Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

ETHUSD Grafiklerinde Son Durum

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
İyi geceler. Günü bir de ETH hakkında ufak bir yazı yazarak bitirmek istedim. Bildiğiniz gibi BTC özellikle son bir haftadır kararsız davranıyor. Bitcoin'i kararsız davranması altcoinlere ve doğal olarak ETH'da da olumsuz etkiler bırakıyor. Ethereum'un BTC etkisinde kalması iyi aslında. Çünkü olası bir yükseliş hareketinde birlikte yürümeleri söz konusu olabilir. BTC etkisi ters tepebiliyor, bunu da unutmadan hareket edelim. Son zamanlarda olduğu gibi kendi yükselirken altlar düşüşe geçiyor. Bu da geçenlerde söylediğim gibi parite işlemlerinden kaynaklanıyor. Doğal olan da budur. Fazla uzattım yine. Grafiklere geçelim.

ETHUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
aIm4zQki

Saatlik grafikte güzel bir AL sinyali var ama son birkaç saattir gelen satışlar ana mumları eritti. Ortalama mumlar henüz iyi dururken durum olumlu. Yalnız satışlar devam ederse sıkıntı başlayabilir. Son hareket 398$ civarında bir durak yaptı çünkü diğer tarafta BTC de saatlik son mumu satış yönlü açtı. Bu paslaşmalar nereye kadar sürecek göreceğiz.

Direnç olarak işlev gören 398$ seviyesi var. Destek grubunda en güçlü duran seviye ise şimdilik 385$ olarak karşımıza çıkıyor.

ETHUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
eF2ix1dh

Şimdi burada bir AL sinyali var. Var; ama geçmişte oluşan SAT Sinyallerinde nazaran çok kuvvetsiz kalıyor. Bu da 398$ civarında duraksamasında büyük rol oynuyor. En büyük etki BTC etkisi, unutmayalım.

Şu an 4 saatlik grafik için güçlü direnç 410$. Destek olarak en sağlıklı işleve sahip 373$ seviyesi var.

Günlük grafiğe göre yine iyi durumda ve günlük grafiği düzeltecek yardım elini uzatan grafik de 4 saatlik grafik olacak. Şimdi günlüğe bir bakalım.

ETHUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
bme9ZgP2

Günlük grafiğin düşüş trendini görüyoruz. Neredeyse üçüncü gün olacak. Kriptolarda trend değişimi Fiat paralara göre daha hızlı olabiliyor. BTC için en kısa süren trend değişimi bir gün de oldu tabii genel olarak beş veya altı gün sürüyor. ETH grafiklerinde ise bu süre genel olarak (kısa süren trendler için) beş ile on gün arası oluyor. Normal seyirde ETH için günlük trend aylar sürüyor. Bu da BTC kadar volatil olmadığını gösteriyor.

Yine uzattım. Ethereum grafiklerinde durum şimdilik bu. Direnç olarak yukarıda güçlü duran $421 seviyesi var. Aşağıda ise aynı güçte olmasa da 361$ seviyesi kendini gösteriyor.

İyi geceler, başarılar.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri