Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ethereum Piyasa Hakimiyeti Yüzde 19'a Ulaşmayı Başardı

Gknacr

Yüzbaşı
ethereum piyasa değeri.png

Son günlerde ATH'ler görmeye alıştığımız ve değeri günden güne artan Ethereum, 4.000 $ seviyesini aştı ve şuan 4.100 $ seviyelerinde işlem görüyor. Son günlerde yatırımcılarına güven veren ETH'nin fiyat yükselişi, piyasa değeri tablosuna da yansıdı.

Bu sabah itibari ile CoinMarketCap verilerine göre Ethereum'um piyasa değeri 477 Milyar dolara ulaştı ve en büyük ikinci kripto para ünvanını korumayı başardı.
Bunun yanında piyasa hakimiyeti bakımından da bir hayli yol kateden ETH, yüzde 19 piyasa hakimiyeti seviyesine ulaştı. Lider kripto para Bitcoin ise yüzde 44'lük bir piyasa hakimiyeti oranına sahip.

Sizce piyasa hakimiyeti olarak BTC'nin neredeyse yarısına ulaşan ETH, bu konuda Bitcoin'i ne kadar zorlar ? Günün birinde iki coin arasında ki oran farkı yüzde 3 yada 5 gibi rakamlar ile telaffuz edilebilir mi?

Gidişat Ethereum'un gün geçtikçe güçleneceğini gösteriyor. Bu beklenen bir durum aslında. Üzerinde geliştirilmiş onlarca hatta yüzlerce proje var. Sayısız DeFi ve NFT projesi. Sanırım belirleyici nokta Ethereum'un haziran güncellemesi olacak. Planlandığı gibi gas ücretlerine çözüm olursa o güncelleme o zaman daha ciddi bir hareketlenme görebiliriz.

Ben şahsen sırf gas ücretlerinden dolayı Ethereum tabanlı sistemlerden uzak duruyorum. 100 dolar yatırım yapmak istesem 30 dolar işlem ücreti ödemek zorundayım. Bu şekilde olan binlerce kişi olduğundan eminim. İşlem ücretleri 3 dolara düştüğünde Ethereum'un yapacağı hacimleri düşünemiyorum. Piyadadaki projelerin - özellişkle NFT projeleri- büyük çoğunluğu ETH tabanlı.

ETH'nin BTC'yi geçmesi kaçınılmaz bence. Bir gün bu gerçeği @sahinadm da kabullenecek. :)

YTD.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,209
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri