Neler yeni

ETHUSD Grafikleri Düşüş Meyilli Çalışmaya Devam Ediyor

  • Testnet: Yazılım projelerinin test edilmesi amacıyla kurulan blokzincirlerdir. Burada yapılan transferlerin maddi değeri yoktur.

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
26 Eki 2020
Mesajlar
2,052
Çözümler
1
Tepkime puanı
1,580
Puanları
285
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek


0.00000250
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Teknik Analiz isimli kullanıcı 0.00001300 Bitcoin kazanmıştır

0.00001300 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 9.69 Türk Lirası Değerindedir.


Merhaba. Herkes uyurken biz çalışmaya devam. Hazır bir boşluk yakalamışken kısa bir ETH analizi yazayım.

Bildiğiniz üzere BTC yukarı hareketlenmeye kaldığı yerden devam ediyor. Bunu yaparken altcoinleri ise kasıp kavuruyor. Bu demek değildir ki altlar sıfırlanacak, yok olacak bilmem ne... Projesi güçlü olanlar mutlaka yükselişe devam edecektir. Fakat insanlar ellerindeki altcoinleri satıp Bitcoin'e geçince ne beklenirdi ki? Altların düşmesi bu bakımdan gayet normal. Olması gereken de budur. Yarın öbür gün insanlar tekrar altcoin alacak ve bu kez de BTC düşüşe geçecek. Piyasa böyle olmasa yürümez. Hak olan budur. Bir süre sonra ise BTC ve altlar birlikte yürüyecek.

ETH de tam olarak böyle hareket ediyor. Arada BTC'e uyumu yakaladım derken tekrar düzeltme yapıp devam ediyor. Şimdi grafiklere bir bakalım.

ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
gkbrCAm7


Saatlik grafikte aslında tam olarak düşüş değil aşağı-yatay bir seyre sahip. Sert hareketler yerine bir adım ileri 2 adım geri şeklinde gidiyor. Bu durum 4 saatlik ve günlük grafikleri kararsızlığa sürüklüyor. Bu kararsızlık ise yatırımcının doğal olarak canını sıkıyor. Mantıklı düşünen ETH yatırımcısı bu durumdan faydalanmaya elbet biliyordur. Bakalım nereye kadar devam edecek.

Aşağıda 381$ desteği varken yukarıda son test ettiği 394$ direnci var. İli seviye arasındaki makas farkının az olması yatay seyrin bir kanıtı.


ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
ZzIDioPC

Bahsettiğim kararsızlık yüzünden 4 saatlik grafikte işte böyle küçük AL sinyalleri oluşuyor ve zayıf kaldığı için pes edip aşağı yöneliyor. Böyle olunca da düşüşler kaçınılmaz oluyor. Bu durum günlük grafiğe nasıl yansımış bir de ona bakalım.


ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
lAJ1Skaq

Tam da tahmin ettiğimiz gibi günlük grafikte satış baskılarına dayanamamış bir durum söz konusu ve sonuç olarak 396$ civarında bir SAT pozisyonu oluşmuş.

Günlük grafik ağır ve yavaş olduğu için bu durum birkaç gün daha düşüş gelebileceği anlamına gelir. Düşüşü ancak ve ancak, bu kadar yeter artık alım yapayım, diyen bir balina veya proje sahibi durdurabilir. Birilerinin müdahil olması gerekiyor her türlü. Yoksa aşağıda ilk durak 361$ direnci olabilir.

Haftalık grafikte aşağılarda daha derin fiyatlar var, onlardan hiç bahsetmeyelim şimdilik.

Kolay gelsin.
 

Bu makaleyi hazırlayan Teknik Analiz isimli kullanıcı 0.00001300 Bitcoin kazanmıştır

0.00001300 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 9.69 Türk Lirası Değerindedir.


Üst