Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Facebook Kripto Para Grup ve Sayfalar - Dolandırıcılık - 1

Arkadaşlar daha önce genel kategorisinde absürt olduğunu anlatmaya çalıştığım hatta güldüğümüz bir konu oluşturduk ama bu konu gerçekten ciddi bir konu.

Konuya başlamadan önce Sülün Osman'nı rahmetle anıyorum.

Sülün Osman - Hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım.
Sülün Osman - Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında.
Sülün Osman - Kusura bakma hakim bey. Memlekette Galata Kulesi'ni satın alacak eşekler olduğu sürece ben bu kuleyi satarım.

yazının sonunda sülün osmanı görebilirsiniz.

Facebook Kripto Para Grupları Dolandırıcılık Yöntemi 1 ( Sazan Sarmalı )

Facebook Kripto Para
Grupları / Sayfaları

Yeni Başlayan Arkadaşlara Altın Değerinde Bilgiler....

Önce Facebook Kripto Para Grupları üzerinden örnek verelim.
Arkadaşlar bütün grupları kastetmiyorum ama geneli bu şekilde yazıyı güzelce okuyun.

Sizin gibi, Benim gibi bir vatandaş facebook üzerinde bir kripto para grubu kuruyor yada sayfası.
Amacı insanlara faydalı olabilmek yeni arkadaşlar edinmek bakın burada para kazanmak demiyorum tamamen temiz duygularla yaklaşan bir arkadaşımız işte.

Grubu kuran kişiye G diye hitap edeceğim

G grubu kurdu adı Kripto Para Grubu1
Sonra başladı tanıdık eş dost gruba eklemeye
Beni davet etti, Ben katıldım.
Baktım adam güzel paylaşımlar yapıp bilgi veriyor.
Bende bu grubumu duvarımda paylaştım
Benim arkadaş listemde var 5.000 kişi
Bu 5000 Kişiden 100 Tanesi geldi gruba katıldı
Bu kez bu gelenler diğerlerini davet ediyor duyuruyor bir şekilde örümcek ağı gibi düşünelim alıp başını gidiyor.
Gün geliyor Kripto Para Grubu1 isimli grubumuzun üye sayısı 55.000 Oluyor :)
Ne kadar güzel değil mi, G grubu kurarken bu kadar kişiye ulaşabileceğini belki beklemiyordu bile olsun G temiz kalpli bir arkadaş sonuçta.
Bu gruba giren herkes bu grup sahibini görüyor birbirlerini tanıyor güzel bir güven ortamı oluşuyor. Grup sahibi dese ki şu Bitcoin uçacak / Dogecoin ters takla atacak hepsi onun iyi niyetine inanabilir.

Pencerenin diğer tarafından bakalım

A kişisinin bir projesi var ve bu proje Saadet zinciri, Dolandırıcılık, HYIP bir proje olabilir.
A kişisi bu projeyi hızlı bir şekilde duyurup kısa vadede güzel kazançlar vaad ederek insanları sitesine çekme çabasına giriyor.
Bunun için en güzel platformlar milyarlarca insanın zamanının çoğunu harcadığı Sosyal platformlar bunların başında Facebook geliyor.
Buraya kadar plan proje tamam.
A isimli şahsın facebook'ta Kripto para reklamı vermesi yasak.
Neden biliyor musunuz ?
2017-2018 Yılında Google ICO ve Token olaylarındaki dolandırıcılığın milyar dolarlara gelmesini sebep göstererek eski adıyla Adwords yeni Adıyla ADS hesapları üzerinden Kripto Para Reklamlarını Yasakladı, Aslında burayı da az açalım.
Google dedi ki insanların parasını yiyorlar ve bunu yaparken Bizi aracı olarak kullanıyorlar hem biz bu kötü işe aracı olmayalım hem de insanlar dolandırılmasın. Bunun duyurusunu yaptıktan bir kaç gün sonra Facebook'ta aynı duyuruyu yaptı ve yasakladı.
Dediler ki bir ülkede Kripto para sektörü ile ilgili faaliyet gösteren resmi bir siteniz varsa önce o ülkede lisans almalısınız, bu lisansı bize sunduğun taktirde biz senin reklam yapmana izin vereceğiz hah geldik burada A isimli şahsa.

A gitti google ADS reklam verecek
Google dedi ki lisanssız olarak reklam veremezsin.
A isimli şahsın canı sıkıldı çünkü o lisansı alacak parası olsa bu tarz sitelerle uğraşıp reklam yapmayı düşünmez.
A dediki birde şansımı facebook'ta deneyeyim Facebook'a gitti yine bir hüsran bildiğiniz A isimli şahıs S...tı
Ama pes etmedi grupları keşfetti grupları araştırdı ve sahipleri ile iletişime geçip reklam vermek istedi.
İşte o grup sahiplerinden bir tanesi G

Messenger Diyalogları...
A - Merhaba Kripto Para Grubu1 İsimli grubunuza reklam alıyor musunuz?
G- Hayır kar amacı gütmeyen bir grup bizim grubumuz, insanlar güzel paylaşımlar yapıyor.
A- Lütfen projemizin detaylarını dinlemeden karar vermeyin eminim sizde bize destek olacaksınız.
G- Siz yazın ben okuyacağım.
A - Projemiz merkezsiz borsa bugün piyasada bir sürü bu şekilde borsalar sistemler var ama bizim Projemiz çok farklı. Bizim projemizde Bitcoini Ters yatırıyor Dogecoini Düz hatta dümdüz ediyoruz ve Sitemize üye olan her kişiye 25 TRY veriyoruz. Referansınız ile üye olursa size de 15 TRY veriyoruz. Düşünsenize grubumuzda 55.000 insan var bunlardan 10 tanesi gelip üye olsa 150 TRY alırsınız 100 tanesi Gelse 1500 TRY alırsınız ve biz bu arkadaların alım satımlarından size %5 komisyon veriyoruz. İki tarafta güzel kazançlar elde edebilir. Sizin düşündüğünüz bir bütçe varsa lütfen söyleyin uzlaşmaya çalışalım.

G İsimli Grup Sahibi Bu fiyatları duyunca belki kabul eder belki güler geçer ona kalmış bir durum.
devam edelim.

G - Bakın teklif vs. bunlara gerek yok reklam almıyorum üyelerimin güvenini zedeleyemem.
A - İlk başlangıç olarak 1 aylık reklamımızı grupta en üstte durması için size 20.000 TRY + Referans geliri verebiliriz.
G - ok

Düşünmeden OK diyebilirler bu G isimli arkadaş iyi niyetli birde. Ya kötü niyetlisi inanın sizi 5 TRY gibi rakamlara satar.

Anlaşma sağlandı
A isimli kişi Kripto para kullanarak G isimli kişiye 20.000 TRY gönderdi. Kripto para kullanımına dikkat edin.
Takip edilmesi zor çünkü A isimli şahıs parayı vurup kaçtığında kimse onu bulamasın.

G - Gitti grubunda A isimli şahsın reklamını yapıştır.
Örnek Reklam :
Merhaba arkadaşlar herkese bol kazançlı günler.
1-2 gün önce keşfettiğim mükemmel bir siteden bahsedeceğim.
Sistem basit girip üye oluyorsunuz her üyeye 25TRY veriyor ve davet ettiğiniz üyelerin işlemlerinden %5 komisyon alıyorsunuz.
Bakın proje detaylarını falan ben inceledim gerçekten mükemmel. Şöyle veriyor böyle veriyor / Gönderme : (Ilgın LTD)
Sizlerle site adresini paylaşıyorum.
www.tersyatiripduzyapistiran.com/ref/5004
girin donunuzu bile alacaklar

evet açıklayalım. şimdi herkes güzel dinlesin basiret nasıl bağlanılır anlatayım.
Gruptaki tüm üyeler 6 satırı okuyor ve o an hiç bir şeyi önemsemiyorlar.
Siz sonuna sizi ters yatıracak bu site deseniz bile o an onu görmüyorlar.
Çünkü kolay yoldan bir kazanç elde edecekler G isimli şahıs'a da güveniyorlar.
Hoba... Her kes balıklama dalıyor 25 TRY alıyorlar reklam yapıyorlar bütün sitelerde.
Bir anda binlerce hatta yüzbinlerce insana ulaşıyor bu proje.
Sonra üyelerden bir tanesi 25 TRY ödülü çekmek istiyor.
Proje uyarı veriyor Sen değil biz ters yatıracağız bu yüzden bize para göndermeden bu kampanyadan faydalanamazsın.
En az 500 veya 1000 TRY yatırmalısın. Kendini uyanık zannedip 25 TRY alacağını düşünen üye hemen bu transferi gerçekleştirip parasını çekmek istiyor ama site bir şekilde hep bir bahane çıkartıp vermiyor.

Bu parasını çekemeyen üye gidiyor Kripto Para Grubu1 isimli grupta diyor ki paramı vermiyorlar.
Bu üyenin yaptığı yorumu / mesajı / tartışmayı / paylaşımı Grup sahibi izin vermeden kimse göremez.
Doğal olarak ilk gören kişi G
G bakıyor ki site adamın parasını ödemiyor ama diğer taraftan G isimli şahısa çok güzel para yağıyor. çünkü o grup sayesinde proje patladı.
Projenin sahibi grup sahibinin ödemesini düzenli yapıyor çünkü grup sahibi isterse projeyi rezil edebilir.

şimdi burada G adamın paylaşımını yayınlarsa kazancı düşecek Yayınlamazsa İnsanlar perişan olacak.
G diyor ki bu reklamı ben yapmazsam başka grup yapar öylede böylede bu insanlar perişan olacak bari ben kazanabildiğimi kazanayım.

bakın o iyi kalpli adam gitti yerine tam bir p... geldi.
Artık el birliği ile insanları dolandırıyorlar.
Taaa ki dolandırılan üyeler diğer platformlarda yazmaya başlayana kadar
burasıda bir süreç, Adam gidiyor bir sitede yazıyor örneğin satoshiturk . com'da şu sitede beni dolandırdılar.
birde burada bir süreç var. Google tarayacak index alacak ve sıralamaya girecek ki diğer üyeler haberdar olsun.

Arkadaşlar bu gruplara iyi olsun kötü olsun. İtibar etmeyin.
Çünkü bilende katılıyor bilmeyende. Sizin alın terinizle kazandığınız parayı gözünüzün yaşına bakmadan hiç edebilirler.
Yıllardır böyle durumları gördüm. Siz siz olun uzak durun gruplardan.
Sizde kendi paranızı yönetecek beyin yoksa, Eşinize verin yastık altı yapsın.
Eşine güvenmeyen adamlar gördük gidip başkalarına kaptırdılar paralarını.
Bankaya koyun arkadaş.
Ama gerçekten siz siz olun sosyal platformlarda matematiğin 4 temel işlemini bilmeyen insanlara güvenmeyin.

Şimdi gelelim 2. Dolandırıcılık Yöntemine

Facebook Kripto Para Grupları Dolandırıcılık Yöntemi 2 - ( Sosyal Müptezeller )

Kripto Para Sektörü ve Blockchain bence çok farklı teknolojiler. Bu konular hakkında bilginiz yok ise bize ulaşabilirsiniz.
Geçelim yazımıza...

Ben o kadar şansız biriyim ki, babam annemle evlenmeden boşanmış
O kadar bahtsız biriyim ki Anam beni doğurmadan ölmüş ve beni teyzem doğurmuş.
Öyle talihsiz bir adamım ki okumaya yazmayı sokaklarda öğrendim ve ilk yazım mahallenin duvarına Yaşasın Faşizm bu yüzden 9 yıl yedim.
Sevgili levent kırca'yı bu ve buna benzer skeçlerinden dolayı rahmetle anıyorum.

İşte şu levent kırca'nın skecindeki anlatmaya çalıştığım bir adam düşünün.
Şans yok, beyin yok, Oto kontrol yok, Risk yönetimi yok.
Günün birinde Dijital medya veya Basılı medya aracılığı ile Kripto Paralar haberini duyuyor
Sonra merak edip araştırıyor bu arada bu arkadaşta Merak diye bir şey var nasıl desem Beyni yok Fikri var işte anladınız umarım.
Bu arada İnsanların en büyük meraklarından biride kısa yoldan nasıl zengin olurum.
Fazla merak :D tez ayrılık getirir diyelim. böyle sert konuşmazsak eğer okuyanlarda ders çıkartmaz.

Sonra ben bu coini nereden alırım 100-200 TRY atayım kalsın belki ufakta olsa kar ederim.
Bundan sonra Bu yatırım yapan arkadaşı Y olarak tanımlayacağım.

Y isimli kişi Dünyada ilk 3 borsa içinde olan BTCTURK'ü keşfesiyor.
bu arada sıralama yanılmıyorsam şöyle :
1 - MTGOX
2 - BTC-E
3 - BTCTURK
ilk açılan kripto para borsaları bunlardır. hazır yeri gelmişken ders çıkarılsın diye şunu da yazayım

MTGOX binlerce insanın bitcoin kripto para birimine çöktü kepenk indirdi kaçtı gitti.
BTC-E kara para aklamaktan dolayı 3-5 sene INTERPOL FBI ufak tefek tüm birimler tarafından kapatıldı kimseye kripto birimleri iade edilmedi devlet el koydu diye biliyorum
BTCTURK ise şimdiye kadar sadece 1 kez büyük bir sorun yaşadı yanlış hatırlamıyorsam banka hesaplarına el konuldu ve buna rağmen BTCTURK tüm yatırımcılarının parasını aslanlar gibi ödedi bu şu demek değil gidin BTCTURK'e para yatırın şu aşağıdaki yazımı okursanız anlarsınız

Şahsi olarak ben sadece binance kullanıyorum Sizce güveniyormuyum ? tabiki hayır. yazıyı okursanız hak vereceksiniz.

Neyse Y gitti BTCTURK isimli siteye 200 TRY attı.
200 TRY ile baktı bitcoin birim olarak çok az alabiliyor ne öldürür ne güldürür.
ethereuma bakıyor oda hemen hemen aynı düşünemese bile hafiften idrak ediyor ve ucuz olan ne var örneğin DOGECOIN basıyor 200 TL sini alıyor 20.000 adet bu tamamen örnektir.

Sonra Y arkasına yaslanıyor diyor ki
Y - Ulan bu doge coinin bir tanesi 1 dolar olsa eder sana 20.000 Dolar 20.000 X 7 = 140.000 TRY (Günümüz kurlarında böyle)

Dikkat edin 200 TL birden 20K dolar oldu hayal bu sonuçta kimse kimsenin hayal kurma özgürlüğüne müdahale edemez ben bile hayaller kuruyorum.
Sonra 1 gün bekliyor oynama yok 2 gün bekliyor oynama yok 1 ay bekliyor oynama yok.
Sonra facebook'ta dolaşırken bir bakıyor Kripto Para Türkiye Grubu 1 hemen gruba katılım için başvuruyor, onaylanıyor ve artık konuşma yapabilecek özgür bir ortamda.

En tutarlı senaryoyu özetliyorum dikkatle okuyun. Grup üyelerini Ü1 / Ü2 / Ü3 diye tanımlayacağım. dikkat edin Ü4 başka bir dogecoin yatırımcısı.

Y - Arkadaşlar dogecoin aldım bu coin bence güzel ucacak.
Ü1 - Kaynak ? nerden biliyorsun ? Bunun altını dolduracak elle tutulur gözle görülür bir kaynak var mı?
Ü2 - @Ü1 kaynak soruyorsun o halde bitcoin nasıl buralara geldi bunuda sorgulamak lazım
Ü3 - @Ü2 haklı buna bi açıklama yap o halde
Ü4 - @1 ve Ü2 arkadaşlar bende dogecoin aldım ve uzun vade bekleteceğim umarım çıkar. çünkü güzel şeyler vaad ediyor. örneğin Zenginleri daha fazla zengin ederken bizleri Ters yatırıp Düz batıracak.
Y - Ben sadece kendi şahsi fikrimi söyledim. Pişman olmayın şimdiden alın.

Dikkat edin burada Ü1 isimli aklı başında olan adam tek başına kaldı ve buradakilere laf anlatma olayına girmedi bile çekti gitti.
Ü3 ise bir açıklama bulamadığı için dogecoini aklının bir kenarına piskolojik olarak yazdı
Ü4 ise tamamen şans eseri geldi gördü ve yazdı.

hatırlarsanız 55.000 adet üyesi olan bir gruptu bu, Yapılan bu paylaşımı 25.000 insan gördü diyelim.
25.000 insandan sadece 1000 tanesi bilinçsiz olarak buna girebilir. Çünkü 2 kişi bunu savundu bir kişi karşı çıktı diğeri de ortada kaldı
1000 kişiden örnekler verelim.

1 Tanesi yıllarca birktirdiği 15.000 TRY parayı gitti dogecoine yatırdı.
3 Tanesi evini sattı yatırdı.
5 Tanesi işten ayrıldı tazminatını yatırdı

hobaaa birden twetter alemi yerle bir oldu Elon Musk dogecoin twiti attı....
dogecoin %900 arttı. ertesi gün her yerde yeni milyonerler. bunlar şanslı kesimler.
Sonra Elon musk bir adet daha twit attı ama bu kez %80 arttı.
Piyasa darma dağın. yüzbinler dogecoin aldı.
Fiyat aldı başını gitti.
Elon bir daha twit attı Junior elon için doge aldım
Dogecoin fiyatı %20 arttı. balonu sönüyor artık bi esprisi kalmadı.
şu konuyu okuyun

Neyse artık dogecoin piyasa degeri baya yüksek yeni piyasaya giren herkes doge alıyor.
Malı mülkü satan giriyor. Elon musk arkasında. Çünkü Planlar farklı..

millet sevinirken zengin olduk diye.
Elon bir anda 38.000 adet bitcoin alıyor.
Hadi buyrun alın

Alın hadi ? bu piyasada zenginler her zaman güzel kazançlar elde eder.
Ama diğerleri kazanç elde edemez diye bir durum yok.
Aklı başında hareket eder ve yatırımınızı sıkı takip ederseniz sizde kazanırsınız belki bir gün sizlerde belli başlı coinlerde piyasayı yönlendirebilirsiniz.
Bakın şimdi başa dönelim ilk yatırım yapan Y tamamen şans eseri kazandı.
Diğerlerini şans eseri bu işe soktu.
Diğerleri diğerlerini derken Elon girdi işin içine
Sonra elon sessiz sedasız çıkıp gittiğinde

Ev, araba, birikim yatıranlar ne olacak ?
dikkat edin arkadaşlar.
Altı boş konulara itibar etmeyin.

Bu yazı dizisini detaylandırıp başka konularla devam edeceğim ama buraya kadar okuduysanız emin olun ben bile size istediğimi yaptırabilirim.
Paranızı bir yatırım aracı olarak kullanacaksanız. Kimseye ihtiyacınız yok.

Ama Kaliteli bir içerik ve sizi savunacak birileri olsun istiyorsanız en doğru adres SatoshiTURK.com'dur bunun sebeplerini aşağıda sıralayalım.

Bu foruma gelip dengesiz kimse analiz yapamaz.
Bu foruma gelip kimse yatırım tavsiyesinde bulunamaz.
Bu foruma gelip şöyle kazanacaksın böyle kazanacaksın diyemez.
Bu forumda yetkili yoksa bile aklı başında bir sürü insan var ve yıllarını geçirmiş bu piyasada.
Üye olmasanız bile buradaki tüm paylaşımları üşenmeden okuyun, Aksi taktirde birikimlerinizi kaybedersiniz.

Şimdi bu forumda yetkililer olmasa bile biri gelip şu coin %100 aratacak diye bir konu açıldığında emin olun üyelerimiz hemen baskı altına alıp sindirecektir.
Çünkü bu Forumda bir kanıt sunmalısın.

Siz Siz Olun SatoshiTURK'ü sıkı takip altına alın.
Türkiyede Kripto Para Sektöründe bulabileceğiniz SatoshiTURK'teki altın değerindeki paylaşımları arkadaşlarınıza da gösterin veya önerin.
Arkadaşlar bu konuyu lütfen diğer platformlarda elinizden geldiğince paylaşın, Etrafınızda kripto para yatırımı yapan varsa lütfen whatsaptan kopyala yapıştır yaparak atın. Belki bir kişinin birikimi hiç olmadan kurtarılabilir.

Bu yazıdan çıkartmanız gereken en önemli şey, sosyal müptezel olmayın ve sosyal müptezellere itibar etmeyin.
Saygılarımla....

Sabri YAŞIN

aa untumadan
Çünkü insanoğlu hak ettiği hayatı yaşıyor olsaydı, Bugün kısayoldan nasıl zengin olurum veya nasıl ev geçindiririm diye düşünmezdi.
Buyrun size Sülün Osman
Çünkü inanmak istiyoruz
Google üzerinden sülün osman yazarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Youtube Dolandırıcılık Yöntemleri

Son düzenleme:
Hocam eline sağlık. Aklına gelen çoğu detayı eklemişsin, eminim daha fazlası da vardır. Uzun süredir piyasanın içinde okuyan herkesin aklına farklı 2-3 hikaye daha gelmiştir konuyu okurken.
Maalesef boğa piyasasındayız. Maalesef diyorum çünkü Bitcoin son 12 ayda %75 düşmüş ve $ 5.000 olmuşken o 55 bin kişilik grupta 3 kişiyi kandırabilirsen bugün 10 bin kişiyi kandırabiliyorsun.

Bunların hepsi dediğin gibi kısa yoldan zengin olma isteğine dayanıyor. Bitcoin, Ekim ortasından beri yükseliş trendinde ve rallide. Haliyle altcoinler için de böyle bir sezon gelecekti ve Elon gibi herifler gelip manipüle edecekti. Olur veya olmaz bilmem ama düzeltme hareketleri, düşüş trendi ve ayı piyasası gelirse yine yüz binlerce Türk silkelenecek maalesef.

Forumda eşi dostu içinde olan illa ki vardır, bir senedir dex mex bi şeyle uğraşıyor birileri de.

Adam açıyor siteyi. Bir coin çıkarıyor, belki Erc20 tabanlı 20 dakikada çıkarmış, belki öyle bile değil, belki blockchain tabanlı bile değil. Adı Çöpcoin olsun. Adam normal exchange gibi bir sistem kurmuş, grafik koymuş, script yazdırmış alış satış emirleri falan koymuş. Diyor ki benim Çöpcoin'imden al, stake edersen aylık %10 vereceğim, referans getirirsen ondan da %15 pay vereceğim. Belirli miktardan daha fazla alırsan ve daha uzun süre koyarsan %10 değil %20 vereceğim. Adam gidiyor alıyor, bana aylık para geliyor diyor, grafiklerini takip ediyor. Öte yandan projenin sahibi o grafikleri kendi çiziyor, kafasına göre bugün $3,18 yaptıysa yarın $3,44 yapıyor Çöpcoin'in değerini. O coini alıp stake eden adam da seviniyor, zengin oluyorum 20 bin dollarım olacak diyor. :)

30-40 senedir vardı, hep olacak ve önüne geçilemeyecek maalesef.

Dex ile dolandırılanları her zaman her yerde anlatırım.
yazının diğer platformlar için örneklerini hazırlıyorum
youtube ve telegram sırası ile gelecek teşekkürler yorum için hocam.

Şaka bir yana, zengin olmayı istemeyi bırakalı çok oldu.
Çok sevdiğim bir yazarın, yine çok sevdiğim bir kitabında geçiyor.
Amcasından bahsediyor. Roman zaten amcasının hazin hayat hikayesi üzerine kurulu. Mutlu sonla bitiyor gerçi.
Amcası, çalışıp didinip armatör olmayı başarıyor. Güney Amerika'nın bir nehri üzerinde ticari gemiler yüzdürüyor.
O bölgenin ekonomisine yön veriyor neredeyse.
O kadar paranın içinde, nehir kenarında ahşap bir kulübede yaşıyor amcası. Kıyafetlerinden, kullandığı ev eşyalarına kadar her şey sıradan.
Yazar amcası için şuna benzer bir ifade kullanıyor:
"Amcam zengin bir insan değildi. Yalnızca çok parası olan bir fakirdi."
Amcasının serveti, romanın sonunda, gençliğinde sevdiği ancak parasız olduğu ve yeterince iyi bir işe sahip olmadığı için aristokrat bir doktorla evlenen, kocasını kaybettikten sonra sakin bir hayat süren kadınla ömrünün sonbaharını gemilerinin birinde ölünceye dek yaşayabilmesinde etkili oluyor.
Benim paraya bakışım, bu adamınkinden farklı değil.

dikkatinizi çeken sadece spoiler mi arkadaşlar :)

bu konu insanları bilinçlendirmeli güncel.

Bende fotoğraf açılacak diye bekliyorum mavi yazılara tıkladım dedim heralde indirme başlar :)
Benimde ufak bir tecrübem var diyelim kripto piyasasında güzel bir şekilde dolandırıldım, kişiyi görmedim ama osman beye benziyordur heralde. Ama benim cahilliğim diyelim :)
Bilgilendirme için teşekkürler ..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri