler bile buldu. Örneğin SingularityNet, Ethereum ağının yavaşlığından ve blok zincirinin yüksek gaz ücretlerinden şikayet etmişti. SingularityNet, nedenlerini öne sürerek, ağının bir kısmını Cardano blok zincirine taşımaya karar vermişti.

SKALE CEO’su ve kurucu ortağı Jack O’Holleran, Ethereum gaz ücretlerinin “tüm zamanların en yüksek seviyesinde” olduğunu, ancak bu sorunları azaltmak için çözümlere ihtiyaç duyan ağ tıkanıklığının “katlanarak arttığını” söyledi ve şu vurguyu yaptı:

Doğrulayıcılar ve yetki verenler, DeFi projelerinin likidite havuzuna benzer bir şekilde SKALE’in ekonomik modeline güvenlik havuzları olarak katılmak için gerçek teşviklere sahiptir.

Ethereum Ölçeklendirme Sorunu
Aslında, geçmişte Ethereum’u ölçeklendirmeyi öneren ve ağın daha yüksek işlem hızlarıyla başa çıkmasına izin veren başka projeler de vardı. Bazı projelerin Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarına kendi benzersiz yaklaşımları vardı.

Mart 2017’de Truebit, genellikle hesaplama kapasitesiyle sınırlı olduğu söylenen Ethereum akıllı sözleşmelerini ölçeklendirmeyi önerdi. Kendi iddia ettiği “devam eden çalışma” ve zincir dışı ölçeklendirme çözümü olan Raiden bile, Ethereum’da ödeme kanallarını teşvik etmeyi önerdi.
 

Üst